צילום: Abed Rahim Khatib/Flash90

דובר צה"ל בתדריך לתקשורת: מתכוננים ללילה של תקיפות עוצמתיות ברצועה

בלילה הקרוב יתמקדו כוחות הצבא ב'מטרו' של חמאס • בצבא נערכים לאפשרות של הרחבת גבולות הגזרה • זילברמן התייחס לתקיפות בעזה: "תקפנו מעל ל- 120 מטרות ב- 24 שעות האחרונות, 75 מתוכן מחצות". לדבריו, גם בשעות האחרונות מתמקדים ב'רימאל'
 • שטר בין דין: אילו רבנים הצטרפו יחד לחתום ולמה?

  תוכן מקודם

 • מעוכבי שידוך? הגאון הרב אזרחי נחלץ לעזרתכם: 'ברווח בקרוב ובנקל'

  תוכן מקודם

 • מזעזע: התאלמן מאשתו ואיבד את מאור עיניו

  תוכן מקודם

 • עזרו לאבא ואמא לשמור עלי

  תוכן מקודם

מבצע "שומר החומות": דובר צה"ל, תת-אלוף הדי זילברמן, אמר הערב (שלישי) בתדרוך לתקשורת כי הותקפו יותר מ-10 עמדות שיגור, ובצבא נערכים ל"לילה עוצמתי שיפתח גבולות גזרה חדשים ותקיפה ב'מטרו'".

זילברמן התייחס לתקיפות ברצועת עזה ואמר: "תקפנו מעל ל- 120 מטרות ב- 24 שעות האחרונות, 75 מתוכן מחצות. גם בשעות האחרונות אנחנו מתמקדים בשכונת רימאל. תקפנו מעל 10 עמדות שיגור רקטיות גם תת קרקעיות וגם על קרעיות ושתי חוליות של פעילי נ"ט". הוא הוסיף: "אנחנו מתכוננים ללילה עוצמתי שבו גם עתידים להמשיך להתעסק בפרוייקט המטרו וגם באיזורים גיאוגרפיים חדשים".

דובר צה"ל התייחס לאירועים הביטחוניים שהתרחשו בגזרות נוספות והצביע על מגמת התחממות בכל הגזרות. "שני אירועים התרחשו היום באיו"ש. הראשון סמוך לכיכר גרוס, כוח מגדוד שקד זיהה אדם שהגיע ברכב ועצר בכיכר גרוס, כשהוא נושא נשר מסוג 'קרלו', מטעני השלכה וסכין. הוא התחיל לזרוק בקת"בים 200-100 מטרים מהלוחמים במחסום. ככל הנראה, רצה למשוך אליו את החיילים ולפוצץ עליהם את המטענים. הם פתחו בנוהל מעצר חשוד והבחינו בכך שהמחבל החזיק מטענים בידיים. אחד החיילים ירה בו והמטען שעליו התפוצץ. המחבל שייך, ככל הנראה, לג'יהאד האסלאמי הפלשתיני".

בהמשך מסר דובר צה"ל פרטים על פיגוע הירי במהלך הפרות הסדר באיו"ש בשעות אחר הצהריים. "מדובר בהפרת סדר שבה השתתפו 1,500 אנשים", אמר. "מהשטחים הגבוהים נפתחו לפחות משני כיוונים צרורות קלצ'ניקוב. הכדורים פגעו גם במפקדת האוגדה. קצינה וחייל נפצעו. הכוחות השיבו באש לעבר מקורות הירי. לא ידוע על נפגעים בצד השני, החיילים ביצעו ירי לכיוון הרגליים. היינו זהירים בהפגנה עד לירי החי – הוא לא קשור להפגנה, ולכן הגבנו כפי שהגבנו".

זילברמן אף התייחס סוגיית הפלת המל"ט באיזור עמק המעיינות הבוקר, "אנחנו כרגע לא רוצים להרחיב בעניין הזה", אמר וציין את פרטי המקרה, "אנחנו מזהים מל"ט שמגיע מכיוון הגבול מזרחי, מצליחים להפיל אותו ולמצוא את כל השברים שלו". לדבריו, בצה"ל לא יודעים בוודאות כרגע מאיפה הוא הגיע. "אנחנו מנתחים את השברים ומתחקרים את האירוע. זה היה לפנות בוקר. הוא הופל באמצעים של חה"א", הוסיף.

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן