Share on whatsapp

"מעדיף למות כשהיד": לאחר האיומים של גנץ – סינוואר תועד ברחובות עזה • צפו

לאחר המבצע אמר שר הביטחון גנץ במספר הזדמנויות כי סינוואר עדיין יעד לגיטימי לחיסול, למרות הפסקת האש. אולם נראה שמנהיג חמאס ברצועה אינו מתרגש מהאיומים הישראלים וכשעה לאחר הנאום הוא נצפה הולך ברגל לביתו, כפי שהבטיח. "המתנה הכי גדולה זה שישראל תחסל אותי"
 • האלמנה הטרייה חושפת את מצבה הכלכלי הקשה

  תוכן מקודם

 • גם מעדן שוקולד אמיתי וגם גלילי וופל קראנצ'י? בואו להכיר מקרוב >>

  תוכן מקודם

 • מזעזע: נסע לפרנס את משפחתו ונפטר בחו"ל מדום לב

  תוכן מקודם

 • צפו: הבקשה המצמררת של ילד CP

  תוכן מקודם

בנאום ראשון לאחר מבצע "שומר החומות", שיגר מנהיג חמאס ברצועת עזה, יחיא סינוואר, איומים לעבר ישראל והצהיר כי "המתנה הכי גדולה שישראל יכלה להעניק לי היא לחסל אותי". לדברי מנהיג ארגון הטרור, "אני מעדיף למות כשהיד מאשר למות מקורונה או ממחלה. אם גנץ רוצה עצה ממני אני אומר לו – תלמד ממוחמד דף – אם הוא מאיים אז הוא מבצע".

שר הביטחון בני גנץ אמר בתגובה בטקס אזכרה לחללי שלום הגליל כי "ישראל מוכנה להגן על אזרחיה בכל זמן ובכל זירה. בעזה מה שהיה הוא לא מה שיהיה – אם נצטרך נשוב ונפעל. אנו שואפים שעזה תשקוט, אבל אם בחמאס יבחרו למנוע מתושבי עזה את השיקום ולפגוע באזרחי ישראל – נפעל עד שנגיע לשקט שישרת את כולם".

לאחר המבצע אמר גנץ במספר הזדמנויות כי סינוואר עדיין יעד לגיטימי לחיסול, למרות הפסקת האש. אולם נראה שמנהיג חמאס ברצועה אינו מתרגש מהאיומים הישראלים וכשעה לאחר הנאום, יחיא סינוואר נצפה הולך ברגל לביתו. כפי שהבטיח – "מחכה שגנץ יממש את איומו לחסל אותו".

סינוואר, שכבר השבוע התהלך ברחובות עזה וניחם את משפחות ההרוגים, שלח מסר מאיים לישראל: "אם תגעו שוב במסגד אל-אקצא, ההתנגדות בעזה תפעל בכל כוחה, ואנשינו בגדה יתקפו את ההתנחלויות. אני בטוח שיש לנו בתוך ישראל לפחות 10,000 שהידים שכל אחד ייקח סכין לדקור בו, או רכב לדרוס בו, או בקת"ב להבעיר בו או גלון בנזין לשרוף בו יערות".

הוא המשיך לאיים ואמר: "הגענו תחילה לירושלים כדי שההנהגה הישראלית תדע שיש אנשים שיגנו על מסגד אל-אקצא. אנחנו מוכנים להקריב את היקר לנו מכל למען אל-אקצא, ירושלים ושייח ג'ראח. רצינו להעביר מסר לישראל שתפסיק לשחק באש, ונתניהו וגנץ לא קיבלו את ההודעה. הם רצו מערכה ארוכה, אז הם ראו את מה שהם לא ציפו לו – מרד בפלסטין כולה".

עוד ציין כי מבחינתו אין שום הסכם עם ישראל, אלא הפסקת אש בלי תנאים. "אקורד הסיום של חמאס אמור היה לכלול 300 רקטות במכת אש אחת. מתוך כבוד לאחים שלנו בקטאר עצרנו את המכה האחרונה", טען. הוא הבהיר שלא יקבל סיוע ישיר מארה"ב לשיקום הרצועה. "פלגי ההתנגדות וחמאס לא זקוקים לכסף לטובת שיקום הרצועה. יש לנו אמצעים משל עצמנו. אנחנו מוכנים להקל על ההחייאה של כלכלת עזה".

כתבות קשורות

מתנגדי חיסונים מפגינים מול ביתו של בנט; המשטרה עצרה חמישה מפגינים
בסמוך ליישוב אביתר: עשרות פלסטינים מתעמתים עם כוחות צה"ל • צפו
יובא לאישור הממשלה בשבוע הבא: כל מה שצריך לדעת על התקנות החדשות
לאחר הסערה בשל מינויו לשר בממשלה: אבידר הודיע כי הוא התחסן נגד הקורונה
בנט ממשיך בריסוק הסטטוס קוו: כך מקדמת הממשלה תחב"צ בשבת
מצנח רחיפה התרסק בגליל התחתון - הטייס נהרג • צפו
הדרמה ברכבת הרים והשיטפונות • עשרת הסרטונים הנצפים של השבוע
חיזבאללה על התקיפות הישראליות: "הפרה מחדש של ריבונות לבנון"
משרד הבריאות: עלה ל-81 מספר החולים שמצבם מוגדר קשה
הקואליציה החלה בקידום חוק שימנע מנתניהו להתמודד על תפקיד רה"מ
"אעשה שמות בתקציב": האולטימטום של אלי אבידר אם לא ימונה לשר
שמונה שעות בלב הים: שני המטיילים שנסחפו אותרו בסיוע רחפן • צפו

6 תגובות

 1. אם הוא העדיף למות כ"שהיד" ולא כפחדן מדוע הוא הסתתר מתחת לאדמה עד שהמבצע בעזה נגמר?

  אדרבה, שייצא החוצה ככה יוכל למות כרצונו.

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן Hide picture