צילום: Photo by Recognize Productions from Pexels

אלה האתגרים שראש המוסד הנכנס יצטרך להתמודד איתם • האזינו ל'סוגרים שבוע'

בשיחה עם ד"ר יהושוע קרסנה, מומחה למזרח התיכון ולמודיעין אנו מדברים על אתגרי המודיעין הניצבים בפני ישראל, מהגרעין האיראני ועד איומי חמאס וחיזבאללה • בנוסף אנו עוסקים בירדן ובלבנון ובתפקיד המוסד בשמירה על הסכמי שלום • האזינו לפודקאסט החדש של 'חדשות JDN'
 • שבט אחים גם יחד- הגיבוש. האווירה. החוויה. הרישום החל לקריית החינוך בכפר סטרין. הרשמו עכשיו >>>

  תוכן מקודם

 • כניסה משפחתית לנחשונים במים יכולה להיות שלך!

  תוכן מקודם

 • אם לתינוק בן חודש: " משה שילה רעב ואין לי כסף לקנות לו נוטרולין"

  תוכן מקודם

 • שטר בין דין: אילו רבנים הצטרפו יחד לחתום ולמה?

  תוכן מקודם

בשבוע שעבר נחשף שמו של ראש המוסד החדש, דוד ברנע, שכבר השבוע נכנס לתפקידו. ברנע נכנס לנהל את ארגון הביון מהיוקרתיים בעולם בשעה שניצבים לו אתגרים משמעותיים ברחבי הגלובוס בכלל ובעיקר במזרח בתיכון.

בשיחה עם ד"ר יהושוע קרסנה, מומחה למזרח התיכון ולמודיעין באוניברסיטת NYU ובמרכז דיין באוניברסיטת תל אביב. אנו מדברים על אתגרי המודיעין הניצבים בפני ישראל.

השיחה מתקיימת במסגרת התוכנית הראשונה של 'סוגרים שבוע', הפודקאסט השבועי החדש של 'חדשות JDN', בו נתמקד באחד מהנושאים המרכזיים בחדשות וננסה לנתח אותו על ידי מומחים בתחום.

בשיחה אנו עוסקים בשאלה האם גישתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו בנושא הגרעין האיראני אמורה להטריד את ישראל יותר מהאיומים הנשקפים מחמאס וחיזבאללה. זאת ברקע הדברים שאמר נתניהו בטקס החלפת ראשי המוסד לפיהם האתגר הגדול ביותר העומד בפני ישראל הוא האיום האיראני.

בנוסף אנו עוסקים בדיפלומטיה המודיעינית לאחר שבמהלך הקדנציה של יוסי כהן, ראש המוסד היוצא, ניכר שהוא הרבה לבקר במדינות שלא מקיימות קשרים רשמיים עם ישראל ואף קידם קשרים אלו לכדי הסכמי שלום רשמיים, כמו במקרה של סודן.

כמו כן השיחה עסקה גם בעובדה שישראל מקיימת שיחות ישירות עם לבנון על הטריטוריה הימית ועל ההשלכות של שיחות אלו. וכן על היחסים עם ירדן שהגיעו לאחרונה למשבר חמור ולהאשמות הדדית בין עמאן לירושלים.

לסיום עסקנו באתגרים שמציבה הטכנולוגיה האזרחית, כמו מכשירי טלפון ומצלמות אבטחה, ככלים לאיסוף מודיעין לארגוני הביון מחד, ומאידך לארגונים פרימיטיבים כמו חמאס, כפי שעלה בסבב האחרון בעזה.

כתבות קשורות

תגובה אחת

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן