תמה מלאכת הרכבת הממשלה: ימינה ויש עתיד חתמו על כל ההסכמים הקואליציוניים

תמה מלאכת הרכבת הממשלה: נחתמו כל ההסכמים הקואליציוניים

כלל ההסכמים הקואליציוניים הונחו במזכירות הכנסת. ההסכמים, לצד מסמך קווי היסוד של הממשלה החדשה מתפרסמים לראשונה. בנט: "הממשלה תעבוד למען כל הציבור הישראלי - דתיים, חילונים, חרדים, ערבים - ללא יוצא מן הכלל, כאיש אחד"
 • שטר בין דין: אילו רבנים הצטרפו יחד לחתום ולמה?

  תוכן מקודם

 • היתומים זועקים אמא נפטרה מחיידק אלים ואין מי שיעזור לנו

  תוכן מקודם

 • 31 יתומים נישאים בחודש תמוז

  תוכן מקודם

 • אם לתינוק בן חודש: " משה שילה רעב ואין לי כסף לקנות לו נוטרולין"

  תוכן מקודם

מפלגות ימינה ויש עתיד חתמו היום (שישי) על ההסכם הקואליציוני ביניהן לקראת הקמת ממשלת האחדות. בכך נסתיימה מלאכת הרכבת הממשלה, אשר השבעתה עתידה להתקיים ביום א׳ הקרוב. כלל ההסכמים הקואליציוניים הונחו במזכירות הכנסת. ההסכמים, לצד מסמך קווי היסוד של הממשלה החדשה, שקופים לעיני הציבור וניתנים לעיונו.

ראש הממשלה המיועד נפתלי בנט אמר לאחר חתימת ההסכמים: "החתימה מביאה לסיום שנתיים וחצי של משבר פוליטי. אתגרים כבירים ניצבים בפנינו ואזרחי ישראל כולה נושאים אלינו עיניהם בתקווה. הממשלה תעבוד למען כל הציבור הישראלי – דתיים, חילונים, חרדים, ערבים – ללא יוצא מן הכלל, כאיש אחד. נפעל יחד, מתוך שותפות ואחריות לאומית, ואני מאמין שנעשה ונצליח".

יו"ר יש עתיד יאיר לפיד הוסיף: "לציבור בישראל מגיעה ממשלה מתפקדת ואחראית שבראש סדר העדיפויות שלה ניצבת טובת המדינה. למען זה הוקמה ממשלת האחדות. כל השותפים בה מחוייבים בראש ובראשונה לאזרחי ישראל".

מוקדם יותר נחתמו ההסכמים הקואליציוניים של תקווה חדשה, כחול לבן ומפלגת העבודה עם מפלגת יש עתיד, לאחר שבלילה נחתמו ההסכמים עם רע"מ וישראל ביתנו.

למרות ההכחשות שנשמעו בעקבות הסעיף האנטי דמוקרטי שהוכנס להסכמים ומונע מאזרח במדינה מלהתמודד להנהגת המדינה, בהסכם עם תקווה חדשה צוין מבלי להזכיר את ראש הממשלה בנימין נתניהו בשמו כי "מיד עם הקמת הממשלה, ובכדי ליישם את רעיון הגבלת כהונת ראש ממשלה לשמונה שנים רצופות, יקודם חוק יסוד: הכנסת (תיקון – תקופת צינון והגבלת כהונת ראש ממשלה)".

ההסכמים המלאים

הסכם קואליציוני

נספח חקיקה – דת ומדינה

מסמך קווי היסוד

נספח חקיקה

כתבות קשורות

תגובה אחת

 1. בהסכם הקואליציוני של ממשלת לפיד-בנט סעיף 24 נכתב:
  “יישמר הסטטוס קוו בסוגיות בעלות זיקה לענייני דת ומדינה…
  מלבד בנושאים בהם יוחלט לקדם שינויים..”
  לא הבנתי – כיצד שומרים על הסטטוס קוו כאשר מחליטים לבצע בו שינויים?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן