צילום: David Cohen/Flash90

אסון מירון: בכירי המרכז למקומות קדושים במשרד לשירותי דת נחקרו באזהרה

מנכ"ל המרכז למקומות קדושים במשרד לשירותי דת, יוסי שווינגר וישראל דרעי, הממונה על אזור הצפון מטען המרכז, נחקרו בימים האחרונים בלהב 433 באזהרה ושוחררו היום (שלישי) לביתם בתנאים מגבילים, השניים צפויים להיחקר שוב בימים הקרובים
 • מחריד: בעל דירה מאיים לזרוק לרחוב גר צדק עם שלושה ילדים קטנים

  תוכן מקודם

 • הזדמנות אחרונה להשתתפות בטורניר הטריוויה של הקיץ

  תוכן מקודם

 • אם לתינוק בן חודש: " משה שילה רעב ואין לי כסף לקנות לו נוטרולין"

  תוכן מקודם

 • הילדים של עם ישראל: שרה נחמן ושילה מתחננים אלינו לעזרה

  תוכן מקודם

במסגרת חקירת אירוע מירון המתנהלת ביחידה הארצית למאבק בפשיעה הכלכלית (יאל"כ), עוכבו לחקירה באזהרה לבדיקת נסיבות האירוע, שני בעלי משרה מהעמותה המרכז הארצי לפיתוח המקומות הקדושים בישראל. בתום החקירה שוחררו השניים בתנאים מגבילים.

שני החשודים שנחקרו באזהרה, הם יוסי שווינגר המשמש כמנכ"ל המרכז, וישראל דרעי האחראי על מחוז הצפון. למרות ששוחררו לבתיהם בתנאים מגבילים, הם צפויים להיחקר שוב באזהרה כבר בימים הקרובים.

בראיון הבודד שהעניק שווינגר מאז האסון, הפיל את האחריות על המשטרה. "ביצענו את כל מה שהמשטרה ביקשה מאיתנו אחת לאחת. אבל איך זה קרה? אני לא חושב שאני הכתובת ולא שאני מתנער. אנחנו נחקרים ונצטרך לתת את כל המידע והעברנו אותו כבר".

למרות שלדבריו הוא לא מתנער, שואל שווינגר את העיתונאי שראיין אותו עבור חדשות 12: "אם קצין בטיחות ורישוי של משטרת ישראל מאשר את זה, מה אני אמור לעשות? תגיד לי".

הוא מוסיף, "היו לנו מהנדסים בשטח, הם מבצעים את ההחלטות – את הדרישות המשטרתיות והן בוצעו כולן אחת לאחת. הדם עכשיו רותח ואנשים בסערה, ומחפשים פה איזה קורבן. אני נורא מבין את הדברים, אני לא מתנער. שלא תחשוב שאני בורח הצידה, אבל אני על משכבי בלילות, ואני חושב על זה 24/7 עכשיו".

"אני חושב שעשינו את מה שהתבקשנו לעשות. אנחנו לא קובעים למשטרה כמה להכניס בהר ויתרה מזה, המהנדס שלנו אמר לא יותר מ-3,000 ברחבת תולדות אהרן. הם לא יישמו את זה, המשטרה".

בנוגע לחקירה ולאפשרות שתקום ועדת חקירה ממלכתית, ציין: "אנחנו עכשיו פה במאבק איתנים עם כוחות הרבה יותר חזקים מאיתנו ויבדקו, שתקום ועדת חקירה ממלכתית. אני בעד זה מאוד".

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן