צילום: Avshalom Sassoni/Flash90

לקראת חידוש הפרעות? 'יום זעם' ושביתה כללית במגזר הערבי ובשטחי יו"ש

בשטחי הרשות הפלסטינית יתקיים היום 'יום זעם' והפתח קרא לצאת לעימותים עם כוחות הביטחון. לצד זאת, ועדת המעקב של ערביי ישראל הכריזה גם היא על שביתה כללית במגזר הערבי - בבתי העסק ובתי הספר. פעילים יתייצבו בכניסות ליישובים ויקראו לתושבים שלא לצאת לעבודתם
 • חתונה ללא כלה?! עוד שבועיים היא מתחתנת ואין לה עדיין שמלה

  תוכן מקודם

 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

 • מזעזע: התאלמן מאשתו ואיבד את מאור עיניו

  תוכן מקודם

 • שבט אחים גם יחד- הגיבוש. האווירה. החוויה. הרישום החל לקריית החינוך בכפר סטרין. הרשמו עכשיו >>>

  תוכן מקודם

ביוזמת ועדת המעקב העליונה של ערביי ישראל, יקיימו היום (שלישי) ערביי ישראל שביתה כללית לאות "הזדהות עם מסגד אל אקצא ותושבי שייח ג'ראח" ונגד "ההתנהגות האלימות של מתנחלים בערים המעורבות". במסגרת השביתה, פעילים ערבים יתייצבו בבוקר בכניסות ליישובים ויבקשו מהתושבים שלא לצאת למקומות העבודה. השביתה כוללת את העסקים, בתי הספר והמגזר הציבורי.

לצד שביתת ערביי ישראל, גם בשטחי הרשות הפלסטינית יתקיים היום "יום זעם" ושביתה כללית. לקראת יום הזעם צעדו אמש חמושים ברחובות רמאללה. ארגון הפתח קרא במסגרת יום הזעם לצאת לעימותים עם כוחות הביטחון הישראליים.

בתוך כך, הממשלה אישרה להאריך ב-48 שעות את מצב החירום האזרחי בעיר לוד כפי שהכריז שר הביטחון בני גנץ לפני כשבוע. זאת לאור המלצת השר לביטחון פנים ומשטרת ישראל, ובהתאם לסמכויות מתוקף מצב החירום המיוחד בעורף שעליו הכריז שר הביטחון.

אמש המשיכו התפרעויות בערים המעורבות וביישובים ערביים. באום אל פחם התפרעו עשרות רעולי פנים והבעירו צמיגים בכביש המוביל לתחנת המשטרה וחסמו את הציר. בשכונת אבו תור במזרח ירושלים הושלך מטען צינור לעבר מרפסת בית. איש לא נפגע. חבלן הוזעק למקום.

ממשטרת ירושלים נמסר כי כוחות משטרה וחבלן הוזעקו לשכונת אבו טור במזרח ירושלים בעקבות מטען צינור שהושלך לעבר מרפסת בית במקום, אין נפגעים. כוחות המשטרה החלו בחקירת המקרה תוך איסוף ממצאים. חקירת האירוע נמשכת.

בנוסף, בנגב עצרה המשטרה תושב תל שבע בן 22 בחשד שפרסם באפליקציית טיקטוק איומים לרצוח יהודים על רקע לאומני. על פי החשד הוא העלה סרטון שבו אמר "תראו מה נעשה לכם, איזה חג נעשה לכם" ו"אני ארצח אתכם". סניגורו אמר כי הוא לא התכוון להוציא את האיום לפועל. בית משפט השלום בבאר שבע האריך את מעצרו בשלושה ימים.

בגדה המערבית, ירו מחבלים מרכב חולף לעבר כוח צה"ל באזור הכפר חלחול סמוך לקרית ארבע. איש לא נפגע והלוחמים השיבו בירי. המחבלים נמלטו.

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן