צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

פרקליט נתניהו לשעבר: "המשטרה והפרקליטות חטפו מהלומה, נתניהו מרוצה"

"המשטרה והפרקליטות חטפו מהלומה. זו זריקת עידוד לא מבוטלת להגנה", אומר עו"ד מיכה פטמן שייצג בעבר את ראש הממשלה בנימין נתניהו. לדבריו, "שינוי כתב האישום היה צריך להדליק את המנורה האדומה 30 פעם. ההעדפה לא נבדקה ואני מעריך שזה בגלל הקונספציה"
 • חוגי סת"ם ולימודים מקצועיים וכל מה שהבן שלך ירצה כדי לשבת וללמוד לימודי קודש ברמה הגבוהה ביותר. לחץ כאן לפרטים נוספים >>>

  תוכן מקודם

 • "סבל יומיומי שלא ניתן להעלות על הדעת" גיטי כהן שוברת שתיקה

  תוכן מקודם

 • מהילדות המאושרת ועד הרגע הנורא מכל

  תוכן מקודם

 • 'הגיע זמן הפירעון' משפחת כהן מבקשת עזרה

  תוכן מקודם

החקירה הנגדית של מנכ"ל 'וואלה' לשעבר אילן ישועה במסגרת תיק 4000 נמשכה גם השבוע בבית המשפט המחוזי בירושלים. השופטים שדנים בתיק הורו לפרקליטות להעביר לצוות ההגנה של ראש הממשלה בנימין נתניהו חומרי חקירה נוספים שלא נחשפו בפניהם.

עורך הדין מיכה פטמן, ששימש בעבר כפרקליטו של ראש הממשלה, הגיב הבוקר (שישי) לדברים בתוכניתו של נסים משעל ברדיו 103FM ואמר כי הוא סבור שמוקדם מדי לצאת בהצהרות שתיקי נתניהו תפורים. עם זאת, הפרקליט קבע: "המשטרה והפרקליטות חטפו מהלומה. זו זריקת עידוד לא מבוטלת להגנה".

עם זאת הוסיף, "מהותית אין לנו עדיין מושג מה קרה מכיוון שבדיקת הפלאפון של ישועה היא זו שתניב את התוצאות. או שיביאו תועלת או שלא. להגיד שהוא קורס בשלב של העד הראשון? זו הגזמה".

הוא ניסה להסביר כיצד הפרקליטות טעתה בדבר כה מהותי, ולא בחנה התכתבויות של העד המרכזי, מנכ"ל 'וואלה' לשעבר אילן ישועה עם פוליטיקאים ואישי ציבור אחרים: "הוא דיבר כל כך הרבה פעמים על היחס המועדף לנתניהו, אבל זה היה צריך להימדד ביחס לפוליטיקאים אחרים. הפרקליטות לא חדרה לפלאפון של ישועה, לבדוק מול פוליטיקאים אחרים איך התייחס והתנהג. אין לאף אחד תשובה לשאלה. הפרקליטות לא בדקה איך היא יכולה להוכיח שהיחס היה מועדף לנתניהו".

כמו כן, טען עורך הדין פטמן, כי "שינוי כתב האישום היה צריך להדליק את המנורה האדומה 30 פעם. ההעדפה לא נבדקה ואני מעריך שזה בגלל הקונספציה. הבה נניח שהוא אומר אמת, להרגשתו נתנו לנתניהו יחס מועדף. העניין הסובייקטיבי שלו לא הופך את זה ליחס מועדף אובייקטיבי וזה צריך להימדד בהתייחסות לפוליטיקאים אחרים". באשר לאפשרות שהחלטת ביהמ"ש תוביל לדחיית המשפט, הסביר כי זה לא אינטרס של אף צד".

הוא סיכם, באומרו: "תיק 4000 ספג פגיעה משמעותית, נתניהו מרוצה מההישג הנוכחי. הוא יודע היטב שאת הכסף סופרים במדרגות, ואנחנו רחוקים מהן מרחק רב מאוד".

כתבות קשורות

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן