צילום: Yossi Zamir / Flash90

חשבו שמדובר בבית יהודי: נעצרו ערבים שיידו בקת"ב לבית של ערבי

המשטרה והשב"כ פענחו את פיגוע השלכות הבקת"ב בשכונת עג'מי ביפו ועצרו 3 תושבי המקום, בחשד לביצוע הפיגועים, תכנון נוספים והחזקה לא חוקית של כלי נשק • כתוצאה מהשלכת בקבוק התבערה, ילד בן 12 נפצע באורח קשה ואחותו בת 10 נפצעה באורח קל
 • האמא חלתה במחלה קשה והבית עומד לקרוס

  תוכן מקודם

 • "סבל יומיומי שלא ניתן להעלות על הדעת" גיטי כהן שוברת שתיקה

  תוכן מקודם

 • כניסה משפחתית לנחשונים במים יכולה להיות שלך!

  תוכן מקודם

 • מעוכבי שידוך? הגאון הרב אזרחי נחלץ לעזרתכם: 'ברווח בקרוב ובנקל'

  תוכן מקודם

השב"כ והיחידה המרכזית של משטרת ישראל במחוז ת"א, ניהלו חקירה כחודש ימים, עם קבלת הדיווח בדבר חשד לאירוע לאומני, בו הושלכו בקבוקי תבערה לעבר מספר בתי יהודים בשכונה ובשוגג גם לבית נוסף בו נפגעו 2 דיירי הבית קטינים ערבים באורח קשה וקל.

לפני כחודש, בוצע פיגוע טרור של השלכת בקבוקי תבערה לעבר בתים בשכונת עג'מי בעיר יפו. באירוע הושלכו מספר בקבוקי תבערה לעבר מספר בתי יהודים ובקבוק תבערה אחד הושלך לעבר בית משפחה ערבית – משפחת ג'נטאזי.

כתוצאה מהשלכת בקבוק התבערה לעבר בית המשפחה נכוו שני ילדי משפחת ג'נטאזי – ילד בן 12 נפצע באורח קשה ואחותו בת 10 נפצעה באורח קל ופונו לביה"ח לקבלת טיפול רפואי.

הותר לפרסום כי בפעילות מאומצת משותפת של שירות הביטחון הכללי ומשטרת ישראל נעצרו לחקירה בשבועות האחרונים כלל המעורבים בפיגוע. מבצעי הפיגוע הינם תושבי יפו אשר מחקירתם בשב"כ עלה כי תכננו מראש ליידות בקבוקי תבערה לעבר בתי יהודים בשכונת עג'מי ביפו ממניע לאומני של נקמה על רקע המהומות בלוד והאירועים האלימים בהר הבית.

עוד עלה מהחקירה כי החשודים יידו מספר בקבוקי תבערה לעבר בתי יהודים ובקבוק תבערה אחד הושלך לעבר בית משפחת ג'נטאזי בעקבות טעות בזיהוי של אחד החשודים.

לאחר שהחשודים הבינו את טעותם, נמלטו מהמקום, זאת למרות שתכננו ליידות בקבוקי תבערה על בתים נוספים של יהודים באיזור. בנוסף, במסגרת החקירה, נתפסו מספר כלי נשק של חלק מהחשודים שהוסתרו במקומות שונים בלב שכונת המגורים ביפו.

בימים הקרובים עתידה פרקליטות מחוז ת"א להגיש כתבי אישום חמורים נגד המעורבים. "שירות הביטחון הכללי ומשטרת ישראל ימשיכו לפעול על מנת למצות את הדין בחומרה מול כל אירוע תקיפה ואלימות על רקע לאומני", נמסר בהודעה משותפת לארגוני הביטחון.

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן