צילום: Abed Rahim Khatib/Flash90

גורם בכיר: "גברו הסיכויים להגעה לעסקת חילופי שבויים עם ארגון הטרור חמאס"

על פי הדיווח, לדבריו של הבכיר ישראל מחכה כעת להצעה מצד המתווכים המצרים לעסקה שכזו – שתכלול שחרור אסירים ביטחוניים בישראל בתמורה להחזרת גופותיהם של החיילים אורון שאול והדר גולדין. רק אמש אמש מנהיג חמאס בעזה כי הארגון מוכן לפתוח במשא ומתן לחילופי שבויים
 • "סבל יומיומי שלא ניתן להעלות על הדעת" גיטי כהן שוברת שתיקה

  תוכן מקודם

 • 'הגיע זמן הפירעון' משפחת כהן מבקשת עזרה

  תוכן מקודם

 • חוגי סת"ם ולימודים מקצועיים וכל מה שהבן שלך ירצה כדי לשבת וללמוד לימודי קודש ברמה הגבוהה ביותר. לחץ כאן לפרטים נוספים >>>

  תוכן מקודם

 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

גורם מדיני בכיר אמר הערב (שלישי) כי גברו הסיכויים להגעה לעסקת חילופי שבויים עם ארגון הטרור חמאס. לדבריו ישראל מחכה כעת להצעה מצד המתווכים המצרים לעסקה שכזו – שתכלול שחרור אסירים ביטחוניים בישראל בתמורה להחזרת גופותיהם של החיילים אורון שאול והדר גולדין וכן את שני האזרחים השבויים בעזה אברה מנגיסטו והישאם א-סייד.

על פי הדיווח ב'ווינט', לפי הגורם הבכיר, המצרים מושקעים בסוגיה ומבינים שללא פתרון סוגיית השבויים והנעדרים לא יהיה שיקום של ההרס הרב שהתחולל ברצועת עזה במהלך מבצע "שומר החומות".

הגורם ציין כי במצב הקיים המצרים נחושים להגיע לעסקה, וישנה ציפייה שיניחו על השולחן הצעה כבר בימים הקרובים. בישראל מעריכים שהמצרים יפעילו לחץ כבד על חמאס להתגמש בעניין השבויים והנעדרים, כדי להתניע את שיקום הרצועה בתמיכה רחבה של הקהילה הבינלאומית.

כזכור, מנהיג חמאס בעזה, יחיא סינוואר, אמר אתמול במהלך ביקור של ראש המודיעין ברצועה כי הארגון מוכן לפתוח במשא ומתן לחילופי שבויים עם ישראל. לדבריו, בעבר היו כבר שיחות בנושא, אך הן נעצרו בשל "המדיניות הישראלית". עוד הוסיף כי "ההתנגדות כפתה את עצמה על האויב, ותהיה עסקה לשחרור האסירים".

מנהיג חמאס הוסיף כי סוגיית חילופי השבויים אינה קשורה להסרת המצור והעיצומים על הבניה ברצועה. "אין מניעה ששני המסלולים יתקיימו במקביל ללא קשר ביניהם", ציין סינוואר, והדגיש כי חמאס מוכן למו"מ מיידי: "תרשמו את המספר 1111. בהמשך תבינו מה המשמעות שלו".

סינוואר סיפר כי הנהגת חמאס דנה עם ראש המודיעין על ייצוב הפסקת האש והפסקת תקיפות ישראל על הפלסטינים. "אמרנו שההתנגדות נמצאת במצב טוב, המצרים דנו איתנו בבנייה ברצועה ובמענקים הבינלאומיים לבניית עזה. מדינות העולם והמצרים אמרו שהם רוצים להפוך את רצועת עזה לדובאי", אמר.

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן