לאחר 12 שנים תם עידן נתניהו: הממשלה ה-36 קמה על חודו של קול

על חודו של קול אחד - 60 תומכים מול 59 מתנגדים, אישרה מליאת הכנסת את הקמת ממשלת ישראל ה-36 בראשות בנט ולפיד • רה"מ היוצא נתניהו לחץ את ידו של מחליפו • ח"כ מיקי לוי נבחר ליו"ר הכנסת • מהומה חסרת תקדים בישיבה שקדמה להצבעה
 • ה' לא חייב לי כלום

  תוכן מקודם

 • ודאי כל התורמים יזכו למידה כנגד מידה שצאצאיהם יהיו בריאים בנפשם

  תוכן מקודם

 • " החופש הנורא ביותר בחיי " חני בעדות קשה

  תוכן מקודם

 • אם אתה משמח את שלי

  תוכן מקודם

מליאת הכנסת אישרה הערב (ראשון) על חודו של קול אחד – 60 תומכים מול 59 מתנגדים, את הקמת ממשלת ישראל ה-36 בראשות נפתלי בנט ויאיר לפיד. בכך, ללפחות לעת עתה, תם עידן בנימין נתניהו בראשות ממשלת ישראל לאחר שהחזיק בתפקיד 12 שנים, התקופה הארוכה ביות בהיסטוריה של מדינת ישראל.

ראש הממשלה נפתלי בנט הצהיר אמונים במליאת הכנסת ולאחר הציהר גם יאיר לפיד שצפוי להחליפו בתפקיד בעוד כשנתיים. לאחר ההצבעה ניגש נתניהו לבנט ולחץ את ידו. מלשכת ראש הממשלה היוצא בנימין נתניהו נמסר כי מחר בצהריים תיערך פגישת חפיפה בין נתניהו לבנט במשרד רה"מ בירושלים.

במהלך ההצבעה התרחשה דרמה פוליטית, כאשר לא היה ברור אם הממשלה החדשה תיהנה מהרוב הדרוש, זאת לאחר שחברי הכנסת אלי אבידר מישראל ביתנו וסעיד אל-חרומי ממפלגת רע"מ לא השתתפו בהצבעה, כל אחד ממחאותיו הוא. מספר חברי כנסת מהרשימה המשותפת הפרו את התחייבותם ולא השתתפו גם הם בהצבעה, במקום להצביע נגד, וכך הבטיחו את אישור הממשלה.

לאחר שהיה ברור שלממשלה החדשה יש רוב גם אם יתנגדו לה הח"כים מהרשימה המשותפת, חזרו אבידר ואל-חרומי לאולם והצביעו בעד הממשלה. למרות זאת, בנט, סער ולפיד הצביעו בעד הקמת הממשלה גם כאשר נראה היה שהיא עשויה לקום בעזרת רשת הביטחון של הרשימה המשותפת – וזאת בניגוד להתחייבות הפומבית שנתנו בנושא.

בתוך כך, הח"כים בחרו בח"כ מיקי לוי (יש עתיד) ליו"ר הכנסת ברוב של 67 ח"כים. 52 הצביעו בעד מועמד האופוזיציה ח"כ יעקב מרגי. "תודה רבה כנסת נכבדה", אמר לוי לאחר היבחרו. "האמת שאני נרגש. הכנתי נאום ועבדתי עליו זמן רב, אבל בחפץ לב אני מוותר עליו כדי לפנות את ח"כ אמילי מואטי, שהגיעה לכאן באמבולנס לבית החולים, ומודה לכם על האמון שנתתם בי".

להצבעה קדמה מהומה חסרת תקדים במליאה כאשר עשרות חברי כנסת מהליכוד, מהציונות הדתית ומהמפלגות החרדיות עצרו שוב ושוב את נאומו של רה"מ הנכנס נפתלי בנט בצעקות ובקריאות ביניים, ורבים מהם הוצאו מהאולם. בנט הגיב לקריאות ואמר כי "כגובה הצעקות – גובה אובדן המשילות בתקופתכם".

כתבות קשורות

נתניהו: "הממשלה מעלה מיסים כדי לתת 50 מיליארד ש"ח למנסור עבאס"
דרעי: "בנט רוצה להקים מדינת כל אזרחיה; איבדנו את הדמוקרטיה"
רוב הציבור: בנט מכר את אידיאולוגיית הימין כדי להיות ראש ממשלה
סמוטריץ: "זה תקציב שמשקף סולם עדיפויות ערכי חילוני שמאלני"
קטין ערבי זיהה יהודי יוצא מבית כנסת, רדף אחריו ודקר אותו עם סכין
אירוע חמור: אזרח גנב ניידת שחנתה ממונעת ליד תחנת משטרה
ליצמן תוקף: "התקציב כולל גזירות רעב במסווה של רפורמות כלכליות"
גזירות התקציב: הטלת מסים חדשים, גל התייקרויות וביטול הנחות / פרשנות
מתיחות בשייח ג'ארח: ערבי פרץ לבית של יהודי ונורה ברגלו
החקלאים זועמים על אישור הרפורמה על ידי השרים: "ממשלת שינוי לרעה"
ראש הוועדה המייעצת ל-FDA: "החלטת ישראל על חיסון שלישי - טובה"
הממשלה אישרה את תקציב המדינה לשנים 2021 ו-2022; "חוזרים לעבוד"

תגובה אחת

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן Hide picture