Share on whatsapp
משפט נתניהו: אחרי החלטת השופטים – בקשות לדחייה בהמשך ההליך

Amit Shabi/POOL

משפט נתניהו: אחרי החלטת השופטים – בקשות לדחייה בהמשך ההליך

אחרי שניסתה להסתיר מאות אלפי פרטי מידע מההגנה, הפרקליטות מבקשת פרק זמן של לכל הפחות שבועיים כדי להכין את החומרים ולהעבירם להגנה • ההגנה מבקשת את את אותו פרק הזמן כדי ללמוד את החומרים החדשים ולהכין חקירה נגדית
 • האלמנה הטרייה חושפת את מצבה הכלכלי הקשה

  תוכן מקודם

 • ה' לא חייב לי כלום

  תוכן מקודם

 • "נקרע לי הלב" הפרמדיק שטיפל ברב פרוש ז"ל

  תוכן מקודם

 • 12 יתומים זעקו השבוע ברוך דיין האמת וכעת הם זועקים אליך

  תוכן מקודם

משפט נתניהו: אחרי שניסתה להסתיר מאות אלפי פרטי מידע מההגנה, הפרקליטות מבקשת פרק זמן של לכל הפחות שבועיים כדי להכין את החומרים ולהעבירם להגנה. ההגנה מבקשת את את אותו פרק הזמן כדי ללמוד את החומרים החדשים ולהכין חקירה נגדית.

פרקליט נתניהו לשעבר: "המשטרה והפרקליטות חטפו מהלומה, נתניהו מרוצה"

פרק הזמן שייקח לפרקליטות להכין את החומרים שנמנעו מלמסור כבר לפני חודשים, בצירוף הדרישה המתבקשת של ההגנה ללמוד את החומרים החדשים ולהיערך לחקירה נגדית, מביא את לוחות הזמנים לפגרת בית המשפט.

מטעם פרקליטי נתניהו נמסר כי "הפושים שעלו בחלק מכלי התקשורת שטענו ל"דרישה של פרקליטי נתניהו לדחות את המשפט עד אחרי הפגרה" היא מסגור מעוות ומטעה".

כזכור, שופטי בית המשפט המחוזי בירושלים, רבקה פרידמן-פלדמן, משה בר-עם ועודד שחם הדנים בתיקי נתניהו, פסקו לטובת הסנגורים של ראש הממשלה נתניהו ובני הזוג אלוביץ', ונגד התביעה מטעם הפרקליטות.

לפי האישום, אתר וואלה! העניק סיקור אוהד עם מידת הענות חריגה לראש הממשלה בנימין נתניהו, שבתמורה העניק הטבות לבעלי חברת בזק, שאז שלטה באתר החדשות. העד המרכזי של הפרקליטות, הוא מי שהיה אז העורך הראשי, אילן ישועה.

בחקירה הנגדית, התברר כי התביעה העבירה בטעות להגנה התכתבויות נוספות של ישועה, מהם עולה תמונת מצב כי העורך הראשי דאז של אתר וואלה!, העניק סיקור חיובי משמעותי בהרבה לפוליטיקאים ואנשי עסקים רבים, בהם יריביו של נתניהו.

חלק גדול מאוד מטענות התביעה התפוגגו בעת החקירה הנגדית, והסנגורים הגישו בקשה לקבלת חומרים נוספים מהטלפון של ישועה, כדי להצליח ולהוכיח את צדקת טענותיהם.

השופטים קבעו בהחלטתם כי "נקודת המוצא העובדתית לדיון היא כי במהלך חקירתו של מר ישועה, עלה כי במכשיר הטלפון של העד מצויות התכתבויות הרלוונטיות לעניין, אשר לא נמסרו להגנה כחומר חקירה. התכתבויות כאמור הוגשו כראיה על ידי ההגנה, בלא מחלוקת כלשהי מצד המאשימה לעניין הרלוונטיות שלהן. בנסיבות אלה, יש יסוד לטענת ההגנה לפיה חומר החקירה שנמסר לידיה הוא חלקי".

"אין מחלוקת כי מצב דברים זה טעון תיקון בכל ההקדם, והשאלה המתבקשת היא כיצד יש לעשות כן", הוסיפו השופטים, שציינו אחרי ההחלטה שלהם כי להעביר את החומר הרלוונטי להגנה: "אנו ערים לכך שמדובר בכמויות גדולות של חומר, ושבהוראה זו טמונה הכבדה לא מבוטלת על הפרקליטות, בוודאי במהלך ניהולו של הליך מורכב ורחב היקף. ברם, נוכח מצב הדברים שתואר לעיל, איננו רואים מנוס ממתן הוראה זו".

כתבות קשורות

הרב יוסף חיים אוהב ציון • מעלת יום ט"ו באב
מתנגדי חיסונים מפגינים מול ביתו של בנט; המשטרה עצרה חמישה מפגינים
סיום מסכת אלו מציאות בתלמוד תורה בעלזא בית שמש
ט"ו באב: מרן שר התורה בחן אתרוג כמנהג אביו מרן ה'סטייפלער' זי"ע • גלריה
בסמוך ליישוב אביתר: עשרות פלסטינים מתעמתים עם כוחות צה"ל • צפו
יובא לאישור הממשלה בשבוע הבא: כל מה שצריך לדעת על התקנות החדשות
לאחר הסערה בשל מינויו לשר בממשלה: אבידר הודיע כי הוא התחסן נגד הקורונה
בנט ממשיך בריסוק הסטטוס קוו: כך מקדמת הממשלה תחב"צ בשבת
מצנח רחיפה התרסק בגליל התחתון - הטייס נהרג • צפו
ומשפע מצות תפילין • שמחת הבר מצוה לבן המשפיע רבי צבי אלימלך פריזנד
חיזבאללה על התקיפות הישראליות: "הפרה מחדש של ריבונות לבנון"
משרד הבריאות: עלה ל-81 מספר החולים שמצבם מוגדר קשה

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן