יו"ר ימינה לחברי מפלגתו: פניי לממשלת שינוי; נתניהו ובנט יימסרו הצהרות

צילומים: פלאש 90.

יו"ר ימינה לחברי מפלגתו: פניי לממשלת שינוי; נתניהו ובנט יימסרו הצהרות

בנט כינס את הסיעה ברעננה, ח"כ שיקלי לא הגיע • בתום הפגישה פרסמו חברי המפלגה: "מגבים פה אחד את בנט במאמציו להקמת הממשלה" • בנט בישיבת סיעה: "הפכנו כל אבן - אין ממשלת ימין" - מה התחייבו בגוש השינוי בנושאי דת ומדינה?
 • שלא ישמע עוד שוד ושבר בגבולו ויזכה לבריאות הנפש ואריכות ימים

  תוכן מקודם

 • גם מעדן שוקולד אמיתי וגם גלילי וופל קראנצ'י? בואו להכיר מקרוב >>

  תוכן מקודם

 • מזעזע: נפטר שבוע לפני חתונת ביתו

  תוכן מקודם

 • "כלפי חוץ הכל היה רגיל" נערה מ'סמינר בית יעקב'

  תוכן מקודם

(עדכון אחרון ב-18:35)

סיעת ימינה התכנסה היום (ראשון) כדי לדון באפשרות להצטרפותה לממשלת השמאל. המפלגה התכנסה לאחר שראשי סיעות גוש הימין חתמו על מכתב לח"כ גדעון סער ולח"כ נפתלי בנט, בבקשה למנוע הקמת ממשלת שמאל שלטענתם תסכן את המדינה.

בתום הפגישה פרסמו מטעם המפלגה כי יו"ר התנועה, נפתלי בנט, הציג בישיבת סיעת ימינה ברעננה בפני חברי הכנסת את אירועי הימים האחרונים ואת מאמציו להקים ממשלה יציבה ומתפקדת בישראל. "הסיעה מגבה פה אחד את בנט במאמציו להקמת הממשלה ולמניעת בחירות חמישיות", נמסר. במפלגה עדכנו בהמשך כי בנט יישא היום הצהרה לתקשורת בשעה 20:00 במשכן הכנסת. מיד לאחר הצהרת בנט, בשעה 20:30, צפוי ראש הממשלה נתניהו לתת הצהרה לתקשורת.

המפגש התקיים ללא עוזרים וטלפונים אולם מיד לאחר המפגש אמרו ח"כים מהמפלגה כי במהלכה אמר היו"ר בנט כי פניו לממשלת שינוי. בנט אמר בישיבת הסיעה: "אנחנו יוצאים All in (כל הקופה. ב.ב.) לספר את הסיפור, רגע לפני תהום למדינת ישראל ולימין, משום שבמקרה הטוב נגיע שוב למבוי סתום – ובמקרה הרע לבחירות חמישיות שיביאו כאוס. אני לא זוכר אף פעם שפוליטיקה העסיקה כל כך את הציבור, זה לא אמור להיות ככה. זה רגע לשים את טובת המדינה מעל הכול".

יו"ר ימינה הוסיף: "צריך להבין, אנחנו לא בין שתי חלופות של ממשלת ימין או ממשלת שינוי. הפכנו כל אבן – אין ממשלת ימין. הבחירה היא בין בחירות לממשלת שינוי". בנט הוסיף בישיבת הסיעה: "מנהיגות זה לקחת אחריות, לא לברוח. יש לנו קווים אדומים ונעמוד עליהם. לא נמסור שטחים ולא נפגע בזהות היהודית של מדינת ישראל. הכי קל היה לי להתבצר ולשפוך נפט ולהלהיט עוד, כמו אחרים. ככה נפרק את המדינה". בנט התחייב בישיבה כי שינויים בנושאי דת ומדינה בממשלה הבאה ייעשו "רק בהסכמה".

עוד אמר בנט: "לי היה יותר נוח פי אלף ללכת לאזור המוכר והידוע, אבל זה פשוט לחטוא למדינה. זה אומר בחירות חמישיות ושישיות. זו כבר מערכת בחירות רביעית שביבי לא מצליח להקים ממשלת ימין. כמה פעמים צריך לחבוט במדינה כדי להבין שאין ממשלת ימין. אין לו ממשלה. זו העובדה". הוא סיפר לחברי המפלגה: "תוך כדי המו״מ עם ממשלת השינוי ביבי הבטיח עריקים, ואז באנו – ופתאום יום אחד הם חולים, יום אחד לא זמינים, יום אחד לא עונים. האמת היא – שפשוט אין אף אחד. אני מדבר עם אנשים בימין, שכלתנית אנשים מבינים בדיוק את המצב".

בליכוד תקפו בחריפות לאחר הישיבה את יו"ר ימנה. בהודעה שפרסמו נכתב: "בזמן הלחימה בעזה בנט הצהיר שממשלת השמאל ירדה מהפרק. היום, רק שבוע לאחר מכן, למרות ששום דבר לא השתנה, בנט דוהר לממשלת שמאל בתירוץ של מניעת בחירות. אבל כשבנט פסל את ממשלת השמאל בזמן הלחימה, אלטרנטיבת הבחירות הייתה רלוונטית באותה מידה כמו היום. עכשיו התברר שהתירוץ הזה היה רק אמצעי להסחת הדעת של הימין".

עוד תקפו בליכוד: "בנט יודע היטב שבכל עת אם יצטרף לימין – תוקם ממשלת ימין. הדבר העקבי היחיד אצל בנט הוא הונאת בוחריו ושאר מצביעי הימין, והשלכת ״העקרונות״ שדיבר עליהם לפח, הכל כדי להיות ראש ממשלה בכל מחיר".

חה"כ עמיחי שיקלי שלא השתתף בפגישה, לאחר שלא הסתיר את כעסו מהכיוון הפוליטי שאליו בנט מוביל את המפלגה, אמר הבוקר בריאיון ל'כאן רשת ב': "מבחינה מוסרית יש דגל שחור שמתנוסס מעל ההתנהלות שלנו כרשימה ובהקמת הממשלה הזאת". לדבריו, "אמרנו דברים מאוד ברורים לציבור וכרגע אנחנו הולכים לעשות הכל בניגוד מוחלט למה שהתחייבנו. אני חושב שמבחינה אתית ודמוקרטית, זה פשוט מעשה שלא ייעשה". מחוץ למקום המפגש התכנסו כמה מפגינים נגד המהלך.

נתניהו וגוש הימין הציעו הבוקר באופן רשמי לסער ולבנט להצטרף לממשלת ימין של 61 מנדטים – כשהשניים יכהנו במהלכה בראשי ממשלה. יו"ר תקווה חדשה כבר סירב, אך יו"ר ימינה לא הגיב – ודחה את הישיבה של סיעתו בכמה שעות. הערב הוא עשוי להצהיר רשמית על תמיכתו בממשלת שינוי, אך קודם עליו לקבל את תמיכת רוב סיעתו.

ההצעה של חברי גוש הימין לח"כ גדעון סער ולח"כ נפתלי בנט כללה 6 סעיפים, "מתוך נכונות לשים בצד כל שיקול אישי ומתוך נכונות לעשות צעדים חסרי תקדים ומרחיקי לכת כדי להבטיח את ביטחונה ואופיה של מדינת ישראל, בניסיון אחרון למנוע ממשלת שמאל שתסכן את המדינה".

1 – תוקם ממשלת ימין. 2 – ח"כ גדעון סער יכהן כראש ממשלה החל מיום השבעת הממשלה ה-36 ולמשך שנה ושלושה חודשים. חברי הכנסת של סיעותינו יחתמו על המסמך הדרוש לנשיא המדינה לשם מתן האפשרות לח"כ סער להקים את הממשלה. 3 – ראש הממשלה בנימין נתניהו יכהן כראש הממשלה החל מתום תקופת כהונתו של ח"כ סער הנקובה בסעיף 2 וזאת למשך שנתיים. 4 – ח"כ נפתלי בנט יכהן כראש ממשלה ביתרת תקופת כהונת הממשלה החל מתום כהונתו של ראש הממשלה נתניהו כמפורט בסעיף 3 לעיל. 5 – סעיף הפריטטיות יבוטל. 6 – שר המשפטים ימונה בהסכמה".

ב'חדשות 12' דווח כי מתווה הרוטציה שהוצע הוא שנה ו-3 חודשים לסער, שנתיים לנתניהו ושנה ו-3 חודשים לבנט. יו"ר ימינה צפוי להסכים להיות שר ביטחון בממשלה שכזו, שלכאורה תאפשר לסער להצטרף לממשלת ימין כאשר הוא עומד בראשה. בינתיים המגעים בין לפיד לסער נמשכים, מתוך תקווה להגיע להסכם עוד היום.

כזכור, ביממה האחרונה נודע כי בנט צפוי להקים ממשלה עם לפיד, בו הוא צפוי לכהן ראשון בתפקיד ראש הממשלה. אולם הבוקר הציע נתניהו לסער להקים ממשלת ימין ברוטציה משולשת המורכבת מסער, נתניהו ובנט. סער סירב וגורמים בימינה ציינו כי בנט מוותר על מקומו ברוטציה המשולשת בתמורה לתיק הביטחון.

כתבות קשורות

כולם, חוץ מהערבים ומרצ: חברי הכנסת נגד החרם של בן אנד ג'ריס
מזג אוויר משוגע באיטליה: "ירד ברד בגודל של כדורי טניס" • צפו
השרה "מכחישת הקורונה" מגיבה: משרד הבריאות עסוק בהשמצות והכפשות
מסכה כפולה וחיסון שלישי: הסיבה האישית של נתניהו לפחד מהקורונה
הוועדה תבחן: החוק להגנה מפני הסתה נגד חרדים יעלה בהסכמה
האופוזיציה בעתירה לבג"ץ: "הקואליציה שברה את כללי המשחק הדמוקרטיים"
איראן: מפגינים שרפו תמונה של המנהיג העליון חמינאי • צפו
מתקפה על השרה: "שני מיליון תלמידי ישראל שבויים בידי מכחישת קורונה"
אישור חוק הדיינים: "מי שיבחר את הדיינים החדשים אלו אנשים לא ערכיים"
"חיזוק הקשרים עם הרשות": ישראל תגדיל משמעותית את מכסת העובדים הפלסטינים
בכיר רוסי: "לקראת חילופי השלטון הוחלט לסכל תקיפות ישראליות בסוריה"
משרד הבריאות נערך לתת חיסון שלישי כבר בשבוע הבא • מה תופעות הלוואי?

6 תגובות

 1. הצילו!!!
  סער ובנט נגד בטחון מדינת ישראל וחיילי צה”ל!!
  עם ח”כ מר גדעון סער יש בעיה ‘אחת’ והיא קריטית ביותר:
  הוא מפקיר את ביטחוננו ומחריב את אידיאולגיית הימין,
  על ידי כך שהוא חובר לשמאל, ושמאל – קיצוני, שמתנגדים לפעולות למען בטחון מדינת היהודים (-חלקם צבאיות),
  וכמו כן הוא חובר לרע”ם, שנותנים ליגטימיות למחבלים מהמגזר הערבי ל’הפגין’ בהתפערויות המובילות לרצח,
  וכל זה למען שנאה עיוורת שלו לראש הממשלה מר בנימין נתניהו.
  לעומת זאת עם ח”כ מר נפתלי בנט יש מלבד זאת ‘עוד בעיות’, והם:
  הונאות ציבור בוחריו אשר בחרו ימין!!!!
  ומקבלים באופן דיקטטורי!!!! (-מבית היוצר ‘בנט’) שמאל!!! (נוגד ורומס את כל כללי הדמוקרטיה).
  גניבת דעת היסטורית, מרמה, הפרת אמונים, ושוחד (להיות ראש ממשלה ‘שנתיים’, שנותן לו ח”כ יאיר לפיד), –
  בבית משפט של השמאל הוא יהיה אתרוג, אבל במישור הציבורי הוא מוגדר כנאשם נוכל!!
  אך עדיין לא מאוחר, אתם (ח”כ סער ובנט) יכולים להציל את ביטחוננו-
  על ידי חבירה חזרה לגוש הימין (עם הצעה משתלמת ביותר שנתנו לכם כל חברי גוש הימין).
  הצילו אותנו!!!! בבקשה!!!

 2. איך אולמרט אמר
  מדינת ישראל הייתה על סף תהום ועשתה צעד קדימה…
  דרך אגב שקד הקולות שלכם זה קולות שרוצים ימין אם היו רוצים שמאל היינו מצביעים מרץ
  אז כן עדיף עוד בחירות….

 3. מה מסוכן יותר? ממשלת שמאל או בחירות חמישיות?
  זו השאלה שעל ח”כ מר נפתלי בנט לענות!
  אני (-הכותב) חושב שממשלת שמאל הרבה יותר מסוכנת –
  לביטחון האזרחים ולחיילי צה”ל ולהישגים מדיניים רבים,
  מאשר בחירות חמישיות שיגרמו קצת לשיסוי ופילוג (-שיתרפאו מיד לאחר בירור התוצאות-)
  אבל יביאו לניצחון הימין בגדול!!!
  ומזה ח”כ מר יאיר לפיד מפחד!
  לכן גם אם לא מצליחים להרכיב ממשלת ימין בכנסת הנוכחית עדיף ללכת לבחירות חמישיות!

 4. חלומיעס.
  ממשלת שמאל לא תחזיק מעמד רגע.
  תראו איך ריבונו של עולם עוצם להם את העיניים.
  שני מסונוורים שחושבים שיצליחו להשליט את עצמם על השמאל שיבעט אותם מהר מאוד.
  חחחחחחזק

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן