Nasser Ishtayeh/Flash90

ועדת המומחים ממליצה למשרד הבריאות לחסן בני 12-15; הפרויקטור: "אין דחיפות"

בישיבת הצוות לטיפול במגפות והוועדה העליונה לחיסונים הוצגו נתוני מומחים שמהם נראה שיש קשר בין החיסון לבין דלקת שריר הלב. בקרב גברים בגילים 16-30 התופעה שכיחה יותר. עד כה: 275 חלו בדלקת בסמוך לקבלת החיסון. פרופ' אש העריך: "זה יהיה לאט יותר"
 • מזעזע: נסע לפרנס את משפחתו ונפטר בחו"ל מדום לב

  תוכן מקודם

 • הכנות אחרונות למופע 'חבורת תריג בין הזמנים 2'

  תוכן מקודם

 • "אבא עזב אותי בגיל 4" ניכור הורי או נטישה?

  תוכן מקודם

 • האלמנה הטרייה חושפת את מצבה הכלכלי הקשה

  תוכן מקודם

ועדת המומחים המליצה היום (רביעי) למשרד הבריאות לאפשר לכל בני 12-15 להתחסן נגד קורונה. בנוסף המליצו לשקול לאפשר את מתן החיסון באופן מיידי למשפחות שבהן יש מתבגרים עם מחלות רקע או גורם סיכון לחלות בקורונה באופן קשה, וכן בני בית שבו יש חולים במצב קשה ולמשפחות העומדות לצאת לחו״ל.

לפי הדיווח ב'ישראל היום', בישיבת הצוות לטיפול במגפות והוועדה העליונה לחיסונים שנערכה אתמול הוצגו נתוני מומחים שמהם נראה שיש קשר בין החיסון לבין דלקת שריר הלב, במיוחד אחרי המנה השנייה של החיסון ובפרט בזכרים. אך עם זאת, לפי הנתונים שהוצגו, 95% מהמקרים קלים. בשקלול הסיכונים רוב הנוכחים בדיון תמכו באמירה שלפיה הסיכון למתבגרים לא מחוסנים לחלות בקורונה באופן קשה גדול בהרבה מהסיכון הכרוך בקבלת החיסון. ובשיקלול כל הנתונים התועלת שבחיסון גבוהה ואכן מומלץ להתחסן.

צוות מומחים אפדימיולוגיים שמונו על ידי משרד הבריאות הציגו אתמול לוועדה את הנתונים באשר לאירועי מיוקרדיטיס (דלקת בקרום הלב ובשריר הלב) בסמיכות לחיסון.

מהנתונים עולה כי מאז החל מבצע החיסונים (דצמבר 2020) ועד כה דווחו 275 מקרים של מיוקרדיטיס. מתוכם 148 בסמיכות לחיסון: במנה ראשונה – 27 מקרים מתוך 5,401,150 מקבלי חיסון (מתוכם 11 עם מחלות רקע). בסמיכות לחיסון במנה שנייה (תוך 30 יום מהחיסון) – 121 מקרים מתוך 5,049,424 מקבלי חיסון (מתוכם 60 עם מחלות רקע).

בתוך כך, ממונה הקורונה, פרופ' נחמן אש, אמר הבוקר בראיון ל'103FM' כי: "החיסון יכול לגרום במקרים מסוימים לדלקת. אבל התופעה לא שכיחה, בגילאי 19-16, שהם קבוצת הייחוס שלנו, זה כ- 1:6000 והמחלה במרבית המקרים היא קלה וחולפת".

פרופ' אש הוסיף, "התופעה קורית יותר בבנים מאשר בבנות, לא יודעים להסביר את זה ממש, כנראה יש לזה הסבר ביולוגי, אולי מרכיב של השפעה גנטית מסוימת אבל לא יודעים ממש. ראינו יותר מקרים של דלקת בשריר הלב אחרי מנה שנייה של חיסון ומופיע ביום החמישי אחרי קבלתה".

לדבריו, לאור התחלואה הנמוכה בישראל בימים האלו אין דחיפות לחסן ילדים. "אני מקווה שלא תהיה עלייה בתחלואה פה בכלל. אנחנו ממתינים לתוצאות מארה"ב ואני מעריך שיהיו בשבועות הקרובים. הם כבר חיסנו כבר מיליון ילדים, אז נחכה ונראה מה קורה שם". בסיום, העריך כי שיעור המתחסנים בגילי 19-12 בארץ עשוי להגיע לשיעורים של עשרות אחוזים. "זה יהיה לאט יותר אבל חשוב שיוצאים לדרך".

כתבות קשורות

זינוק בתחלואה: 3,161 נדבקים ביום; 217 במצב קשה - 9 נפטרו
שר האוצר איווט ליברמן: "נגייס בלי בושה ח"כים מהמשותפת שיתמכו בתקציב"‎‎
מעמדו של נתניהו בליכוד נחלש? נציגתו לוועדה למינוי שופטים הובסה בבחירות
גורם ביטחוני תוקף את נתניהו: "תמך בברית הגנה עם ארה"ב - אין גבול לציניות"
מכין את הקרקע: בנט כינס את השרים והביא את המומחים שתומכים בהגבלות
שיא יומי מדאיג: 2,441 ישראלים אובחנו מאז חצות כחיוביים לנגיף הקורונה
הפקת לקחים ממבצע שומר החומות: בעיר אשקלון יופעלו שני אזורי התרעה
לקראת ישיבת הקבינט: משרד הבריאות ירחיב את רשימת המדינות האדומות
הכנסת כמרקחה • גפני הוצא מהמליאה, דרעי צלף בבנט: "חתיכת שקרן"
שר הביטחון: איראן מפעילה עשרות כטב"מים בשמי המזרח התיכון
בלב ירושלים: חבלנים נטרלו פצצות מתקופת מלחמת 'ששת הימים'
גפני תוקף שוב את בנט: "אתה לא יודע לעשות כלום, לך הביתה"

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן