Share on whatsapp
השריפות חזרו לעוטף עזה? התושבים מתלוננים על בלוני טרור – בכב

השריפות חזרו לעוטף עזה: התושבים מתלוננים על בלוני טרור – בכב"ה חוקרים

חקלאים באזור טוענים בימים האחרונים כי חרף הכרזת הפסקת האש, השדות בוערים בעקבות בלוני תבערה מהרצועה. מנגד, בשירותי הכיבוי הודפים את הדברים, ואומרים כי המקור לבעירה - הצתות והתלקחות גזם שנערם. בעוטף מוחים: "חזרנו לימים שלפני שומר החומות"
 • "נקרע לי הלב" הפרמדיק שטיפל ברב פרוש ז"ל

  תוכן מקודם

 • "כלפי חוץ הכל היה רגיל" נערה מ'סמינר בית יעקב'

  תוכן מקודם

 • "המשפחה הגיעה לפת לחם" גדול הדור במכתב המלצה

  תוכן מקודם

 • אם אתה משמח את שלי

  תוכן מקודם


חוקר השריפות בשטח

למרות האזהרות ואיומי צה"ל ש"כל בלון יענה בתגובה חריפה", תושבי עוטף עזה מתלוננים מאז יום ראשון האחרון על שריפות בשטחים החקלאיים שנגרמות מבלוני תבערה ויוצרות הרס רב בשדות.

למרות שהשריפות פורצות דווקא בקיבוצים הסמוכים לגדר, בשירותי הכיבוי טענו תחילה כי המקור לבעירה הוא הצתות וגזם שהתלקח, אך בהמשך הסתייגו והסבירו כי בשל המצב הרגיש הם שולחים חוקר לכל שריפה, ו"עד עתה לא נמצאה שריפה שפרצה כתוצאה מבלוני תבערה".

תושב נחל עוז מצוות מתנדבים של הכיבוי סיפר ל'וואלה' כי "תושבים בקיבוץ רואים בלונים בשמיים. חברים שלי שכיבו את השריפות ראו שמדובר בבלונים". לדבריו, "שלא יעבדו עלינו, אנחנו לא טיפשים, ברור לכולם שמדובר בבלונים. היו שריפות בימים אחרינים שצוותי הכיבוי טיפלו בהם וכיבו אותם".

אביגדור כלפא סמנכ"ל מושבי הנגב סיפר על אחת השריפות שפרצו ביום ראשון. "אני לא יודע ממה נגרמה השריפה, התוצאה היא חלקות זרעים שרופות בשדות נגב ובקיבוץ בארי. לא היתה שום פעילות חקלאית בשדה, לא היה שום אף אחד. הטמפטרות נעימות, לא מדובר בחום כבד".


מפקד המחוז טפסר שמוליק פרידמן

מכיבוי האש נמסר כי במהלך היום התקבלו מספר דיווחים על מספר שריפות באזור עוטף עזה במיקומים שונים. בכל זירה פעל צוות לוחמי אש בשריפות קטנות שאינן מסכנות. "יש לציין שלכל שריפה מגיע חוקר שריפות מכבאות והצלה לישראל בכדי לבצע חקירה מקצועית ולהוציא מסקנות מהזירה", הדגישו בהודעה.

היום פרצו שריפות בשלושה מוקדים ובכבאות מצאו סיבה לכל אחת מהן – שוקדה- שריפה שפרצה מהצתה מכוונת של אדם במקום, בארי- 2 שריפות שנגרמו ע"י כלי עישון של רועה צאן שנתפס במקום וכיסופים- הצתה מכוונת של אדם במקום.

"חוקרי כבאות והצלה לישראל מחוז דרום פועלים ע"פ נתונים וממצאים אמפירים ולא ע"פ תחושות. אנו מדווחים על כל אירוע באמינות מוחלטת ללא כחל וסרק וכך גם באירועי העוטף", מסרו מכב"ה. "יש לציין כי אנו מזהים הפרחות בלונים בעוטף אך לא מדובר בבלוני תבערה אלא בבלונים עם תמונות ללא חומר בעירה שנוחתים בשטחנו".

כתבות קשורות

מתנגדי חיסונים מפגינים מול ביתו של בנט; המשטרה עצרה חמישה מפגינים
בסמוך ליישוב אביתר: עשרות פלסטינים מתעמתים עם כוחות צה"ל • צפו
יובא לאישור הממשלה בשבוע הבא: כל מה שצריך לדעת על התקנות החדשות
לאחר הסערה בשל מינויו לשר בממשלה: אבידר הודיע כי הוא התחסן נגד הקורונה
בנט ממשיך בריסוק הסטטוס קוו: כך מקדמת הממשלה תחב"צ בשבת
מצנח רחיפה התרסק בגליל התחתון - הטייס נהרג • צפו
חיזבאללה על התקיפות הישראליות: "הפרה מחדש של ריבונות לבנון"
משרד הבריאות: עלה ל-81 מספר החולים שמצבם מוגדר קשה
הקואליציה החלה בקידום חוק שימנע מנתניהו להתמודד על תפקיד רה"מ
"אעשה שמות בתקציב": האולטימטום של אלי אבידר אם לא ימונה לשר
שמונה שעות בלב הים: שני המטיילים שנסחפו אותרו בסיוע רחפן • צפו
זיהום הזפת בחופים: ישראל תקבל פיצויים מקרן בין-לאומית

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן Hide picture