Share on whatsapp

"נאום השיעולים": בישראל מעריכים שנסראללה חולה בקורונה

בצבא סבורים שמזכ"ל חיזבאללה ניסה להרתיע את ישראל, אך בהתחשב במצבו הבריאותי הוא טעה בעיתוי • בצה"ל מעריכים שמנהיג ארגון הטרור חלה בקורונה • גורמם בצבא אמרו כי ייתכן שנסראללה לא מעוניין לצאת מהבונקר שלו לקבל טיפול
 • צפו: הבקשה המצמררת של ילד CP

  תוכן מקודם

 • האלמנה הטרייה חושפת את מצבה הכלכלי הקשה

  תוכן מקודם

 • לא סתם ברכה זו גזירה לכל דבר ועניין

  תוכן מקודם

 • "איבדנו בעל, אבא וסבא אהוב" משפחת פרוש מתאבלת

  תוכן מקודם

נאומו של מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה אמש (שלישי) עורר תשומת לב רבה דווקא בגלל מצבו הבריאותי של מנהיג חיזבאללה, לאחר שהרבה להשתעל במהלך נאומו ונראה חולה וחלש.

בצה"ל מעריכים לאחר שניתחו את הנאום שנסראללה נדבק בקורונה, אך ייתכן שאינו מעוניין לצאת מהבונקר שלו כדי לקבל טיפול. עוד סבורים הערב בצבא כי נסראללה טעה כשעלה לנאום משום שניסה לשדר מסרים מרתיעים כלפי ישראל, אך נראה חולה וחלש.


באדיבות: חדשות הערב, כאן 11

כזכור, מזכ"ל חיזבאללה נשא נאום לציון 21 שנים לנסיגת צה"ל מלבנון. הוא ציין בדבריו כי הוא חולה, אך לא פירט במה: "אני לא חש בטוב, יש לי אלרגיה וזה מפריע לי. אמרו לי לא להופיע היום, אבל אני סירבתי ואמרתי ליועציי שאין לי מה להסתיר". מזכ"ל חיזבאללה המשיך לאיים על ישראל כהרגלו ואמר כי "פגיעה בירושלים תגרור מלחמה אזורית".

בהמשך דבריו התייחס נסראללה למבצע "שומר החומות" ברצועת עזה ואמר כי "אנחנו חוגגים בחודש מאי שני ניצחונות: ב-25 במאי את יום ניצחון לבנון והבסת הכיבוש, וב-21 במאי את הניצחון של העם הפלסטיני וההתנגדות הפלסטינית בעזה. אני מברך את העם הפלסטיני על הניצחון ההיסטורי הגדול".

עוד אמר נסראללה, "ישראל החליטה לפנות תושבים פלסטינים משכונת שייח ג'ראח. זה לא סתם, כולם יודעים שישראל מנסה לייהד את ירושלים והשכונה. לאחר מכן נמנעה מהמתפללים המוסלמים להגיע למסגד אל-אקצא בחודש רמדאן. הפגיעות במתפללים והפריצות של המשטרה והמתנחלים למסגד חוזרות ונשנות. נתניהו וההנהגה הישראלית המשיכו בהתרסה. הטעות בהערכה שלהם הובילה למלחמה, לכישלון ולתבוסה שלהם, וזה יקרה גם שוב בעתיד".

נסראללה הוסיף לאיים, "על הציונים להבין דבר אחד חשוב – עליכם לערוך חשיבה מחדש לגבי ההערכות שלכם. עליכם להבין, באמצעות מה שקרה בעזה, שכאשר הדבר נוגע לירושלים, למסגד אל-אקצא ולמקומות הקדושים למוסלמים ולנוצרים, מדובר במשהו שונה לחלוטין. ההתנגדות בעזה יצרה משוואה חדשה – פגיעה במקומות הקדושים בירושלים תגרור עימות חמוש, וירושלים זו מלחמה אזורית. אי אפשר לעמוד מנגד כשהעיר הקדושה נמצאת תחת סכנה אמיתית. כשהישראלים יבינו את המשוואה הזאת, והיא רצינית, הם יידעו שכל צעד שכזה יהיה סכנה לקיומם".

כתבות קשורות

מתנגדי חיסונים מפגינים מול ביתו של בנט; המשטרה עצרה חמישה מפגינים
בסמוך ליישוב אביתר: עשרות פלסטינים מתעמתים עם כוחות צה"ל • צפו
יובא לאישור הממשלה בשבוע הבא: כל מה שצריך לדעת על התקנות החדשות
לאחר הסערה בשל מינויו לשר בממשלה: אבידר הודיע כי הוא התחסן נגד הקורונה
בנט ממשיך בריסוק הסטטוס קוו: כך מקדמת הממשלה תחב"צ בשבת
מצנח רחיפה התרסק בגליל התחתון - הטייס נהרג • צפו
חיזבאללה על התקיפות הישראליות: "הפרה מחדש של ריבונות לבנון"
משרד הבריאות: עלה ל-81 מספר החולים שמצבם מוגדר קשה
הקואליציה החלה בקידום חוק שימנע מנתניהו להתמודד על תפקיד רה"מ
"אעשה שמות בתקציב": האולטימטום של אלי אבידר אם לא ימונה לשר
שמונה שעות בלב הים: שני המטיילים שנסחפו אותרו בסיוע רחפן • צפו
זיהום הזפת בחופים: ישראל תקבל פיצויים מקרן בין-לאומית

תגובה אחת

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן Hide picture