Tomer Neuberg/FLASH90

השסע החברתי לשיא: אלפים חוגגים בתל אביב; מאות מפגינים בירושלים

עם השבעת הממשלה החדשה נפתחו החגיגות בכיכר רבין. לבריכה המפורסמת לא ניתן יהיה לקפוץ כי אין מים, כתחליף הובא תותח קצף. בניין עיריית תל אביב הואר בדגל ישראל, הנוכחים צפו בהצבעה בכנסת על מסך ענק. מאות חוגגים גם מחוץ לכנסת
 • שלא ישמע עוד שוד ושבר בגבולו ויזכה לבריאות הנפש ואריכות ימים

  תוכן מקודם

 • האימון שלך שווה יותר עם GO >>

  תוכן מקודם

 • ודאי כל התורמים יזכו למידה כנגד מידה שצאצאיהם יהיו בריאים בנפשם

  תוכן מקודם

 • האלמנה הטרייה חושפת את מצבה הכלכלי הקשה

  תוכן מקודם

אלפים הגיעו הערב (ראשון) לכיכר רבין בתל אביב כדי לחגוג את הפלת שלטון ראש הממשלה היוצא בנימין נתניהו והשבעת הממשלה החדשה בראשות נפתלי בנט. החוגגים פתחו שמפניות וקונפטי והניפו עשרות דגלים בכיכר. כמו כן לכיכר הובא תותח קצף במקום והוקמה במה עם הגברה ותזמורת.

עם השבעת הממשלה ה-36 מאות חגגו גם מחוץ לכנסת. מנגד, מאות משתתפים בהפגנת התמיכה בראש הממשלה היוצא בנימין נתניהו בבלפור. הם צועקים: "בושה, ממשלת חמאס ומנסור עבאס".

פעיל במחאות נגד ראש הממשלה שהגיע לכיכר לשמוח על הפלת שלטונו אמר ל'ווינט': "קודם כל חוגגים, אפשר לדבר כל המורכבות של הסיטואציה אבל קודם כל לחגוג את הנפילה של הממשלה הזו כי המחיר של המשך השלטון של נתניהו של דור שגדל פה בלי להבין מה זה דמוקרטיה". הוא התייחס להרכב הממשלה: "זה שינוי של הפוליטיקה, של איחוד בין מפלגות שלא ציפו שילכו יחד- זה מהפכה".

פעילה נוספת במחאה נגד נתניהו הוסיפה: "אנחנו חלק מהיסטוריה. אומרים שהרבה דעות שונות בממשלה שבאה אחרי משבר כזה גדול דווקא יכולות להביא לממשלה חזקה שתביא לשינוי ושיפור בחיי האזרחים במדינה. זה יום חג".

מנגד, מאות משתתפים בהפגנת התמיכה בראש הממשלה היוצא בנימין נתניהו בבלפור. מוקדם יותר רבנים המזוהים עם הציונות הדתית התאספו בכותל ל"עצרת תפילה וזעקה לאור החשש כי הממשלה תפגע בצביונה היהודי של המדינה". בין משתתפי העצרת: הרב דב ליאור, הרב שמואל אליהו, הרב דוד חי הכהן, הרב צבי קוסטינר, הרב חיים שטיינר, הרב דוד תורג'מן, הרב דוד דודקביץ' והרב יהודה סדן.

מארגני העצרת מסרו: "אנחנו מתפללים שה' לא ייתן להם אפשרות לבצע את זממם להחליש את היהדות של המדינה ואת ההתיישבות בכל חלקיה", עוד אמרו, "שלא ייתן להם כוח לפגוע בכשרות ובגיורים, שלא ייתן להם כל לפגוע בקדושת המשפחה, בקדושת עם ישראל, בגיורים, בכשרות, בשבת. שלא ייתן להם להפקיר את ארץ ישראל להשתלטות הערבים".

הורים שכולים יצאו נגד בנט והחלטתו להצטרף לממשלה עם מפלגות שמאל. מירב, אימה של סגן שיר חג'אג' שנרצחה בפיגוע בארמון הנציב, במחאה ליד הכנסת: "תמכתי בבנט. אם הוא רצה לעשות את מנסור עבאס לדובון אכפת לי, הוא היה צריך לעשות את זה לפני הבחירות ולא אחריהן", אמרה. "הם מתכוונים להעביר כסף לתומכי טרור. זאת ממשלת טרור. בנט שיקר לנו".

כתבות קשורות

דרעי: "בנט רוצה להקים מדינת כל אזרחיה; איבדנו את הדמוקרטיה"
רוב הציבור: בנט מכר את אידיאולוגיית הימין כדי להיות ראש ממשלה
סמוטריץ: "זה תקציב שמשקף סולם עדיפויות ערכי חילוני שמאלני"
קטין ערבי זיהה יהודי יוצא מבית כנסת, רדף אחריו ודקר אותו עם סכין
אירוע חמור: אזרח גנב ניידת שחנתה ממונעת ליד תחנת משטרה
ליצמן תוקף: "התקציב כולל גזירות רעב במסווה של רפורמות כלכליות"
גזירות התקציב: הטלת מסים חדשים, גל התייקרויות וביטול הנחות / פרשנות
מתיחות בשייח ג'ארח: ערבי פרץ לבית של יהודי ונורה ברגלו
החקלאים זועמים על אישור הרפורמה על ידי השרים: "ממשלת שינוי לרעה"
ראש הוועדה המייעצת ל-FDA: "החלטת ישראל על חיסון שלישי - טובה"
הממשלה אישרה את תקציב המדינה לשנים 2021 ו-2022; "חוזרים לעבוד"
בריטניה מעניקה גיבוי פומבי: "ישראל צריכה לעשות את השיקולים שלה"

תגובה אחת

 1. אני חושב שמנסור עבאס הוא לא תומך טרור, הוא שייך לפלג הדרומי =הפלג המתון. אז להיפך צריך לשתף איתו פעולה כדי להראות לפלג הצפוני שעם טרור לא משיגים כלום! אבל עם שיתוף פעולה כן

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן