ראש המוסד הנכנס: "איראן בהתקדמות מתמדת לייצור נשק להשמדה המונית"

ברנע אמר את הדברים בטקס חילופי ראש המוסד התקיים הבוקר במטה המוסד במעמד ראש הממשלה וראש המוסד היוצא. עוד אמר ראש המוסד הנכנס, "איראן פועלת, גם ברגע זה ממש, למימוש חזון הגרעין שלה, תחת מעטה הגנה בינלאומי"

כתבות נוספות בנושא:

מנדלבליט על חקירת דרעי: "לא נולד אפילו עכברון - תיק שחיתות הפך לכלום"
"עוד ג'ובים ובזבוזים": הממשלה תתנפח בסגן ושר נוספים - כמה זה עולה?
צבא מקצועי? הוקם צוות לגיבוש מתווה השירות בישראל "שיתאים למגוון הקבוצות"
איכות סביבה? נציגת ארה"ב נכחה בדיון שבו נדחתה התוכנית לבנייה בעטרות
 • רוצים להדליק נרות בחנוכייה העתיקה של מרן הגראי״ל שטיינמן? • הקליקו כאן

  תוכן מקודם

 • דרוש/ה עובד/ת לחדר בקרה במשרד חרדי

  תוכן מקודם

 • "איך אפשר לשמוח בלי אמא?" מלכי ברים מבקשת עזרה

  תוכן מקודם

 • "בואי אמא, אל תלכי יותר" הפרידה המזעזעת של מטי ברים

  תוכן מקודם

הבוקר (שלישי) נערך טקס חילופי ראש המוסד במעמד ראש הממשלה בנימין נתניהו ראש המוסד היוצא יוסי כהן, ראש המוסד הנכנס דוד ברנע, שרים, ראשי גופי הביטחון, הרב הראשי, ר' אגפים, לוחמים, עובדי הארגון במטה המוסד ובכירים נוספים.

בטקס נאם לראשונה באופן פומבי ראש המוסד הנכנס דוד ברנע שהתייח לאתגרי הארגון בשנים הקרובות, "אתגרי הביטחון שלנו גדולים מאוד, ראש הממשלה הזכיר את זה, בראש הרשימה ניצבת איראן". ברנע הציב גם הוא את איראן כמטרה המרכזית של המוסד, "צריך לומר בקול רם וברור, איראן פועלת, גם ברגע זה ממש, למימוש חזון הגרעין שלה, תחת מעטה הגנה בינלאומי. בחסות ההסכם וגם בלעדיו, בשקרים ובהסתרות איראן נמצאת בהתקדמות מתמדת לתכנית לייצור נשק להשמדה המונית".

"המציאות מחייבת אותנו להיערך כדי ליצור אופק חדש שיתאים לסדרי עולם שונים ברמה הגלובלית, האזורית והטכנולוגית. עוצמתו של המוסד הנה כעוצמת המשרתים בו. ההון האנושי שלנו זה אתם: אנשים חכמים, ערכיים, משימתיים. אתם מרכיבים את סוד עוצמתנו. אתם הסיבה לכך ששמו של המוסד הולך לפניו בעולם כולו, אתם המקור להצלחת מבצעינו וגאוותנו. אני שצמחתי בתוך הארגון, מכיר אתכם אחד אחד. אני רואה אתכם במטה, באימונים ובשטח. יודע שיש לעם ישראל כולו על מי לסמוך".

בתחילת דבריו בירך ברנע את קודמו בתפקיד: "יוסי, אתה מסיים היום מעל ל-40 שנות שירות, מהן כ-38 שנים במוסד. הנך איש רב פעלים וזכויות, חד-מחשבה ומעש, בעל תעוזה יוצאת דופן לצד תכונות אנוש מיוחדות".

ברנע המשיך לציין את הישגיו של כהן, "הובלת בחמש וחצי השנים האחרונות להישגים מדהימים, למבצעים יצירתיים שלא נראו כדוגמתם, במנהיגות ומסירות. ראיתי אותך מפקד על המבצעים הנועזים ביותר, חשתי איתך כתף אל כתף – נשימה נשימה, את המתח, הדריכות הגדולה והריגושים במבצע, בנקודות הקריטיות ביותר בחפ"ק, כאשר כל העיניים היו נשואות אליך, והערה שלך בעיצומו של מבצע הייתה מקבלת משמעות עצומה, ולא פעם אף הכריעה משימה. בשם כל עובדי המוסד אני מבקש להודות לך מקרב לב".

עוד לפני נאומו של כהן דיבר ראש הממשלה בנימין נתניהו שהשתתף בטקס: "העם שלנו שילם מחיר יקר מאוד מחוסר היכולת לזהות את הסכנות המאיימות על קיומו ולזהות אותם בזמן – יותר מעמים אחרים. ולכן היעד הראשון שלנו כמדינה, ושלכם כמוסד זה לזהות את הסכנה בזמן ולפעול נגדה בזמן. כי להימלט, לא נימלט – זו ארצנו ואין אחרת".

"האיום הגדול ביותר עלינו, זה האיום הקיומי שמוצב על ידי הניסיונות של איראן להתחמש בנשק גרעיני. בין אם לאיים עלינו ישירות בהשמדה של מדינה קטנה ומרוכזת בנשק אטומי, או בין אם לאיים עלינו בעשרות אלפי טילים או רבבות טילים שמגובות במטרייה גרעינית. זה איום שמאיים על המשך המפעל הציוני, ועלינו להילחם באיום הזה ללא סוף".

"אתם עושים את זה, דיברנו אתמול על פעולות שנעשו והפעולות האלה חייבות להימשך. אמרתי את הדברים האלה לידידי מזה 40 שנה ג'ו ביידן ואמרתי לו: 'עם הסכם או בלי הסכם אנחנו נמשיך לעשות כל מה שלאל ידינו כדי לסכל את ההתחמשות של איראן בנשק גרעיני'. כי איראן שונה מיתר המדינות שמחזיקות היום בגרעין. לכן הכלה זו לא אופציה".

בשלב זה אמר ראש הממשלה כי יעדיך חיכוך עם ארה"ב על פני התעצמות איראן, "אם אנחנו נצטרך לבחור, אני מקווה שזה לא יקרה, בין חיכוך עם ידידתנו הגדולה ארה"ב לבין סילוק האיום הקיומי – סילוק האיום הקיומי גובר. זה נופל קודם כל עליכם, על ההנהגה המדינית של מדינת ישראל, ועליכם דדי – אתם צריכים לעשות הכל, אבל הכל, כדי להבטיח שבשום מצב איראן לא תתחמש בנשק גרעיני".

לאחר מכן נפרד ראש המוסד היוצא יוסי כהן מתפקידו: "התפקיד הזה לא דמה לאף תפקיד שעשיתי בעבר. התפקיד הזה מבטא אחריות טוטאלית, הן מולכם עובדי המוסד והן אל מול ראש הממשלה, המדינה ומקבלי האחריות בדרג המדיני. זו אחריות מול המשימות הקריטיות שלנו: הגרעין האיראני, פעולתה של איראן באזור, ארגוני הטרור וההתעצמות בזירה, איומי הסייבר והצורך לשמור כל העת, דיברנו על זה לא מעט בינינו ובתוכנו, על עליונות בראש ובראשונה במשאב האנושי בגיוסם של הטובות והטובים ביותר שיש בישראל כולה – עליונות במבצעים, בטכנולוגיה ובמודיעין".

"במהלך כהונתי כראש מוסד פעלתי על פי תפיסת עולם זו לפיה חובתנו כמפקדים, חובתנו כארגון, היא לפעול, לקחת את היעדים והמשימות שלנו ופשוט לפעול – לחתור באופן מתמיד ועיקש לפעולה ולצמצם את הרווח הזה שבין החזון, היעד והמעשה עד כדי התלכדותם".

"לא אמנה כאן את עשייתנו בשנים האחרונות – אתם כולכם שותפים לה. אומר רק שאתם פעלתם בנחישות. אפשר לומר לעיתים באגרסיביות, כי לא היתה לנו ברירה, אל מול אויב, אל מול כל אויב, בכל זירה בעולם. פעלנו לסכל איומים ובאותה עת למצות הזדמנויות לשלום ולשיתופי פעולה".

"דדי ידידי, אהובי, אני יודע שהמוסד בראשותך נמצא בידיים טובות ובטוחות. מהרגע בו הכרנו, כשהצטרפת לשלוחה בפיקודי, קצ"א צעיר, ידעתי שאתה אמיץ, מעמיק, נחוש ויצירתי. כזה היית גם כראש שלוחה וכראש הצומת. כסגן ראש המוסד וראש מנהלת המבצעים עד לפני שעה היית יד ימיני ולא יכולתי לקוות למישהו טוב ממך. אני מאחל לך הצלחה גדולה בתפקיד, ואני בטוח, יודע, שתוביל את המוסד להישגים רבים ומשמעותיים".

"תודה לכם, כל המשרתים במוסד על המעשה הגדול שעשיתם. תודה למשפחות השליחים שלנו בחו"ל. תודה כל שהייתם לי לקולגות מדהימים כל העת. היו ברוכים. אני אוהב ומעריך אתכם מאוד".

הכתבות המעניינות ביותר

מעמד ההיסטורי 'שביעין חביבין' בראשות גדולי ישראל
אורי בץ מעדכן: "רוחות של 80 קמ"ש, גשם ושלג" • התחזית המלאה
המאמץ הישראלי בשיחות הגרעין: שר הביטחון וראש המוסד בדרך לוושינגטון
אשדוד: ילד בן 6 נפגע מאוטובוס; מצבו בינוני
ירושלים: עשרות פעילי ימין צועדים בשכונת שמעון הצדיק
השר אבידר תקף את בנט: "פאניקה ואיבוד עשתונות זו לא מדיניות ממשלה"
החורף הגיע: שלג יורד בחרמון - רוחות של יותר מ-50 קמ"ש במרכז
טיול ומגורים במצרים • הרב אברהם מימון • צפו
פרוייקטור הקורונה נועד עם רבה של ירושלים: "מתנגדי החיסונים מפיצים כזבים" • צפו
נתניהו במליאת הכנסת: "קואליציה דורסנית - רוצים לסתום לימין את הפה" • צפו
"תרם רבות לחיזוק היחסים הביטחוניים": שר הביטחון ספד לרמטכ"ל צבא הודו שנהרג
"מאגרי המידע לא נפרצו": אתר הביטוח הלאומי תחת מתקפת סייבר והושבת
פייזר: המנה השלישית של החיסון מספקת הגנה יעילה מפני זן האומיקרון
הכנסת ספר תורה לישיבת דרך אמונה בעיר לוד בראשות מרן הגר''ח קנייבסקי
הערב: הילולת מרן הגה"צ רבי נפתלי הערצקא פרנקל זצ"ל
סערה בכנסת: נתניהו צעק "החוק - סכנה איומה לדמוקרטיה" ודפק על השולחן
הג'וב החדש של ראש המוסד לשעבר: יוסי כהן מצטרף לדירקטוריון 'קלארוטי'
זאת חנוכה בחצר הקודש סטראפקוב • גלריה
0 0 הצבעות
דירוג הכתבה
2 תגובות
ישנות
חדשות המדורגות ביותר
Inline Feedbacks
הצגת כל התגובות

יוסי תודה לך!
היית אחד מראשי המוסד הטובים ביותר למדינת ישראל!
תודה רבה אני אוהבת ומעריכה אותך ומחכה לך ראש ממשלה!
בהצלחה בכל מה שתעשה, ורק שמחה!
בשמי ובשם אזרחי ישראל

יוסי כהההןןן לא היה ןלא יהיה כמוך!!!
מללךךך ביבי של השנים הבאות!!!

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו