צילום: Atia Mohammed/Flash90

צה"ל: חיסלנו עד כה 160 מחבלים; השיגורים מלבנון בוצעו ע"י פלגים פלשתינים

תא"ל הדי זילברמן ערך תדרוך לכתבים הצבאיים ובו התייחס לשיגורים שאירעו הלילה מלבנון ולאירועים שהתרחשו בגזרת הדרום • "בכל מבצע שעשינו בעזה היה ירי לגליל, זה קרה גם בצוק איתן" • לפי הערכות כ-130 פעילי חמאס וכ-30 פעילי ג'יהאד אסלאמי נהרגו הלילה בתקיפות בעזה
 • כופר נפש לכפר על נפשותינו לפני ד'

  תוכן מקודם

 • 'הגיע זמן הפירעון' משפחת כהן מבקשת עזרה

  תוכן מקודם

 • גזירת מלך רשכבה"ג מרן שה׳׳ת הגר׳׳ח קנייבסקי שליט"א : ׳׳התורמים למגבית 'קופת העיר' עבור כלות עניות בסך 513 ש"ח, יזכו להתארס עד ראש השנה תשפ"ב.״

  תוכן מקודם

 • מעוכבי שידוך? הגאון הרב אזרחי נחלץ לעזרתכם: 'ברווח בקרוב ובנקל'

  תוכן מקודם

דובר צהל תת אלוף הדי זילברמן עדכן בשיחה הבוקר (שלישי) עם הכתבים הצבאיים כי בצה"ל מעריכים שפלגים פלשתינים ביצעו את הירי לעבר יישובי הצפון. "סמוך לחצות היו התראות במשגב עם. שישה שיגורים כושלים ייתכן שאחד נכנס", אמר הדובד בהתייחסו לגבול הצפון.

לדבריו, מקור השיגור הוא מאזור משבא מצפון להר דב. "הגבנו באש של מספר פגזי תותחים וטנקים. ההערכה היא שפלגים פלסטינים ירו", אמר. עוד ציין כי ייתכן שמקרים דומים יחזרו על עצמם. זילברמן עדכן כי הבוקר באור נחדש סריקות אם משהו נפל בישראל. "כל מבצע שעשינו בעזה ירו לנו פלגים לגליל. לא רואים מעורבות חיזבאללה", הוסיף הדובר.

בהתייחסו לגזרת עזה, "הגזרה המרכזית", עדכן הדובר כי הלילה המשך פגיעה במטרו שלב ד׳ והלילה שכונת רימאל במערב עזה. שכונה יוקרתית שבה הרבה נכסי חמאס. הוא עדכן כי צה"ל "ימשיך לטפל בה ב12 שעות הקרובות".

ברבע לארבע בבוקר הייתה תקיפה עם 62 מטוסי קרב מתחמי מנהרות בחן יונס וגדוד בעיר עזה וכן כ15 ק"מ של מנהרות. "אנחנו תוקפים בתי מפקדים בהם מגד ג׳בליה, גדוד שיורה הרבה על אשקלון", הוסיף בתדרוך.

זילברמן ציין כי הצבא מרכז מאמץ לפגוע במשגרים רב קניים. (משגרים שיורים מטחים כבדים ברצף. ד.ג.) "עד כה תקפנו 65 רב קניים. תקפנו 6 משגרים רב קניים שהיו מכוונים על גוש דן", אמר. הוא הוסיף כי יש להם יכולת לירות על גוש דן ועל כל נקודה והשאלה היא שאלת כוונות ורצון.

על חיסולי המחבלים אמר כי פעילים עושים טעויות ואז זה ניצול הזדמנות מבחינתנו. "130 פעילי חמאס נהרגו וכן 30 פעילי גיהאד איסלמי". לדבריו, "יש לנו תאי תקיפה שמוכוונים לבכירים. הם יודעים כמה מלטים חגים מעליהם אבל כל טעות מנוצלת. אנחנו יושבים מאד חזק מעל הקרקע". וציין כי "יש לנו עוד עבודה ברפיח ובחן יונס".

לסיום התדרוך עדכן זילברמן כי הרמטכל כוכבי דיבר פעמיים עם ראש המטות המשולבים של ארהב. כבר קבענו לשבת אחרי המבצע עם האמריקנים ולשתף אותם בלקחים.

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן