צילום: Moshe Shai/FLASH90

מחקר חדש חושף: כלל לא מכרו עטלפים בשוק בו פרצה מגיפת הקורונה

הטענה של ממשלת סין כי התפרצות הקורונה החלה מהשוק בוואהן, שם עברה מעטלף לבני אדם - מופרכת על ידי מחקר חדש • מוקדם יותר השבוע נחשף דוח אמריקני הטוען כי מקור הקורונה - דליפה מהמעבדה הסינית בוואהן • סוף האמת להתגלות?
 • "הן בכו מכאבי בטן, אני בכיתי כי לא היתה להן אמא"

  תוכן מקודם

 • כופר נפש לכפר על נפשותינו לפני ד'

  תוכן מקודם

 • חוגי סת"ם ולימודים מקצועיים וכל מה שהבן שלך ירצה כדי לשבת וללמוד לימודי קודש ברמה הגבוהה ביותר. לחץ כאן לפרטים נוספים >>>

  תוכן מקודם

 • ההבטחה הזאת נותנת לי כח לשרוד

  תוכן מקודם

מחקר חדש, שנערך באוניברסיטת אוקספורד בשיתוף עם אוניברסיטאות בסין, העלה כי לא נמכרו עטלפים ופנגולינים בשוק של ווהאן בין מאי 2017 לנובמבר 2019. בראש המחקר, שפורסם היום (רביעי), עומד פרופסור דיוויד מקדונלד – עמית בתוכנית לשימור חיות בר באוקספורד.

לפי הדיווח ב'כאן חדשות', עד כה התיאוריה העיקרית לגבי התפרצות נגיף קורונה הייתה שמקורו בעטלף, שהועבר באמצעות הפנגולין בשוק בווהאן ומשם עבר לבני אדם – אך כעת, המחקר החדש מציב זאת בסימן שאלה.

מוקדם יותר השבוע נחשף דו"ח של המעבדה הלאומית הממשלתית של ארה"ב  ב"וול סטריט ג'ורנל", המעלה כי מקורו של נגיף הקורונה הוא ככל הנראה במעבדה בעיר ווהאן, מוקד ההתפרצות הראשון של המגפה.

לפי ההערכה של מחברי הדו"ח, הנגיף דלף במהלך ניסוי במעבדה. לפי הדיווח ב"וול סטריט ג'ורנל", אנשים שמכירים את פרטי הדו"ח אמרו כי הוא חובר בזרוע המודיעין של המעבדה בקליפורניה, הנקראת "חטיבה Z". מדובר במעבדה שמתמחה בנושאים ביולוגיים. הערכת החוקרים מתבססת על מיפוי גנומי של נגיף הקורונה.

הדו"ח מציג נימוקים חזקים בעד המשך חקירת האפשרות שהנגיף דלף ממעבדה בסין. לדברי גורם רשמי לשעבר שהיה מעורב בחקירה שקיימה מחלקת המדינה, חשיבותו של הדו"ח הייתה בכך שהוא הגיע ממעבדה לאומית מכובדת, והציג השקפה שונה מזו שרווחה באותה עת, ולפיה הנגיף כמעט בוודאות הועבר לבני אדם מבעל חיים.

דו"ח רשמי בארה"ב: ייתכן שנגיף הקורונה דלף מהמעבדה הסינית בוואהן

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן