בגלל המבצע בעזה: הדמוקרטים יבקשו מביידן לעכב עסקת נשק עם ישראל

הקונגרס. צילום: ויקיפדיה

בגלל המבצע בעזה: הדמוקרטים יבקשו מביידן לעכב עסקת נשק עם ישראל

חברי קונגרס דמוקרטים יבקשו לבחון מחדש עסקה לאספקת פצצות חכמות למטוסי חיל האוויר בשווי 735 מיליון דולר. יו"ר ועדת החוץ בבית הנבחרים ישלח את הבקשה לנשיא. בתוך כך, גוברת הביקורת על תקיפת המגדל בעזה בו שכנו משרדי ערוצי התקשורת הבינלאומיים
 • הגאון הרב בעדני מבקש: "שלא יבושו בעת שמחתם"

  תוכן מקודם

 • ה' לא חייב לי כלום

  תוכן מקודם

 • ברוך דיין האמת: הרב ברוך יהושע דים, אב לעשרה ילדים

  תוכן מקודם

 • "אדם אציל נפש" התגובות על פטירתו של פרוש

  תוכן מקודם

נציגים מהמפלגה הדמוקרטית החברים בקונגרס האמריקני צפויים לבקש מנשיא ארצות הברית ג'ו ביידן לעכב את עסקת הנשק עם ישראל בשל מבצע "שומר החומות" בעזה, כך דווח הלילה (בין שני לשלישי) באתר החדשות האמריקני VOX. לפי הדיווח, יו"ר ועדת החוץ בבית הנבחרים, גרגורי מיקס, ישלח בימים הקרובים מכתב לנשיא ביידן ובו יבקש לעכב את העסקה לאספקת פצצות חכמות למטוסי חיל האוויר הישראלי במטרה אפשר לקונגרס לבחון אותה ולקבל לגביה הבהרות.

מדובר בעסקה בשווי של 735 מיליון דולר. ההחלטה התקבלה על רקע ביקורת גוברת והולכת בתוך המפלגה הדמוקרטית נגד המבצע הישראלי בעזה. על שליחת המכתב הוחלט בפגישה של חברי המפלגה הדמוקרטית בוועדת החוץ של בית הנבחרים.

ליו"ר ועדה בבית הנבחרים יש סמכות לבקש עיכוב בביצוע העסקה כדי לקבל הבהרות, כשמשמעות המהלך תהיה עיכוב של ימים עד כמה שבועות בקידום העסקה.

בתוך כך, גוברת הביקורת בארצות הברית על תקיפת המגדל בעזה בו שכנו משרדי ערוצי התקשורת הבינלאומיים. אמש אמר שר החוץ אנתוני בלינקן כי ישראל לא הציגה שום הוכחות לכך שחמאס פעל ממגדל התקשורת שתקפה ברצועת עזה. בלינקן אמר כי הוא ביקש מישראל הצדקות למיטוט רב-הקומות, שלטענת צה"ל שימש את הארגון כמטה מודיעין. במבנה פעלו כלי תקשורת זרים, בראשם סוכנות הידיעות אי-פי ורשת אל-ג'זירה.

במהלך תדרוך כתבים ישראלים שכינס דובר צה"ל, תא"ל הדי זילברמן, הוא סירב להתייחס באופן ענייני לתקיפת הבניין והסביר בפניהם כי "אם היו יורים רקטה אחת על וושינגטון – אני רוצה לראות מה היו אומרים".

אמש אמר דובר צה"ל בראיון כי "כאשר אנחנו מפלילים יעד, אנחנו מצליבים מקורות". לטענתו, צה"ל בדק את עצמו ווידא שאכן היו לו מקורות מהימנים אשר מוכיחים כי חמאס ישב בבניין התקשורת. "בדקנו את עצמנו ווידאנו שאכן המקורות שהיו לנו מהימנים ואנחנו יודעים בוודאות של 100% נכסים צבאיים של חמאס. נעשה הכול כדי להבהיר שהיו נכסים בבניין ושנכון היה להשמיד אותו", אמר.

הדיווחים מגיעים בהמשך לשיחת הטלפון בין ביידן לראש הממשלה בנימין נתניהו בה קרא ביידן לראשונה מתחילת המבצע מפורשות להגיע להפסקת אש. נשיא ארצות הברית הוסיף כי הוא רוצה שישראל תעשה כל מאמץ אפשרי להימנע מפגיעה באזרחים בעזה.

עד כה, לא הראה ביידן סימנים להגברת הלחץ הציבורי על ישראל, למרות קריאות מצדם של חלק מחברי המפלגה הדמוקרטית להגברת המעורבות לסיום הלחימה שבה נהרגו עשרה ישראלים וכ-200 פלסטינים, מתוכם 160 פעילי חמאס והג'יהאד האסלאמי.

כתבות קשורות

כולם, חוץ מהערבים ומרצ: חברי הכנסת נגד החרם של בן אנד ג'ריס
מזג אוויר משוגע באיטליה: "ירד ברד בגודל של כדורי טניס" • צפו
השרה "מכחישת הקורונה" מגיבה: משרד הבריאות עסוק בהשמצות והכפשות
מסכה כפולה וחיסון שלישי: הסיבה האישית של נתניהו לפחד מהקורונה
הוועדה תבחן: החוק להגנה מפני הסתה נגד חרדים יעלה בהסכמה
האופוזיציה בעתירה לבג"ץ: "הקואליציה שברה את כללי המשחק הדמוקרטיים"
איראן: מפגינים שרפו תמונה של המנהיג העליון חמינאי • צפו
מתקפה על השרה: "שני מיליון תלמידי ישראל שבויים בידי מכחישת קורונה"
אישור חוק הדיינים: "מי שיבחר את הדיינים החדשים אלו אנשים לא ערכיים"
"חיזוק הקשרים עם הרשות": ישראל תגדיל משמעותית את מכסת העובדים הפלסטינים
בכיר רוסי: "לקראת חילופי השלטון הוחלט לסכל תקיפות ישראליות בסוריה"
משרד הבריאות נערך לתת חיסון שלישי כבר בשבוע הבא • מה תופעות הלוואי?

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן