Share on whatsapp

Tomer Neuberg/Flash90

גנץ משיב לאיומי חיזבאללה וחמאס: "לבנון תרעד – בעזה נפעל שוב"

שר הביטחון בהתייחסות לנסראללה וסינוואר: "ישראל שומרת על חופש הפולחן ומוכנה להגן על אזרחיה בכל זמן ובכל זירה. אם מצפון תיפתח הרעה לבנון תרעד, והבתים שבהם מוסלקים מצבורי הנשק יהפכו לעיי חורבות. בעזה מה שהיה הוא לא מה שיהיה- אם נצטרך נשוב ונפעל"
 • "איבדנו בעל, אבא וסבא אהוב" משפחת פרוש מתאבלת

  תוכן מקודם

 • 31 יתומים נישאים בחודש תמוז

  תוכן מקודם

 • אם אתה משמח את שלי

  תוכן מקודם

 • צפו: הבקשה המצמררת של ילד CP

  תוכן מקודם

שר הביטחון, בני גנץ, נאם היום (רביעי) בטקס האזכרה לחללי מערכת שלום הגליל. גנץ התייחס בטקס לאיומים על ישראל מצד מנהיג חיזבאללה נסראללה וומנהיד חמאס סינוואר והשיב באיום מפורט על שניהם, "אם מצפון תיפתח הרעה לבנון תרעד. בעזה אם נצטרך נשוב ונפעל".

עוד אמר שר הביטחון גנץ בטקס: "מאות רבות איבדנו במהלך מלחמת שלום הגליל, ועוד מאות חללים נפלו לאחר מכן ברצועת הביטחון, בהגנה על יישובי הצפון. כל אחד מהם הוא עולם ומלואו, של חלומות ותקוות שהתנפצו, של משפחות שנותרו עם חור בלב. נמשיך לעשות הכל כדי להיות ראויים להם."

כאמור, גנץ התייחס לחזית הצפונית והדרומית ואמר: "יצאנו מלבנון במהלך מנהיגותי שסיים את המערכה הממושכת מדי, בידיעה שזכותנו להגן על עצמנו תישאר ותישמר. איננו ששים אלי קרב. מדינת ישראל מושיטה תמיד יד לשכנותיה, כך גם עשינו כשהצענו ללבנון סיוע לאחר האסון בנמל בבירות. אנו שומרים על חופש הפולחן לכל הדתות- בכל מדינת ישראל, ובירושלים, בירת המדינה ועיר המקודשת לשלוש דתות. לא נאפשר פגיעה במקומות הקדושים או בזכויות האזרח. לצד זאת, לא נאפשר גם שום פגיעה בריבונותנו."


גנץ בטקס. צילום: אריאל חרמוני / משרד הביטחון

גנץ הוסיף: "אנו מוכנים להגן על אזרחי ישראל תמיד. בכל זמן ובכל זירה. אם מצפון תיפתח הרעה, לבנון תרעד וכפי שהוכחנו במבצע שומרי החומות – הבתים שבהם מוסלקים מצבורי הנשק ומחוללי הטרור, יהפכו לעיי חורבות. בנק המטרות של לבנון גדול ומשמעותי מזה של עזה, והחשבון אם יהיה צורך, מוכן להגשה. מדינת לבנון היא שתישא באחריות לכל תוקפנות שתבוא מצידה. בנוגע לעזה- מה שהיה אינו מה שיהיה. אנו שואפים שעזה תשקוט, תשוקם בסיוע העולם והרשות הפלסטינית מבין ההריסות, בתנאי שהבנים ישובו הביתה, וכולם יהנו מפירות הצמיחה. אבל אם בחמאס יבחרו למנוע מתושבי עזה את השיקום ולפגוע באזרחי ישראל- נפעל עד שנגיע לשקט שישרת את כולם. אין דרך אחרת."

טקס האזכרה לחללי מערכת שלום הגליל התקיים בהיכל הזיכרון בהר הרצל במעמד נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין, יושב ראש יד לבנים, אלי בן-שם, יושבת ראש ארגון אלמנות ויתומי צה"ל, תמי שלח, סגן יושב ראש הכנסת, חבר הכנסת יעקב מרגי, השופט העליון נעם סולברג ומפקד פיקוד העורף אלוף אורי גורדין.

כתבות קשורות

מתנגדי חיסונים מפגינים מול ביתו של בנט; המשטרה עצרה חמישה מפגינים
בסמוך ליישוב אביתר: עשרות פלסטינים מתעמתים עם כוחות צה"ל • צפו
יובא לאישור הממשלה בשבוע הבא: כל מה שצריך לדעת על התקנות החדשות
לאחר הסערה בשל מינויו לשר בממשלה: אבידר הודיע כי הוא התחסן נגד הקורונה
בנט ממשיך בריסוק הסטטוס קוו: כך מקדמת הממשלה תחב"צ בשבת
מצנח רחיפה התרסק בגליל התחתון - הטייס נהרג • צפו
חיזבאללה על התקיפות הישראליות: "הפרה מחדש של ריבונות לבנון"
משרד הבריאות: עלה ל-81 מספר החולים שמצבם מוגדר קשה
הקואליציה החלה בקידום חוק שימנע מנתניהו להתמודד על תפקיד רה"מ
"אעשה שמות בתקציב": האולטימטום של אלי אבידר אם לא ימונה לשר
שמונה שעות בלב הים: שני המטיילים שנסחפו אותרו בסיוע רחפן • צפו
זיהום הזפת בחופים: ישראל תקבל פיצויים מקרן בין-לאומית

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן