צילום: David Cohen/Flash90

"במצרים עוקבים בדאגה בעקבות שילוב האחים המוסלמים בממשלה בישראל"

הזווית הערבית לחילופי השלטון בישראל: הפרשן הבכיר לענייני ערבים אומר כי "במדינות המפרץ מאוכזבים מעזיבת נתניהו", ומפרט על ההלם במצרים אחרי ששמעו כי רע"מ תיכנס לקואליציית השמאל של בנט ולפיד
 • מרגש: מסעו של גר הצדק- מהרי הקווקז להרי ירושלים

  תוכן מקודם

 • ההבטחה הזאת נותנת לי כח לשרוד

  תוכן מקודם

 • חוגי סת"ם ולימודים מקצועיים וכל מה שהבן שלך ירצה כדי לשבת וללמוד לימודי קודש ברמה הגבוהה ביותר. לחץ כאן לפרטים נוספים >>>

  תוכן מקודם

 • מהילדות המאושרת ועד הרגע הנורא מכל

  תוכן מקודם

ביום ראשון הקרוב, זה ככל הנראה יקרה: בנימין נתניהו יהפוך לראש הממשלה לשעבר ואילו נפתלי בנט ויאיר לפיד ישביעו את הממשלה החדשה שלהם, שלראשונה בישראל כוללת בתוכה מפלגה ערבית: רע"מ.

צבי יחזקאלי, הפרשן הבכיר בישראל לענייני ערבים הסביר היום (שישי) בראיון ל103, איך מתייחסים במדינות הערביות להיסטוריה הישראלית ולחילופי השלטון: "העולם הערבי מפוצל ומפורק", פירט.

"כמובן שבמדינות המפרץ שחתמו עם השלטון הקודם, היו רוצים לראות מדיניות יותר תקיפה כלפי איראן אז כמובן שיש כאן אכזבה. במזרח התיכון לא רגילים לחילופי שלטון, היו רוצים לראות שם את רה"מ ממשיך בתפקידו. ברור שחמאס יבדוק את רה"מ החדש, בנט, בכל הסיפור של השבויים והנעדרים, והכנסת סחורות. סנוואר יפעיל את כל היכולות שלו על הממשלה הבאה, מעניין לראות מי יתקפל ראשון".

על שילובה של רע"מ בממשלת השמאל של בנט ולפיד הוסיף יחזקאלי, "אחד מהפובליציסטים המובילים במצרים הביע תדהמה. הוא אמר – 'מי היה מאמין, האחים המוסלמים בשלטון בישראל? השתגעתם? המדינה החזקה? שלימדה אותנו מה זה כוח, הם מכניסים את הגורם שאנחנו הוצאנו מתוכנו'? במצרים עוקבים בדאגה אחר העניין הזה".

בהמשך, הוסיף: "איראן, חזבאללה וחמאס נכנסים לתקופה טובה. בזירה הצפונית, יכול להיות שיהיה לנו מעט שקט בחודשים הקרובים. עזה מונחת לפתחה של הממשלה הבאה, ואיראן ממשיכה בהתעצמות שלה וברצונה להשיג נשק גרעיני".

על הסכם הגרעין הצפוי, אמר יחזקאלי: "יש כבר טיוטות הסכם בווינה בין המעצמות לארה"ב, הסנקציות יוסרו ואיראן תקבל את תזרים המיליארדים. נראה איראן מתעצמת, שמאתגרת את הממשלה הבאה היא תבוא יותר חזקה, בטוחה ונחושה להפעיל טרור באזור שלנו ולאיים על ישראל בזמן הממשלה הבאה".

כתבות קשורות

3 תגובות

 1. – 'מי היה מאמין, האחים המוסלמים בשלטון בישראל? השתגעתם? המדינה החזקה? שלימדה אותנו מה זה כוח, הם מכניסים את הגורם שאנחנו הוצאנו מתוכנו'? במצרים עוקבים בדאגה אחר העניין הזה".

 2. אם במדינות הערביות המתונות, כמו מצרים של היום עצובים על הממשלה החדשה שתקום. ואילו באיראן ושלוחותיה שמחים. מה זה אומר? שהממשלה האת טובה לישראל? או אולי חלילה להיפך……….

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן