David Cohen/Flash90

"חוב מוסרי": גנץ דורש מחדש וועדת חקירה ממלכתית לאסון מירון

יממה להשבעת הממשלה החדשה, בני גנץ לא מבזבז זמן ומגיש מחדש את הבקשה להקמת וועדת חקירה ממלכתית לאסון מירון, אחרי כישלון העברת הצעת המחליטים בממשלה הקודמת • "מדובר בהכרח לחקור ולהימנע מאירועים טראגיים שכאלו בעתיד"
 • מהילדות המאושרת ועד הרגע הנורא מכל

  תוכן מקודם

 • "אדם אציל נפש" התגובות על פטירתו של פרוש

  תוכן מקודם

 • האלמנה הטרייה חושפת את מצבה הכלכלי הקשה

  תוכן מקודם

 • הכנות אחרונות למופע 'חבורת תריג בין הזמנים 2'

  תוכן מקודם

כפי שהתחייב, שר הביטחון בני גנץ, שלח הבוקר (שני) מחדש למזכירות הממשלה את הצעת ההחלטה להקמת ועדת חקירה ממלכתית לאסון במירון, בכדי להעבירה להתייחסות שרי הממשלה החדשים. ההצעה שהונחה על ידי גנץ, זהה להצעה שהניח על שולחן הממשלה הקודמת.

לפי ההסכם הקואליציוני והסיכומים שאליהם הגיע גנץ, הצעת ההחלטה אמורה לעלות ולהיות מאושרת בממשלה כבר בישיבתה הקרובה, אחרי כישלון העברת ההצעה בעת כהונת הממשלה הקודמת.

גנץ כתב במכתב הנלווה להצעה, כי: "מדובר בחוב מוסרי וערכי למשפחות, אך לא פחות חשוב מכך, מדובר בהכרח לחקור ולהימנע מאירועים טראגיים שכאלו בעתיד".

"לצד ההשתתפות בצערן ובאבלן של משפחות ההרוגים והנפגעים, וחיזוק ידיהם של שוטרי משטרת ישראל וכוחות ההצלה שפעלו ללא לאות בכדי להציל חיי אדם, מוטלת עלינו החובה לחקור ולבדוק כל היבט אפשרי שהיה בו להביא לאסון הכבד, ולבחון את פעולתם של כל הגורמים המעורבים בפרשה, בכדי להפיק לקחים, ולמנוע הישנות אסונות דומים".

לפי ההצעה של גנץ, הוועדה תחקור השתלשלות האירוע ותקבע ממצאים ומסקנות בכל הנוגע למכלול ההיבטים של האירוע, ובכלל זה תתייחס גם לעניינים הבאים: מעגלי קבלת ההחלטות שהובילו לאישור האירוע וקביעת המתווה שאושר ותנאיו; מכלול השאלות המקצועיות והמשפטיות הנוגעות לבטיחות אירועי פולחן דתיים ומקומות המשמשים את הציבור לעריכתם, לרבות ובמיוחד מקומות המשמשים לקיום אירועים רבי משתתפים, וכן לניהול אירועים כאמור, לרבות הגדרת בעלי תפקידים ותחומי אחריותם; הכלים העומדים בפני רשויות המדינה וגורמים נוספים לאפשר הפעלה יעילה ותקינה של המתחם.

מפורום משפחות הרוגי מירון נמסר בתגובה להצעה אותה הניח הבוקר שר הביטחון בני גנץ להקמת ועדת חקירה לאסון מירון – "כפי שדרשנו מהרגע הראשון, ויחד איתנו חה"כ משה גפני במכתבו לפני כחודש בשם סיעת יהדות התורה, אנו מקוים כי ועדת החקירה לאסון מירון תוקם באופן מיידי. זה לא עניין של פוליטיקה, אנו מצפים מכל הקשת הפוליטית לתמוך בהקמת וועדת החקירה ובאופן שבו הציבור החרדי ירגיש שהחקירה נעשית ברגישות ובנחישות".

כתבות קשורות

עם משפחות ההרוגים באסון מירון: יעקב שוואקי בקליפ חדש - "יבוא היום" • צפו
זינוק בתחלואה: 3,161 נדבקים ביום; 217 במצב קשה - 9 נפטרו
תיעוד: אדמו"רים ורבנים בניחום אבלים אצל האדמו"ר מרימנוב
הילולת כ"ק האדמו"ר משומרי אמונים זצ"ל בראשות בנו האדמו"ר שליט"א
האדמו"ר ממכנובקא בעלזא בעליה לציון הרה"ק רבי אהרן מבעלזא זי"ע
התכנסות רבתית של כלל בחורי קרעטשניף בארץ הקודש
שר האוצר איווט ליברמן: "נגייס בלי בושה ח"כים מהמשותפת שיתמכו בתקציב"‎‎
מעמדו של נתניהו בליכוד נחלש? נציגתו לוועדה למינוי שופטים הובסה בבחירות
גורם ביטחוני תוקף את נתניהו: "תמך בברית הגנה עם ארה"ב - אין גבול לציניות"
מכין את הקרקע: בנט כינס את השרים והביא את המומחים שתומכים בהגבלות
שיא יומי מדאיג: 2,441 ישראלים אובחנו מאז חצות כחיוביים לנגיף הקורונה
הפקת לקחים ממבצע שומר החומות: בעיר אשקלון יופעלו שני אזורי התרעה

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן