צילום: משרד החוץ

שר החוץ הגרמני הגיע לישראל והביע תמיכה: "גרמניה עומדת לצידה של ישראל"

שר החוץ הגרמני, הייקו מאס: גרמניה עומדת לצידה של ישראל ועל זכותה להגן על עצמה • שר החוץ גבי אשכנזי: "אני מבקש להודות לממשלת גרמניה שתמכה בישראל מתחילת סבב הלחימה, גינתה את פעילות הטרור של החמאס והדגישה את זכותה של מדינת ישראל להגן על עצמה ועל אזרחיה"

כתבות נוספות בנושא:

הסרטון הוויראלי שמוכיח: שתמיד יכול להיות גרוע יותר • צפו
בנט והורוביץ סיכמו: תוסר מגבלת ההתקהלות במקומות פתוחים
פצוע קשה בתאונת דרכים קשה בכביש 40, סמוך לעוזה
"לפיד אדם שטחי, לא יודעת אם תהיה רוטציה" • הקלטות איילת שקד
 • איך עושים כל־כך הרבה כסף מסטארט־אפ?

  תוכן מקודם

 • ראש הישיבה בברכה מפתיעה: "וכל התורמים יזכו לפרנסה ברווח ובנקל!"

  תוכן מקודם

 • בעלה של חיה: "אני מנסה לשרוד, נופל קם ונושך שפתיים"

  תוכן מקודם

 • ''ההורים הותירו אותנו לבד ברחוב - עברנו חיי סבל נוראיים": הכלה במונולוג מצמרר

  תוכן מקודם

שר החוץ הגרמני, הייקו מאס הגיע היום (חמישי) לישראל. בשדה התעופה קיבל את פניו שר החוץ גבי אשכנזי. מאס הביע את תמיכת גרמניה בישראל בזמן מבצע 'שומר החומות': "גרמניה עומדת לצידה של ישראל ועל זכותה להגן על עצמה".

"אני מבקש להודות לך, גבי, על שאתה מקבל את פניי בזמנים הקשים הללו. הגעתי לישראל להפגין סולידריות ולתמוך בישראל בעקבות ירי הטילים מעזה. לישראל הזכות להגן על עצמה!".

הוא הוסיף, "אנו עוקבים בדאגה אחר המצב ההומניטרי בעזה מודעים למאמצים הישראלים להכנסת סיוע הומניטרי לתושבי הרצועה. אנו תומכים במאמצים להפסקת אש בהקדם. שוחחתי על כך עם מדינות ארה"ב, מצרים ומדינות נוספות ואני מקווה שהמאמצים ישאו פרי".

"אנו גם צריכים להסתכל לעתיד ולדאוג לשלום בר קיימא באיזור ולאפשר את המצב שישראלים לפלסטינים יוכלו לחיות כאן בהגדרה עצמית. המצב הנוכחי, הוא מצב של אי וודאות מצב שמחזק רק את אלה שמפיצים שנאה וטרור. כפי שאמר גבי ואני מחזק, אין משא ומתן על בטחון ישראל ועל התושבים היהודים כאן".

שר החוץ גבי אשכנזי אמר, " ידידי שר החוץ של גרמניה, הייקו מאס, אני מודה לך מאוד על הגעתך לישראל היום בביקור של סולידריות בימים אלה. בראשית דבריי, אני מבקש להודות לממשלת גרמניה שתמכה בישראל מתחילת סבב הלחימה, גינתה את פעילות הטרור של החמאס והדגישה את זכותה של מדינת ישראל להגן על עצמה ועל אזרחיה".

"בשעה זו שאנחנו נמצאים כאן, בדרום המדינה נשמעות אזעקות והחמאס יורה מטח רקטות לעבר תושבי דרום ישראל. הסבב הנוכחי אינו כמו סבבים קודמים! התקפת הטילים של החמאס על ישראל פרצה בעקבות ניסיון ברוטאלי של החמאס לחזק את מעמדו הפוליטי ולהשתלט על סדר היום הפלסטיני ועל הנהגת הרשות הפלסטינית".

לדברי אשכנזי, "החמאס בחר לעשות זאת בהתקפות טרור וירי טילים ורקטות לעבר אזרחי ישראל בירושלים, ת"א ובדרום הארץ. הוא עושה זאת מתוך שטחים מאוכלסים, מחצרות הבתים ובתי הספר, בחסות האוכלוסייה שלו, תוך שהוא משתמש בתושבי רצועת עזה כמגן אנושי".

"חמאס מבצע פשע מלחמה כפול. הוא לא בוחל באמצעים ופוגע באוכלוסיה שלו תוך שהוא פוגע בקווי החשמל לרצועה ועל הצוותים הישראליים שמסכנים חייהם בניסיון לתקן אותם, יורה על המעברים היבשתיים ועל שיירות הסיוע המגיעות מישראל לרצועה. זו דוגמה נוספת לדרך שבה החמאס פוגע באוכלוסייה של רצועת עזה ומנצל בציניות את מצוקתה".

שר החוץ הוסיף, "ידידי שר החוץ, אף מדינה בעולם לא הייתה מסכימה לגילויי טרור ותוקפנות כאלו והייתה פועלת באופן דומה להגן על אזרחיה. ישראל פועלת תוך שימוש בכוח מידתי כשהיא נמנעת מלפגוע בבלתי מעורבים. אנו עושים הפרדה בין החמאס לתושבים שנלקחו כבני ערובה על ידי החמאס ודואגים להכנסת ציוד הומניטרי, תרופות ומזון לתושבי הרצועה".

"מתחילת סבב הלחימה, ובעקבות התקפת החמאס, עמדה רוב הקהילה הבינלאומית מאחורי ישראל ותמכה בה מתוך הבנה כי ניסיונות אלו של החמאס פוגעים ביציבות האזורית ומחסלים כל פתרון עתידי אפשרי לסכסוך. אני מבקש לנצל הזדמנות זו ולהודות לכל המדינות שהביעו תמיכתם בישראל וקראו לגינוי החמאס. החמאס הוא האחראי הישיר והיחיד לאלימות ולעימות".

"ידידי שר החוץ מאס, אני רוצה להדגיש בפניך את החשיבות שאני רואה בביקור הסולידריות שלך בישראל בימים אלו. בימים האחרונים שוחחנו (יותר מפעם אחת) על המצב באזור ואני מעריך את עמידתה של גרמניה לצד ישראל. בשם אזרחי ישראל וממשלת ישראל אני מודה לכם מאוד על עמדתכם זו".

כתבות קשורות

הסרטון הוויראלי שמוכיח: שתמיד יכול להיות גרוע יותר • צפו
בנט והורוביץ סיכמו: תוסר מגבלת ההתקהלות במקומות פתוחים
פצוע קשה בתאונת דרכים קשה בכביש 40, סמוך לעוזה
"לפיד אדם שטחי, לא יודעת אם תהיה רוטציה" • הקלטות איילת שקד
קרבות הקואליציה: קארה VS פינטו; העבודה VS כחול לבן; שקד VS לפיד
איראן הודיעה: שיחות הגרעין יתחדשו עד סוף נובמבר
עיריית ירושלים החליטה: הורי הגנים לא יישאו בתשלום נוסף בגין ההרשמה לגני הילדים
נערכים למלחמה בחמאס: צפו בתיעוד התרגיל הצבאי של אוגדת עזה
בימים הקרובים ייעשה חמים; מתי יחזור הגשם? • תחזית מזג האוויר
עצרת חיזוק בישיבת 'כנסת חזקיהו' לרגל הילולת מרן המשגיח רבי דב יפה זצ"ל
הסוף למדבקות? שוב יוזמה לתצוגת מחירים דיגיטלית ברשתות המזון
במלאת 8 שנים לפטירת מרן זצ"ל: עצרות כינוסים ותוכניות למידה בהיכלי התורה באשדוד
צֹאן קָדָשִׁים • חומש סעודה בת"ת תפארת משה סערט ויז'ניץ חיפה
האדמו"ר מטרבישאן בהילולת אביו האדמו"ר בעל 'הנועם ישראל' מקרעשטניף זצ"ל
תיעוד ראשון בעולם: דב קוטב רודף אחרי אייל - בתוך המים • צפו
"מפלגה של מטומטמים": פיצוץ בין חברי הכנסת של 'ימינה'
"וואו, זה ישן": הביצוע המחודש של אברהם פריד עם הפטיפון • צפו
סוער בכנסת: מנסור עבאס סיפר על הנאום שנתניהו הקריא לו • צפו

תגובה אחת

 1. חחחחחחח איך הישראלי מחבק אותו והגרמני כזה אופס מאופק חחחח כל הכבוד לגרמניה שתומכת בנו אבל לא נשכח לה בחיים מה שעשתה ליהודי אירופה בשנות ה40

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

Hide picture