צילום: Oliver Fitoussi/FLASH90

קריסת החניון בבית החולים: המומחים הזהירו לפני שנתיים מאסון אפשרי

מהנדסים ומומחים לגיאולוגיה התריעו כבר לפני שנתיים מפני קריסה אפשרית של כביש 16, שעבודות בנייתו מתקיימות סמוך למקום קריסת החניון בירושלים • "התזוזות שתיגרמנה עקב הזעזועים עלולות להיות הרות אסון", הזהירו המומחים - אך דבר לא נעשה
 • מעוכבי שידוך? הגאון הרב אזרחי נחלץ לעזרתכם: 'ברווח בקרוב ובנקל'

  תוכן מקודם

 • כופר נפש לכפר על נפשותינו לפני ד'

  תוכן מקודם

 • 'הגיע זמן הפירעון' משפחת כהן מבקשת עזרה

  תוכן מקודם

 • חתונה ללא כלה?! עוד שבועיים היא מתחתנת ואין לה עדיין שמלה

  תוכן מקודם

קריסת החניון בבית החולים שערי צדק בירושלים: ענבר טויזר חושפת בחדשות 2 כי מהנדסים ומומחים לגיאולוגיה התריעו כבר לפני שנתיים מפני קריסה אפשרית של כביש 16, שעבודות בנייתו מתקיימות סמוך למקום הקריסה השבוע.

אל"מ במיל' יעקב היכל, גאולוג שכיהן בעבר כיו"ר הוועדה לטיפול בהיערכות המדינה לרעידות אדמה הזהיר כי "תצורת המסלע באזור המנהרות מוגדרת כאיכות בינונית עד ירודה והיא רגישה לזעזועים".

"קיים חשש להתהוות סדקים באבן ההר, לחדירת מי-תהום ולפגיעה במתחם בית החולים שערי צדק. התזוזות שתיגרמנה עקב הזעזועים עלולות להיות הרות אסון ולצד עיוות נתונים ופגיעה בחולים הן עלולות להוביל לגל תביעות נגד בית החולים. יש להתערב על מנת למנוע אסונות שהסבירות להתממשותם היא גבוהה".

ד"ר גידי בר מהמכון הגיאולוגי, שהגיע לזירת הבולען בשערי צדק, סיפר בשיחה עם N12: "כל הסימנים מצביעים על כך שהבולען שנוצר שייך לעבודות הבנייה שמתרחשות באזור, אבל יש להשלים את הבדיקה עד הסוף. הסיבה לבולענים היא נפילה לתוך חלל תת-קרקעי. האם זה חלק מן המנהרה או עבודות שקשורות אליה? את התשובה לכך צריך לבדוק על ידי בחינה של השטח מבפנים. המיקום של הבולען כשהמנהרה נמצאת ממש מתחת, מצביע על כך שככל הנראה קיים קשר בין האירועים".

עופר ברקוביץ', יו"ר תנועת התעוררות ויו"ר האופוזיציה בעיריית ירושלים, התייחס לגילוי המכתב: "המחדל של קריסת החניון בשערי צדק, שרק בנס לא הביא לנפגעים בנפש, חייב להיבדק היטב על ידי גורם חיצוני ובלתי תלוי בעיריית ירושלים ובחברת שפיר. צריך לומר בצורה ברורה: תושבי בית הכרם הזהירו את ראש העירייה וחברת שפיר מספר פעמים בנוגע לעבודות והסכנות. ליאון בחר להתעלם מהם בחוסר אחריות. הדבר דורש בדיקה עמוקה ורצינית".

במשרד התחבורה ובעיריית ירושלים לא הגיבו לכתבה בחדשות 12.

כתבות קשורות

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן Hide picture