ישיבת הסיעה המשותפת ליהדות התורה וש"ס. Yonatan Sindel/Flash90     

המפלגות החרדיות במתקפה: "בנט צריך להוריד את הכיפה, הוא רפורמי" • צפו

לאחר פרסומם של ההסכמים הקואליציוניים התכנסו המפלגות החרדיות לישיבת חירום. דרעי: "המדינה היהודית בסכנה - בחסות חובשי כיפה, שהסררה מעוורת את עיניהם, הם הולכים להגשים את חלומם של הרפורמים". גפני: "לפיד ובנט - שם רשעים ירקב"
 • אם אתה משמח את שלי

  תוכן מקודם

 • ה' לא חייב לי כלום

  תוכן מקודם

 • גם מעדן שוקולד אמיתי וגם גלילי וופל קראנצ'י? בואו להכיר מקרוב >>

  תוכן מקודם

 • ברוך דיין האמת: הרב ברוך יהושע דים, אב לעשרה ילדים

  תוכן מקודם


צילום: ערוץ הכנסת.

עם פרסומם של ההסכמים הקואליציוניים ולנוכח הסכנה של הקמת ממשלת שמאל חילונית, והגזרות החמורות הצפויות לקיום עולם התורה, ולצביון היהודי של מדינת ישראל, התכנסו היום (שלישי) סיעות יהדות התורה וש"ס לישיבה משותפת והערכות לבאות.

בתום הישבה נמסר מטעם המפלגות החרדיות כי הם קראו בתדהמה את ההסכמים הקואלציוניים שפורסמו, לפיהם, הממשלה המתגבשת תפרום כל סממן יהודי. "זכותנו על ארץ ישראל היא מכח התורה. ההתפרקות מן השבת, מעמד בני הישיבות, טהרת היחוס, גיור, כשרות, עולם התורה, החינוך הטהור, מהווה סכנה רוחנית וגשמית ליושבי ארץ הקודש", הוסיפו ראשי המפלגות.

עוד נכתב כי "הסיעות תפעלנה במשותף בכל הדרכים העומדות לרשותן, בפרסום בארץ ובעולם, להתריע מפני הסכנה. הסיעות תאבקנה במאבק משותף בכל דרך פרלמנטרית וחוץ פרלמנטרית, לבל יצליחו במזימתם לממש את יעדי ממשלת השמאל החילונית! תפילה לבורא עולם לבל יצאו מחשבותיהם ורצונם לפועל".

לסיום ראו: "הסיעות קוראות לכל מי שיש בידיו השפעה למנוע חילול השם זה, או שיש לו השפעה על חברי הכנסת המתכוננים להיות שותפים לממשלת זדון זו, לבוא לעזרת השם בגיבורים".


ההצהרה המלאה של דרעי. צילום: ערוץ הכנסת.

ראשי המפלגות נשאו הצהרות בפתח הישיבה. יו"ר ש"ס אריה דרעי פתח אמר כי "מאז הצלחנו להגיע יחד לחיים משותפים של חילונים, חרדים דתיים ומסורתיים יחד עם שמירה על זהותה ואופיה היהודית של המדינה". לדבריו, "במשך השנים היו תמיד מאבקים ודיונים כאשר מפלגות השמאל הקיצוני ניסו לפעול כדי להפריד את הדת מהמדינה אך ממשלות ישראל לדורותיהן תמיד שמרו על הסטטוס קוו ועל הבסיס היהודי של המדינה גם כאשר המפלגות הדתיות והחרדיות היו בקואליציה וגם כשהיו באופוזיציה".

דרעי הוסיף בכאב, "לאחר חשיפת ההסכמים הקואליציוניים אתמול מתברר שנפל דבר. מדינת ישראל משנה את פניה ואת אופיה וזהותה. לא מדובר על הפרדת מהמדינה אלא על עקירת הדת מהמדינה".

יו"ר ש"ס תקף את יו"ר ימינה וראש הממשלה המיועד נפתלי בנט ומפלגתו: "בחסות חובשי כיפה שתאוות השררה מעוורת את עיניהם הם הולכים להגשים את חלומם של מרצ, מירב מיכאלי והעבודה , הרפורמים, לפיד ואיווט ליברמן גם יחד". לדבריו, "הממשלה בראשות בנט הולכת להרוס ולהחריב את כל מה שבמשך 73 שמרנו יחד גם בזמנים הקשים ביותר על אופי וזהות יהודית למדינה המאפשרים לנו חיים יחד".

"הממשלה בראשות בנט תחריב את השבת הקדושה, את הגיור, את הרבנות הראשית והכשרות והכי חמור יקרע לחתיכות את עם ישראל שיאלץ לחזור לחיות כמו בגלות לפי קהילות וספרי יוחסין. תמיד לעגו לנו המפלגות החרדיות שבזכות תקציבים לעולם התורה אנחנו ניכנס לממשלה כזאת או אחרת, כעת מתברר שבשל תאוות אמביציות אישיות הממשתה בראשות בנט זורקת לפח את כל הערכים המקודשים לעם ישראל במשך אלפי שנים".

דרעי הוסיף, "במשך הרבה מאד שנים ובמיוחד בשנים האחרונות נבנתה שותפות אמת בין הציבור החרדי לציבור הדתי לאומי והתורני סביב ערכים משותפים של אהבת ארץ ישראל, חיזוק ההתיישבות ביהודה ושומרון והשמירה על זהותה היהודית של מדינת ישראל על שמירת עולם התורה יבנה וחכמיה. אני קורא למנהיגי הציבור הדתי לאומי, לרבנים וראשי הישיבות לאנשים ההגונים שהצביעו לימינה בבחירות האחרונות תשמיעו קול, בואו נפעל וניאבק יחד בהקמת הממשלה הרעה הזו וכך נשמור על הערכים המקודשים לכל עם ישראל".

השר אריה דרעי אמר: "אני שומע כל הזמן תדרוכים בימים האחרונים, אני ידעתי על ההסכמים הרעים הללו לפני כמה ימים ושיתפתי בהם את חברי מהיהדות התורה, הם מתדרכים ואומרים "אל תדאגו אנחנו נשמור עליכם".. רבותי על מי אתם תשמרו ב-2013 כבר פגעתם בסטטוס קוו ובעולם התורה אז שהייתם יחד עם הליכוד פגעתם בנו אז, כיום שאתם עם מפלגות מרץ והעבודה נסמוך עליכם? על מי נסמוך על מי שכבר פגע בעולם התורה? על מי שבנה את המרפסת בנט המפורסמת בכותל? על מי נסמוך על מי שפגע בזהות היהודית?".


ההצהרה המלאה של גפני. צילום: ערוץ הכנסת.

יו"ר יהדות התורה ח"כ משה גפני שדיבר אחריו תקף בחריפות בפתח ישיבת הסיעה המשותפת: "נבלה נעשתה בישראל, לא שבת לא גיור, לא חינוך, לא תורה, לא טהרת הייחוס, רק התרסה שאין לנו חלק ונחלה באלוקי ישראל".

"אני הרבה שנים בכנסת עוד לא הייתה ממשלה שהעיזה לעשות עשירית מהדברים שמופיעים בהסכמים הקואליציונים הללו", הוסיף הח"כ הוותיק, "נרעיש שמיים וארץ על ההתנהלות של האיש שלכאורה חובש כיפה שמלכתחילה זה מה שרצה".

לדבריו, "תהיה מלחמה על קוצו של יוד. אני פונה למצביעי ימינה והציונות הדתית תקיעו, תחרימו ותנדו את האנשים האלה מתוככם, שלא יהיה לכם שותפות עם החבורה הזאת, שלא תעמדו בתור אצלהם להתחנן להיות רב עיר או רב שכונה, אל תעבדו עלינו, אל תפנו אלינו, שיעופו לנו מהעיניים הם קורח ועדתו".

יו"ר יהדות התורה הוסיף מילים קשות נגד בנט: "נפתלי בנט – שם רשעים ירקב, האיש שטוען שחובש כיפה. העיקר שהוא יוכל למנות רבנים". לדברי גפני, "הוא מחכה שיבואו אליו כל אלה עם הכיפות סרוגות כדי להיות ראש מועצה דתית, כי רב ראשי או רב שכונה. לא ניתן לה. תהיה מלחמה! לא יהיה שום דבר שהוא יוכל לעשות הרשע הזה. שהוא שותף של ההסכמים האלה". עוד אמר כי "בנט 'הרשע הזה' הוא שותף של ההסכמים האלה".


ההצהרה המלאה של ליצמן. צילום: ערוץ הכנסת.

השר יעקב ליצמן אמר בישיבה: "מה שאנו רואים לנגד עינינו זו ממשלת שמאל קיצונית שאיבדה דרך, איבדה ערכים ואיבדה מצפון". לדבריו, "כל הצביון היהודי בסכנה במדינה. מסורת ישראל, ערכי הדת ועיקרי היהדות מושלכים לפח רח"ל. גיור, בני ישיבות, עולם התורה, שבת קודש, הכותל, הכרה ברפורמים, הכל כאן נפרץ ועובר לידיהם של שונאי הדת ליברמן בנט ולפיד".
 
"חז"ל אומרים כיון שעבר אדם עבירה ושנה בה נעשית לו כהיתר – פעם ראשונה כשבנט עשה ברית אחרים עם לפיד, הוא אמר טעיתי וזה לא יקרה שוב. האמנו לו. היום אנו כבר רואים איזה ערך יש להבטחות ולאמירות שלו. לא רק שלא מאמינים לו יותר, אלא אנו מבינים שגם בפעם קודמת זה היה מתוכנן ולא טעות".
 
‎"הבטחנו לבוחרים שלנו ואנו נאמנים להבטחות. לא כמו בנט, לפיד ואחרים. יש לנו עקרונות ולא נוותר עליהם. אנו הולכים לאופוזיציה בגאווה גדולה ובראש מורם. נפיל את הממשלה הרעה הזו, כפי שהפלנו את הממשלה הקודמת שהקים בנט ולפיד".  
 
‎"חברים אל תאמינו לימינה שכותבים שיישאר הסטטוס קוו בדת ומדינה. אף אחד לא מאמין להבטחות שלכם. גם הבטחתם שלא לשבת עם לפיד, ולא לעבור לשמאל ובגדתם". לסיום אמר: "נוכח ההסכמים הקואליציוניים הכוללים פגיעה בכל הקדוש והיקר לנו, אני כאן אומר לנפתלי בנט: אתה לא צריך להסתיר את הכיפה, אתה יכול להסיר אותה, כמו שותפך וידידך יאיר לפיד".

כתבות קשורות

הגר"ד יוסף: כל המחשבות של אנשי הממשלה הם איך להשמיד את עולם הישיבות
דוד ביטן מוותר על החסינות: "שמו ינוקה בהליך המשפטי"
תיעוד מלבנון: ההרס שנגרם מתקיפת מטוסי חיל האוויר • צפו
תיעוד גלריה: זירת נפילת הרקטה בקריית שמונה והשריפה שפרצה במקום
ברקע קריאות "הצילו": תיעוד הרגעים הראשונים אחרי קריסת הבניין
בנט בהודעה קולית: "מי שמעל גיל 60 ועוד לא התחסן נמצא בסכנה מיוחדת"
דרעי תוקף: "ממשלה מנותקת וצינית שמתנהלת בזלזול כלפי הציבור"
יום שלישי עם יותר מ3,000 חולים • כל החולים הצעירים במצב קשה - לא חוסנו
לאן לקחת את הילדים בחופש? ח"כ סמוטריץ' ממליץ • צפו
עמוס ידלין: "מאז שביידן מנהל את העניינים האיראנים השתחררו מהפחד"
יו"ר הכנסת נגד חוק ההסדרים: "יש דברים שהם קו אדום"
ממשלת הזלזול • לא רק לפיד: גם איווט ליברמן נעדר מקבינט הקורונה

5 תגובות

 1. למזרחיסטים של היום נשארה מצוה אחת "רק לא בחירות חמישיות", וזה מצדיק עקירת כל התורה כולה, תחבורה בשבת, הפצת המדינה בגוים שיקראו "יהודים", נישואין אזרחיים, כפיית גיוס על בני תורה, כפיית חינוך אפיקורסי ועוד,אבל "אל תלמדו את בנט יהדות", הוא יודע לבד, כנראה שהוא יודע את "המצוה" הנ"ל, וזה מספיק, הוא ישאר לדראון עולם, מאידך, אולי כעת ילמדו החרדים ללכת להצביע, אילו היה עוד חבר כנסת חרדי בכנסת זה לא היה קורה

 2. אל תשכחו את שאר החברי כנסת עם הכיפות הסרוגות, שחתמו על הסכמים של עקירת הדת והרס כל הסטטוס קווא, שמם ישאר לדראון עולם

 3. דרעי נתן ערבות לגנץ על הרוטציה עם נתניהו,
  ההמשך ידוע, נתניהו לא עמד בהסכם, והערבות של דרעי… על הקרח.. אז נכון שבנט הוא גדול הנוכלים
  ונבל שלא היה כדוגמתו, ולא הנוכל דרעי יכול להציל את המצב, בפרט שלא ראינו אותו מדבר בנהמת ליבו על כל חילולי השבת
  והכרסום של הגיורים הפיקטיביים וגם הרפורמים בכותל, כל זה היה במשמרת שלו, עכשיו שהוא בדרך לאופוזיציה ואין לו מה להפסיד ממנעמי השלטון אלא רק להרוויח אלקטורלית הוא מרים את קולו. אם היה לנו שלוחא דרבנו אמיתי כמו הרב לורנץ למשל בשעתו, אז דברים היוצאים מן הלב היו נכנסים אל הלב.

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן Hide picture