Yonatan Sindel/Flash90

פרקליט נתניהו הציג את הסיקור השלילי לרה"מ; ישועה: "לא מכיר"

חקירת העד המרכזי בתיק 4000 התחדשה היום ובהגנה ערערו את אמינותו של ישועה לאחר שהציגו פרסומים ביקורתיים נגד רה"מ לאחר המפגש בין נתניהו לאלוביץ' שלטענת הפרקליטות בו הוחלט על עסקת השוחד • ישועה: "לא זכור לי על פנייה מאנשיו של רה"מ"
 • 8 ילדים מבקשים עזרה: נשארנו לבד בלי אמא

  תוכן מקודם

 • "עניה סוערה" העבירו את שמכם לתפילת שר התורה ביום הושענא רבה.

  תוכן מקודם

 • איך עושים כל־כך הרבה כסף מסטארט־אפ?

  תוכן מקודם

 • "הם עברו מספיק בחיים, תעזרו לי לשמח אותם" ברכי מתחננת לעזרה

  תוכן מקודם

חקירת העד המרכזי בתיק 4000 נמשכת גם היום (שלישי) בבית המשפט המחוזי בירושלים על ידי פרקליט ראש הממשלה, עו"ד בועז בן צור שממשיך להציג את טענות ההגנה כי מדובר בתיק ללא בסיס וכי פוליטיקאים אחרים ואף יריביו הפוליטיים קיבלו סיקור אוהד יותר בתקופה בה לפי הפרקליטות האתר היה מחויב לתמוך בנתניהו.

מנכ"ל 'וואלה' לשעבר, אילן ישועה, התבקש להשיב על ידי סנגורו של ראש הממשלה בישיבה ה-12 במספר בחקירה הנגדית שלו, עו"ד בועז בן צור ניסה להפריך את טענת התביעה שלפיה ההבנות והאינטרסים בבסיס טענת השוחד הוצגו בארוחת ערב משותפת בין בני הזוג נתניהו לבין בני הזוג אלוביץ שנערכה ב-27 בדצמבר 2012.

בן צור הציג סיקור שלילי וביקורתי נגד ראש הממשלה נתניהו באתר "וואלה", כבר ביום שאחרי אותה ארוחת ערב. ב-28 בדצמבר 2012 התפרסמו ידיעות תחת הכותרות: "ביבי הפראייר"; "בניגוד לקריאות במערב: הממשלה הקפיאה הסכם כלכלי עם הפלסטיניים; וכן "יחימוביץ: מתאפשר סיכוי שאעמוד בראש הממשלה הבאה". ישועה השיב כי הוא מאשר שההודעות על בסיסן נכתבו הידיעות השליליות על ראש הממשלה הגיעו מיריבים פוליטיים של ראש הממשלה, וכי לא זכור לו על פנייה כלשהי מאנשי ראש הממשלה.

עו"ד בן צור, המשיך להציג בבית המשפט סדרת כתבות שהציגה את נתניהו באור שלילי וביקורתי, לעתים אף ללא קבלת תגובה מצדו או מטעם מפלגת הליכוד ותהה מספר פעמים במהלך הדיון כיצד לא עשו בדיקה מינימליץ מטעם הפרקליטות בטרם הגישו כתבי אישום. "עשינו בדיקה של הסיקור שהיה באתר (ערב בחירות 2013) וברובו הוא היה סיקור נגטיבי", אמר והוסיף, "אני רוצה לעמת את העד עם הטענות האלה – זה השוחד שטוענים שהתקבל ולא בדקו את זה. הדברים האלה צריכים להתלבן".

"התביעה לא עשתה לצערנו שום בדיקה של מה קרה באתר ומה קרה באתרים מקבילים – הם לא ראו את התמונה המלאה", מתח עו"ד בן צור על הפרקליטות. "על עשרה או עשרים מקרים בנו תיק שלם של שוחד בדמות סיקור חיובי. סיפרו לנו שהייתה עסקה ושוחד, וכרגע יש עשרות כתבות שליליות מסוף דצמבר ועד הבחירות שנערכו בחודש ינואר. זה עולם הפוך ואנחנו נראה אותו".

גם סנגורם של שאול ואיריס אלוביץ', עו"ד ז'ק חן, מתח ביקורת על הפרקליטות ואמר: "אין הסבר לפערים בין העדות של ישועה לבין החקירה שלו במשטרה". בין השאר הוצגו בבית המשפט מספר כתבות מאתר וואלה, שהציגו את נתניהו כפראייר, כאשר בכותרת המשנה נכתב: "במפלגת העבודה לא מפספסים הזדמנות ללגלג על הליכוד-ביתנו". בהמשך הוצגה כתבה שבה הופיע לכאורה סרטון תעמולת בחירות של מפלגת העבודה. ישועה אישר כי הטקסט שהופיע באחת הכתבות הוא טקסט של מפלגת העבודה, ועו"ד בן צור קבע: "זה פוזיטיבי על העבודה ונגטיבי על בנימין נתניהו".

הסנגורים הגישו בקשה בכתב לקבל את כל ההתכתבויות והשיחות של ישועה בכל מכשירי הטלפון שלו הקשורות להתערבות בסיקור ובתכנים, זאת לדבריהם בעקבות החומרים החדשים שהתגלו במהלך הדיונים. כמו כן, דורשים הסנגורים לקבל רשימה של כל הגורמים שעמם ישועה היה בקשר ומצויים במכשירי הטלפון שלו שנתפסו.

כתבות קשורות

מתקפה חריפה: "בנט נתן נאום ריק מול אולם ריק ובזבז מילים ריקות"
בנט נואם באו"ם על הממשלה: "החל כטעות פוליטית והפך למטרה לאחדות"
בשמחת בית השואבה בביתר עילית: חולה קורונה מאומת
אוּשְׁפִּיזִין קַדִּישִׁין: 3 ח"כים מספרים בסוכה של מי היו רוצים להתארח
הבחירות בגרמניה: ניצחון דחוק לסוציאל-דמוקרטיים - "שולץ היה הימור נכון"
רעידת אדמה חזקה בכרתים: דיווח על הרוג אחד ו-9 פצועים • צפו
מנכ"ל משרד הבריאות לבתי החולים: לא ניתן למנוע טיפול רפואי מאדם ללא תו ירוק
גנץ אישר שורת מינויים במטה הכללי: האלוף תומר בר ימונה למפקד חיל האוויר
בשולי העצרת הכללית: בנט נפגש עם שרים מבחריין ואיחוד האמירויות
החל מהיום: לא יבוצעו טסטים לנבחנים שלא יציגו תו ירוק בתוקף או בדיקת קורונה
בחסדי שמים: שיפור במצב הלוחמים שנפצעו קשה ליד ג'נין
אחרי יותר מחודש שלא כונס ובצל הביקורת: קבינט הקורונה יתכנס בראשון
עימותים אלימים וירי חי בדרך לקבר יוסף בשכם: שני לוחמים נפצעו • צפו
בשורה להורים: ילדים מחלימים לא יחוייבו בביצוע של בדיקת אנטיגן
אחרי הגשם בסוכות: מה צפוי בשמחת תורה? • האזינו לתחזית
המבצע הלילי: ב"ה נמנע פיגוע; הכוחות לא איתרו את כל האמל"ח שחיפשו
עם טרקטור על מנוף: בעזה נערכים להריסת בניין שנפגע בשומר החומות • צפו
טירוף: שדד רכב בעיר לוד - הבעלים נתלה על מכסה המנוע • צפו

תגובה אחת

 1. כל המשפט הזה כבר יוצא מהאף, כל אחד רואה שפשוט מטפסים על הקיר, אין פה שום אשמה, כל התיק בנוי על שטויות, צריכים להעיף את כל הפרקליטות לכלא בעוון תפירת תיקים והכנסת המדינה לסחרור פוליטי על האשמות טפשיות

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו