Yonatan Sindel/Flash90

ויתר על התפקיד – גנץ: "אני השטיח שעליו בנט הולך להיות ראש ממשלה"

גורמים ששוחחו עם יו"ר כחול לבן טענו שהוא חש תסכול מממשלת השינוי ואינו מקבל את ההכרה כמי שסלל את הדרך לסיום שלטון נתניהו: "הוא ויתר על הצעות מפליגות מהליכוד ונלקח כמובן מאליו". בישיבת הסיעה אמר: "הייתי יכול להיות ראש ממשלה אם רק הייתי ממצמץ"
 • הגאון הרב בעדני מבקש: "שלא יבושו בעת שמחתם"

  תוכן מקודם

 • "איבדנו בעל, אבא וסבא אהוב" משפחת פרוש מתאבלת

  תוכן מקודם

 • האלמנה הטרייה חושפת את מצבה הכלכלי הקשה

  תוכן מקודם

 • "אבא עזב אותי בגיל 4" ניכור הורי או נטישה?

  תוכן מקודם

יו"ר כחול לבן, בני גנץ, אמר השבוע בשיחה עם מקורביו: "אני השטיח שעליו בנט הולך להיות ראש הממשלה", כך דווח היום (שני) ב'וואלה'. לפי הדיווח, גורמים ששוחחו עם יו"ר כחול לבן אמרו כי הוא חש תסכול מהקמת ממשלת בנט-לפיד ומרגיש שאינו מקבל בה את המקום הראוי לו.

לפי אותם גורמים, גנץ חש שאינו מקבל את ההכרה כמי שסלל את הדרך לסיום שלטונו של ראש הממשלה בנימין נתניהו. אחד הגורמים שצוטט בכתבתה של טל שלו אמר כי "הוא חושב שבנט, לפיד וסער לוקחים אותו כמובן מאליו, למרות שהוא המפלגה השנייה בגודלה בקואליציה, ולמרות שוויתר על הצעות מפליגות מנתניהו עד הרגע האחרון להקים איתו ממשלה שוב".

יצוין כי במקרה שהממשלה לא תקום ויהיו בחירות חמישיות, לגנץ יהיה אפשרות לממש את הסכם הרוטציה שלו עם נתניהו. לפי ההסכם, מועד הכניסה של גנץ לתפקיד ראש הממשלה הוא בעוד כחמישה חודשים. בדיווח נאמר כי גם בישיבת ראשי הקואליציה העתידית שהתכנסה אתמול חלק מראשי המפלגות הבחינו כי גנץ מרוחק ולא מתלהב מהמאורע.

בני גנץ נשאל היום בישיבת הסיעה של כחול לבן על הדברים העולים מהדיווח והשיב: "הייתי יכול להיות ראש ממשלה אם רק הייתי ממצמץ. הוצעו לי הצעות יותר מפעם אחת לעמוד בראשות ממשלה עכשיו ולא לקחתי אותן, כדי לאפשר את הקמת ממשלת שינוי. ברמה האישית יש תחושות מעורבות, כשאתה יודע שאתה כל כך קרוב אבל כל כך רחוק. אם למדינת ישראל יצא טוב מהמהלך הזה ונוכל לשקם את הכלכלה יהיה זה שכרי".

מכחול לבן נמסר בתגובה: "גנץ מחויב להקמת ממשלת השינוי ועשה הכל כדי למנוע מהלכים שהיו מונעים את הקמתה. לגבי פגישת ראשי הקואליציה – אף לא אחד מהיו"רים לא היה מרוצה – זה קשור לבורקסים, לא לממשלה".

בתוך כך, בפתח ישיבת הסיעה היום אמר גנץ: "ממשלת השינוי קום תקום על אפו וחמתו של מי שניסה להונות את אזרחי ישראל". לדבריו, "אם נתניהו יחליט לשרוף את המועדון, הוא פוגע במדינה ויפגע במורשת שלו, ובדברים הטובים שעשה עבור אזרחי ישראל".

גנץ הוסיף, ״במהלך השנה האחרונה הייתי זה שספג את האש, שלקח על עצמו את מלאכת הבלימה, מניעת השתלטות על מערכת אכיפת החוק, פיטורים של היועמ״ש והכל למען השינוי והאחדות״.

כזכור, גנץ קיבל בשבועות האחרונים מהליכוד הצעות להתמנות לראש הממשלה באופן מיידי למשך שנתיים כאשר רה"מ נתניהו יהפוך לחליפי או אפילו יצא לנבצרות. גנץ סירב לכל ההצעות ועשה ויתור גדול למען הקמת ממשלת השינוי.

בשבוע שעבר בכנס לשכת עורכי הדין באילת הוא אמר כי "אנחנו המפלגה הגדולה, אני זה שוויתר על משרד ראש הממשלה. העדפתי לדחות את התפקיד כדי להקים ממשלת שינוי. יכולתי להיות ראש ממשלה, אם ויתרתי על זה – אני דורש שיכבדו את הדרישות שלי".

כחול לבן קיבלה במו"מ הקואליציוני שלושה מתוך ארבעה התיקים שגנץ דרש – ביטחון, תרבות וספורט ועליה וקליטה, אך נאלצו להתפשר על דרישתם לתיק החקלאות שבמקומו קיבלו את תיק המדע.

כתבות קשורות

ליצמן תוקף: "התקציב כולל גזירות רעב במסווה של רפורמות כלכליות"
גזירות התקציב: הטלת מסים חדשים, גל התייקרויות וביטול הנחות / פרשנות
מתיחות בשייח ג'ארח: ערבי פרץ לבית של יהודי ונורה ברגלו
החקלאים זועמים על אישור הרפורמה על ידי השרים: "ממשלת שינוי לרעה"
ראש הוועדה המייעצת ל-FDA: "החלטת ישראל על חיסון שלישי - טובה"
הממשלה אישרה את תקציב המדינה לשנים 2021 ו-2022; "חוזרים לעבוד"
בריטניה מעניקה גיבוי פומבי: "ישראל צריכה לעשות את השיקולים שלה"
לוחמים עצרו שני חשודים שהחזיקו נשק ברכבם בסמוך לבסיס מג"ב שבחברון
פרשת שחיתות חדשה: ראש רשות מקומית ושבעה עובדים נחקרו
בכיר במשרד הבריאות מזהיר: "נטיל סגר בראש השנה וחגי תשרי"
אחרי לילה של דיונים: הממשלה תאשר את התקציב - אך הכנסת תכריע
ראשי הרשויות במכתב חריף לראש הממשלה: "לא עמדתם בהבטחות"

4 תגובות

 1. זו הנקודה שבנט מפספס.
  כי ביום שאחרי הקואליציה, המפלגות האחרות בגוש כמו סער, עבודה, גנץ וגם כחול לבן, יסתכלו עליו כעל שודד רעבתן וישמחו להפיל אותו בהזדמנות הראשונה

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן