צילום: Yossi Zeliger/Flash 90

הפרשן הבכיר מסביר: זו הפרצה שתאפשר לבנט לא לקיים את הרוטציה עם לפיד

אם יימצא בכנסת רוב של 61 ח"כים – אפשר יהיה לבטל את החוקים ש"נועלים" את בנט ויתר השותפים לממשלה הזו עליהם הסכימו הצדדים. ממשלת החילופים והחוקים שיאפשרו את קיומה מתבססים על רוב של 61 ח"כים - ואם יימצא רוב כזה לבטלם, ניתן יהיה לעשות זאת
 • כניסה משפחתית לנחשונים במים יכולה להיות שלך!

  תוכן מקודם

 • מזעזע: התאלמן מאשתו ואיבד את מאור עיניו

  תוכן מקודם

 • האמא נפטרה לאחר ייסורים קשים ושלושת הילדים מתחננים על נפשם

  תוכן מקודם

 • מהילדות המאושרת ועד הרגע הנורא מכל

  תוכן מקודם

בעוד ימים ספורים ממשלת בנט ולפיד אמורה לעלות להשבעה במליאת הכנסת. במהלך השבועות האחרונים שקדו צוותי המשא ומתן לסגור את כל ההסכמים, אלא שמתברר שישנו סעיף המעניק פרצה לבנט שלא לתת את ראשות הממשלה ללפיד באם ישיג 61 אצבעות.

הפרשן הבכיר עמית סגל הסביר הערב ב'חדשות 12' את הפרצה שקיימת בהסכם בין בנט ללפיד, לפיה אם יימצא בכנסת רוב של 61 ח"כים – אפשר יהיה לבטל את החוקים ש"נועלים" את בנט ויתר השותפים לממשלה הזו עליהם הסכימו הצדדים – מה שיאפשר חילופי שלטון "רגילים", שלא במסגרת הסכם הרוטציה שנחתם בין יו"ר ימינה ליו"ר יש עתיד.

על פי הפרצה שנמצאה בהסכמים, ממשלת החילופים והחוקים שיאפשרו את קיומה מתבססים על רוב של 61 ח"כים – ואם יימצא רוב כזה לבטלם, ניתן יהיה לעשות זאת.

הפרצה הזו בהסכם היא משמעותית כיוון שבכנסת הזו יש 65 ח"כים ימניים – ובמפלגות המרכז-שמאל, ששותפות לממשלה החדשה שתקום, צריכים לחשוש ממצב שבו אותם 65 חברי כנסת יגיעו להסכמות ביניהם שיובילו להפלת ממשלת בנט-לפיד. מצב כזה, למשל, יכול לקרות אם נתניהו יבחר לפרוש מתפקידו ובמקומו יכהן מועמד אחר בראשות הליכוד.

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן