Jamal Awad/Flash90

משלימים את הניצחון: הפלסטינים מתכננים תהלוכה משער שכם להר הבית

החמ"ל המשותף ברצועה קרא לתושבי הגדה המערבית לפתוח בעימותים אלימים, "מזהירים את כוחות צבא הכיבוש הציוני שלא לחזור לאירועים שקרו לפני פרוץ שומר החומות", הוסיפו הפלגים • חמאס: "מזהירים את ישראל משימוש בירושלים כאמצעי להימלט מהמשבר הפנימי"
 • מהילדות המאושרת ועד הרגע הנורא מכל

  תוכן מקודם

 • "מודים על כל איבר שחוזר לתפקד" מיטל בטור מרגש

  תוכן מקודם

 • מזעזע: נפטר שבוע לפני חתונת ביתו

  תוכן מקודם

 • "איבדנו בעל, אבא וסבא אהוב" משפחת פרוש מתאבלת

  תוכן מקודם

לאחר ההודעה מטעם המשטרה על ביטול מצעד הדגלים בירושלים, ארגוני הטרור חוגגים את הניצחון ואולי הם חוגגים את הניצחון במבצע 'שומר החומות' שלדבריהם קבע מאזן חדש מול ישראל.

מוקדם יותר היום (שני) אמר דובר חמאס במזרח ירושלים בהצהרה לעיתונות כי "בארגון מזהירים את ישראל משימוש בירושלים כאמצעי להימלט מהמשבר הפנימי וכישלונה בפתרון בעיותיה הפוליטיות". בחמאס קראו לתושבי מזרח ירושלים ולערביי ישראל "להגיע להר הבית ולסביבה כדי להגן על מסגד אל-אקצא מהציונים ותוכניותיהם".

החמ"ל המשותף לפלגים החמושים ברצועת עזה מסר כי הם "עוקבים אחר האירועים המתרחשים בירושלים המזרחית הכבושה". הפלגים מזהירים את "כוחות צבא הכיבוש הציוני שלא לחזור לאירועים שקרו לפני פרוץ פעולת 'חרב ירושלים' (מבצע 'שומר החומות' כפי שהוא מכונה ע"י חמאס) והעימותים האלימים שהתרחשו בשכונת שיח ג'ראח ומסגד אל-אקצא". עוד נמסר כי "תושבי עזה קוראים לאחיהם אנשי הגדה המערבית ומזרח ירושלים להמשיך להתעמת עם כוחות הביטחון של הכיבוש הציוני".

בתוך כך, כלי התקשורת הפלסטינים מדווחים כי בתגובה למצעד הדגלים שהיה אמור להתקיים ביום חמישי וכאמור בוטל, תצא תהלוכה פלסטינית משער שכם למסגד אל אקצא באותה שעה שתכננו ארגוני הימין לקיים אותה – 17:00. כמו כן, ארגון הטרור חמאס פרסם בשבת קריאה לתושביה הפלסטינים של ירושלים לצאת ולמחות בהר הבית אם תתקיים צעדת הדגלים המתוכננת ליום חמישי.

כזכור, מפכ"ל המשטרה קובי שבתאי הודיע הצהריים כי ריקוד הדגלים שתוכנן ליום חמישי הקרוב בירושלים, מבוטל סופית. לפני שעה קלה איים סגן מנהיג חמאס בעזה כי קיום ריקוד הדגלים יביא למלחמה נוספת.

בתגובה להחלטת המשטרה אמר יו"ר הציונות הדתית ח"כ בצלאל סמוטריץ' כי מדובר ב"כניעה מבישה לטרור ולאיומי החמאס". לדבריו, "מפכ"ל המשטרה לא מסוגל להגן על צועדים ברחובות ירושלים עם דגלי ישראל ולא מסוגל להגן על תושבי לוד, רמלה ועכו היהודיים. עכשיו הוא גם הופך את יחיא סינוואר למי שמנהל את ירושלים. זו כניעה מבישה לטרור ולאיומי החמאס". עוד כתב, "עם ישראל חי וראוי למנהיגות אחרת. חזקה ונחושה יותר. הוא ימשיך לצעוד בגאון ברחובות ירושלים כולה ולהתיישב בכל מקום בה".

אתמול כבר הודיע ח"כ איתמר בן גביר כי "אם המשטרה לא תאפשר את ריקוד הדגלים, בכוונתי להפעיל את חסינותי ולצעוד בשמחה עם דגלים". הוא הוסיף: "לא ייתכן כי ממשלת ישראל תיכנע לחמאס והוא זה שיכתיב את סדר היום. זכותו של כל יהודי לצעוד ברחבי ירושלים ובדיוק בשל כך נבחרתי לכנסת, כדי לשמור על זכותו של העם היהודי בארץ ישראל".

כתבות קשורות

מסכה כפולה וחיסון שלישי: הסיבה האישית של נתניהו לפחד מהקורונה
הוועדה תבחן: החוק להגנה מפני הסתה נגד חרדים יעלה בהסכמה
האופוזיציה בעתירה לבג"ץ: "הקואליציה שברה את כללי המשחק הדמוקרטיים"
איראן: מפגינים שרפו תמונה של המנהיג העליון חמינאי • צפו
מתקפה על השרה: "שני מיליון תלמידי ישראל שבויים בידי מכחישת קורונה"
אישור חוק הדיינים: "מי שיבחר את הדיינים החדשים אלו אנשים לא ערכיים"
"חיזוק הקשרים עם הרשות": ישראל תגדיל משמעותית את מכסת העובדים הפלסטינים
בכיר רוסי: "לקראת חילופי השלטון הוחלט לסכל תקיפות ישראליות בסוריה"
משרד הבריאות נערך לתת חיסון שלישי כבר בשבוע הבא • מה תופעות הלוואי?
שיא תחלואה נוסף וזינוק בחולים קשה - 314 מתחילת החודש
בנט, גנץ וליברמן סיכמו: זה יהיה תקציב הביטחון בשנת 2022
פרופ' אש מגנה את המתקפות על אלרעי פרייס: "עושה את עבודתה במסירות"

2 תגובות

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן