צילום: צילום: קובי גדעון /לע"מ

נתניהו: "נלחם באיראן גם במחיר חיכוך עם ארה"ב"; גנץ תקף: "מתריס" • צפו

ראש הממשלה שידר עסקים כרגיל כאשר התמקד בהמשך המאבק באיראן למרות שייתכן ובקרוב יאלץ נתניהו לעזוב את תפקידו. "האיום הגדול ביותר עלינו", קבע ראש הממשלה, "זה האיום הקיומי שמוצב על ידי איראן". גנץ תקף: המחלוקות עם ארה"ב יפתרו בשיח ישיר בחדרים הסגורים
 • מזעזע: מה מבקש ילד שסובל בלי הפסקה

  תוכן מקודם

 • שטר בין דין: אילו רבנים הצטרפו יחד לחתום ולמה?

  תוכן מקודם

 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

 • 'הגיע זמן הפירעון' משפחת כהן מבקשת עזרה

  תוכן מקודם


צילום: איתי בית-און /לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו נאם היום (שלישי) בטקס חילופי ראש המוסד ושידר עסקים כרגיל כאשר התמקד בהמשך המאבק באיראן, זאת על רקע ההתקדמות בהקמת ממשלת שמאל שבמקרה שיבשילו, יאלץ נתניהו לעזוב את תפקידו.

"האיום הגדול ביותר עלינו", קבע ראש הממשלה, "זה האיום הקיומי שמוצב על ידי הניסיונות של איראן להתחמש בנשק גרעיני". לדברי נתניהו, "בין אם לאיים עלינו ישירות בהשמדה של מדינה קטנה ומרוכזת בנשק אטומי, או בין אם לאיים עלינו בעשרות אלפי טילים או רבבות טילים שמגובות במטרייה גרעינית. זה איום שמאיים על המשך המפעל הציוני, ועלינו להילחם באיום הזה ללא סוף".

"אתם עושים את זה, דיברנו אתמול על פעולות שנעשו והפעולות האלה חייבות להימשך. אמרתי את הדברים האלה לידידי מזה 40 שנה ג'ו ביידן ואמרתי לו: 'עם הסכם או בלי הסכם אנחנו נמשיך לעשות כל מה שלאל ידינו כדי לסכל את ההתחמשות של איראן בנשק גרעיני'. כי איראן שונה מיתר המדינות שמחזיקות היום בגרעין. לכן הכלה זו לא אופציה".

"אם אנחנו נצטרך לבחור, אני מקווה שזה לא יקרה, בין חיכוך עם ידידתנו הגדולה ארה"ב לבין סילוק האיום הקיומי – סילוק האיום הקיומי גובר. זה נופל קודם כל עליכם, על ההנהגה המדינית של מדינת ישראל, ועליכם דדי – אתם צריכים לעשות הכל, אבל הכל, כדי להבטיח שבשום מצב איראן לא תתחמש בנשק גרעיני".

בתגובה לדברי נתניהו תקף שר הביטחון גנץ ואמר כי המחלוקות עם ארה"ב יפתרו בשיח ישיר בחדרים הסגורים ולא בשיח מתריס. "איראן היא איום על היציבות האזורית ועל שלום העולם. היא מדינה מחוללת טרור ומקדמת תוכנית גרעין שמסוכנת למדינת ישראל, ועדיין, ישראל היא המדינה החזקה ביותר באזור ברדיוס של 1500 ק"מ מירושלים".

יו"ר כחול לבן הוסיף: ארצות הברית הייתה ותמשיך להיות בעלת הברית החשובה ביותר של ישראל בשמירה על ביטחונה ועליונותה הביטחונית באזור. ממשל ביידן הוא ידיד אמת של ישראל, אין ולא תהיה לישראל שותפה טובה מארה"ב. גם אם ישנן מחלוקות, הן יפתרו בשיח ישיר בחדרים הסגורים ולא בשיח מתריס שעשוי לפגוע בביטחון ישראל".

כתבות קשורות

6 תגובות

 1. שמאלנים בוגדים . מיום שפרצה השואה לא היו בוגדים כאלה כמו איוון הצורר ויהיר וזינרברג ומכאלי שונאת תינוקות חמורים שותפי למשותפת צמאי דם חרדים

 2. אפשר להבין איך התגובות שלכם קשורות לכתבה?
  פשוט תגידו תודה שהם שליחיו של ה' סיכנו עצמם בשביל שאנו
  נוכל לחיות ועם הסייעתא דישמייא הם גם הצליחו!

 3. התגובה של אא לא ברורה!
  אתה יודע שיוסי כהן ימני מאוד וגם נחשב דתי? מה עם דדי אני לא יודעת אבל כבר
  נגמר העידן שכל בכיר בביטחון הוא שמאלני…

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן Hide picture