על רקע אמירותיו על ארה"ב – גנץ תקף את נתניהו: "כן לדיאלוג, לא לשיח מתריס" • צפו

בביקורו בארה"ב שר הביטחון התייחס להסכם הגרעין עם איראן ותקף את מהלכיו של ראש הממשלה בעניין • בין היתר אמר גנץ שהמאמצים למנוע גרעין מאיראן על ידי הסכם הם חשובים • על עזה אמר: "אחרי ההישג הצבאי, חייב להתחיל מעשה מדיני שימנע חזרה לעימות"
 • "יצליחו בלימודם בזמן הבעל"ט" ברכתו המרגשת של הגאון הרב פינקל

  תוכן מקודם

 • 31 יתומים נישאים בחודש תמוז

  תוכן מקודם

 • מהילדות המאושרת ועד הרגע הנורא מכל

  תוכן מקודם

 • לא סתם ברכה זו גזירה לכל דבר ועניין

  תוכן מקודם

שר הביטחון בני גנץ נפגש הלילה (בין חמישי לשישי) במסגרת ביקור הבזק שלו בארצות הברית עם מזכיר ההגנה האמריקני לויד אוסטין ותקף שוב את ראש הממשלה על רקע אמירותיו לפיהם המאבק בגרעין האיראני חשוב יותר מיחסי ישראל וארה"ב.

גנץ אמר שאת הדיונים על הסכם הגרעין צריך לעשות ב"שיחות סגורות" ו"לא בשיח מתריס". הוא הוסיף שהוא "מודע למאמצים החשובים להגיע להסכם שיעצור את ההתחמשות הגרעינית האירנית".

בהצהרה משותפת יחד עם מזכיר ההגנה האמריקאי לויד אוסטין אמש בפנטגון פתח גנץ בתודות למקבלו האמריקני: "ידידי מזכיר ההגנה אוסטין, תודה על קבלת הפנים. אנו נמצאים בתקופה של שינויים גדולים ואתגרים חדשים. דבר אחד נשאר יציב: הברית האסטרטגית והשותפות הערכית בין ישראל לבין ארצות הברית, והקשרים החזקים בין מערכות הביטחון שלנו".

שר הביטחון התייחס לסבב האחרון בעזה, "לפני שבועיים סיימנו מערכה בעזה שפתח ארגון הטרור חמאס, בעוד שהחמאס ירה אלפי רקטות על ריכוזי אוכלוסייה- צה"ל, באמצעות מודיעין איכותי, חימוש מדויק והוראות פתיחה באש קפדניות, פעל בכדי לפגוע רק במטרות צבאיות ופעל כדי להימנע מפגיעה בבלתי מעורבים". לדבריו, "כיפת ברזל הצילה חיים של מאות ישראלים, ויירטה למעלה מ-1,400 רקטות שהיו אמורות לנחות בשכונות מגורים, מרכזי קניות ובתי חולים".

"אני מבקש להודות לך ולממשל האמריקאי בראשות הנשיא ביידן על התמיכה בזכותה של ישראל להגן על עצמה, ועל שימור היתרון האיכותי הישראלי", הוסיף גנץ. "אנחנו מעריכים זאת מאוד". לדבריו, "אתגרים מביאים איתם הזדמנות לשינוי. אחרי ההישג הצבאי, חייב להתחיל מעשה מדיני שימנע חזרה לעימות- את המהלך הזה אציג לך בהרחבה בפגישתנו. לארה"ב יש תפקיד מרכזי ביחד עם מדינות האזור המתונות שעימן אני עומד בקשר בכדי שהתהליך יצליח".

לגבי איראן אמר: "בימים אלו, איראן ממשיכה לפתח נשק גרעיני, ולחמש מיליציות ברחבי המזרח התיכון. איראן היא קודם בעיה עולמית ואזורית, והיא גם בעלת פוטנציאל לאיום קיומי על ישראל כפי שמצהירים ראשיה. אני מודע למאמצים החשובים להגיע להסכם שיעצור את ההתחמשות הגרעינית האיראנית. זהו אכן צורך אסטרטגי המשותף לארה"ב, אירופה, מדינות המזרח התיכון, ישראל וגם לעם האיראני שראוי למשטר שמטפל בבעיותיו הכלכליות, ולא בפיתוח נשק להשמדת עם אחר. חשוב שנמשיך בדיאלוג ביננו בכדי שההסכם ירחיק את איראן משאיפותיה. לצד זאת, ונוכח חומרתו של האיום, ישראל תמשיך לפתח יכולות שיאפשרו לה להגן על עצמה".

לסיום אמר על רקע דבריו של נתניהו: "את כל הדיונים נמשיך לעשות בשיתוף פעולה, בדיאלוג אסטרטגי שיתקיים בחדרים הסגורים ורק בהם. לא בתקשורת או בשיח מתריס. אני בטוח שדרך דיאלוג פתוח בדלתיים סגורות, וברוח של שיתוף פעולה ורצון טוב, אנו יכולים להשיג את יעדינו. אני מבקש להודות לך באופן אישי על הידידות ארוכת השנים, ועל האוזן הקשבת לצרכיה הביטחוניים של מדינת ישראל."

כתבות קשורות

סמוטריץ: "זה תקציב שמשקף סולם עדיפויות ערכי חילוני שמאלני"
קטין ערבי זיהה יהודי יוצא מבית כנסת, רדף אחריו ודקר אותו עם סכין
אירוע חמור: אזרח גנב ניידת שחנתה ממונעת ליד תחנת משטרה
ליצמן תוקף: "התקציב כולל גזירות רעב במסווה של רפורמות כלכליות"
גזירות התקציב: הטלת מסים חדשים, גל התייקרויות וביטול הנחות / פרשנות
מתיחות בשייח ג'ארח: ערבי פרץ לבית של יהודי ונורה ברגלו
החקלאים זועמים על אישור הרפורמה על ידי השרים: "ממשלת שינוי לרעה"
ראש הוועדה המייעצת ל-FDA: "החלטת ישראל על חיסון שלישי - טובה"
הממשלה אישרה את תקציב המדינה לשנים 2021 ו-2022; "חוזרים לעבוד"
בריטניה מעניקה גיבוי פומבי: "ישראל צריכה לעשות את השיקולים שלה"
לוחמים עצרו שני חשודים שהחזיקו נשק ברכבם בסמוך לבסיס מג"ב שבחברון
פרשת שחיתות חדשה: ראש רשות מקומית ושבעה עובדים נחקרו

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן Hide picture