צילום: Oren Ben Hakoon/POOL

דיווח: מאחורי הקלעים מתנהלים מגעים בין נתניהו לגנץ להקמת ממשלה משותפת

בעוד המנדט להקמת הממשלה נמצא אצל יאיר לפיד, ראש הממשלה בנימין נתניהו מנסה להקים ממשלה יחד עם שר הבטחון בני גנץ. על פי הדיווח, גנץ יהיה ראשון לשנה וחצי ושר הבטחון, נתניהו יהיה שר החוץ וראש הממשלה החליפי וישאר בבלפור. בליכוד וכחול לבן הכחישו
 • "סבל יומיומי שלא ניתן להעלות על הדעת" גיטי כהן שוברת שתיקה

  תוכן מקודם

 • שטר בין דין: אילו רבנים הצטרפו יחד לחתום ולמה?

  תוכן מקודם

 • מזעזע: מה מבקש ילד שסובל בלי הפסקה

  תוכן מקודם

 • מזעזע: התאלמן מאשתו ואיבד את מאור עיניו

  תוכן מקודם

מאחורי הקלעים מתנהלים מגעים בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לבין שר הבטחון בני גנץ להקמת ממשלה משותפת. לפי ההצעות שמועברות בין השליחים גנץ יהיה ראשון לשנה וחצי ושר הבטחון, נתניהו יהיה שר החוץ וראש הממשלה החליפי וישאר בבלפור – כך פורסם הערב ב'חדשות 12'.

על פי הדיווח של העיתונאית דפנה ליאל, לפי שעה נראה שהממשלה, אם תקום, לא תהיה פריטטית, גנץ יקבל 6 שרים וזכות וטו בתחומים מסויימים.

סלע המחלוקת המרכזי הוא השליטה במשרד המשפטים ובמינויים המשפטיים. השניים צריכים למצוא נוסחה שתאפשר לנתניהו לשלוט אבל לא תראה כהתקפלות של גנץ בנושא המרכזי שמובילה מפלגתו.

עוד דווח כי, התוכנית תתקדם רק אם נתניהו יגיע למסקנה שאין לו סיכוי לנצח בבחירות ישירות ורק אחרי שיסתיים המנדט של לפיד וזאת מכיוון שגנץ לא רוצה להצטייר כמי שפועל נגד הגוש שלו.

בלשכת ראש הממשלה מוסרים שהפרטים אינם נכונים והם לא עוסקים בפוליטיקה. מכחול לבן נמסר בתגובה: ״לא היה ולא נברא. גנץ עוסק בביטחון ישראל ומחוייב לגוש השינוי, גם אם נתניהו יציע לגנץ את הירח הוא לא ילך איתו".

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן