Share on whatsapp

Avshalom Sassoni/Flash90

"צנזורה פוליטית": יאיר נתניהו קרא להפגין נגד הממשלה – ונחסם מהרשתות

פרסום הפגנה ליד ביתו של ח"כ ניר אורבך כדי לעודד את התנגדותו להקמת ממשלת שמאל בתמיכה ערבית, נחסמה על ידי הרשתות החברתיות שאף השעו את חשבונו של יאיר נתניהו • הליכוד למנכ"לים: "עצרו את הסטנדרט הכפול ואפשרו חופש ביטוי לכל"
 • מהילדות המאושרת ועד הרגע הנורא מכל

  תוכן מקודם

 • "מודים על כל איבר שחוזר לתפקד" מיטל בטור מרגש

  תוכן מקודם

 • "אדם אציל נפש" התגובות על פטירתו של פרוש

  תוכן מקודם

 • 31 יתומים נישאים בחודש תמוז

  תוכן מקודם

האם הרשתות החברתיות שצנזרו בארה"ב את טראמפ ותומכיו מתחילים לצנזר גם בישראל את תומכי נתניהו? חשבון בנו של ראש הממשלה, יאיר נתניהו, הושעה אחרי שפרסם הפגנה ליד ביתו של ח"כ ניר אורבך, כדי לעודד את רוחו שימשיך להתנגד לממשלת השמאל שמקים נפתלי בנט בתמיכת המפלגות הערביות.

לא רק יאיר נתניהו. אנשי ימין נוספים, בהם אושיות רשת עם עשרות אלפי עוקבים, גילו כי מודעות ההפגנות נמחקו וחשבונם הושעה. הנימוק הרשמי הוא כי במודעות ציינו את הכתובת של ניר אורבך, דבר המנוגד לחוקים האוסרים לפרסם כתובת מגורים של אדם ללא רשותו.

אך מתברר כי מדובר בנימוק המופעל רק נגד אנשי ימין. ארגון השמאל 'קריים מיניסטר', המפגינים מידי שבוע מתחת לבית ראש הממשלה נתניהו, פרסמו אף הם קריאה להפגין ליד ביתו של אורבך עם כתובת מגוריו – ולא נחסמו כלל.

במפלגת הליכוד פרסמו פנייה למנכ"לי פייסבוק וטוויטר: "טוויטר ופייסבוק חוסמות חשבונות של פעילי ימין שקידמו הפגנות מחוץ לבתיהם של חברי כנסת שמתכננים להצטרף לממשלת שמאל מסוכנת שמוקמת. טוויטר ופייסבוק טוענות שהן משעות את החשבונות בגלל שהפוסטים שלהם כללו כתובות אישיות של של הבתים של חברי הכנסת, שהם אתרים של הפגנות ציבוריות".

"עדיין, באותו הזמן, טוויטר ופייסבוק מאפשרות לפעילי שמאל לקדם הפגנות נגד בבתיהם של אותם ח"כים עם אותם כתובות שבגללן פעילי הימין נחסמו. זה מקרה 'לפי הספר' של צנזורה פוליטית של הימין. הליכוד קורא לדורסרי ולצוקרברג לעצור את הסטנדרט הכפול ולאפשר חופש ביטוי לכול".

מטעם יאיר נתניהו נמסר: "הרדיפה, הצנזורה וסתימת הפיות של הרשתות החברתיות נגד אנשי הימין שוברת שיא חדש. מאז אתמול חסמו פייסבוק וטוויטר חשבונות של אנשי ימין רבים, לרבות חשבונותיו של יאיר נתניהו, מכיוון שהעלו פוסט שקורא להשתתף בהפגנה נגד ניר אורבך. בזמן שפייסבוק וטוויטר חסמו את יאיר נתניהו, הם לא חסמו את אנשי קריים מיניסטר שהעלו את אותו הפוסט בדיוק כמו יאיר".

יאיר נתניהו הוסיף, "השמאל בראשות נפתלי בנט השלים את ההפיכה ומהיום זאת המציאות החדשה: קריאה של השמאל להפגין = תמיכה. קריאה של אנשי ימין להפגין = הסתה".

מטוויטר נמסר כי "הציוץ של יאיר נתניהו הפר את כללי טוויטר. בעל החשבון נדרש למחוק את הציוץ שהפר את הכללים, וחשבונו הועבר למשך 12 שעה למצב של קריאה בלבד".

כתבות קשורות

מבוכה דיפלומטית: מה חושב השגריר החדש על איחוד האמירויות?
זוגות של בני הפלשמורה התחזו לאחים ואחיות מביתא ישראל והתגיירו; מה דינם?
יולדת שלא חוסנה חלתה בקורונה ומצבה קריטי; זינוק במספר החולים הקשים
"אל תגידו לי זה לא יקרה": 7 טבעו למוות תוך 24 שעות - כולל ילד חרדי
אם זה לא היה עצוב: צפו בנאום של יאיר לפיד נגד שרים בלי תיק
שלומי ברנשטיין מאחל לכם בסינגל חדש: א גוטע נאכט
הותר לפרסום: עובד במשרד החוץ נסע לאיראן ונחקר על ידי שב"כ
הנוסעים המבוהלים פתחו בצרחות אימים: מכונית עפה באוויר - מולם • צפו
השוטרים נדהמו: הערבים הסיעו 5 טלאים קשורים בתא מטען של רכב • צפו
התאונה בחזור ממירון: הרגע בו עלה האוטובוס על גדר ההפרדה • צפו
איש התקשורת שיתף את הנס שאירע לו: "בנותי היו הופכות ליתומות" • צפו
אברומי ברקו ותזמורתו מבצעים מחרוזת משירי ישי ריבו

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן