מלך מרוקו בירך את בנט – מדוע מצרים וירדן עדיין לא בירכו?

UNclimatechange

מלך מרוקו בירך את בנט – מדוע מצרים וירדן עדיין לא בירכו?

מלך מרוקו, מוחמד השישי, בירך היום (רביעי) את ראש הממשלה, נפתלי בנט, לרגל כניסתו לתפקיד. גורמים שגרירות המצרית בישראל ולמשרד החוץ ניסו להסביר מדוע טרם התקבלו ברכות דומות ממצרים ומירדן. וגם: מי המנהיגים שכבר בירכו את רה"מ הנכנס
 • 31 יתומים נישאים בחודש תמוז

  תוכן מקודם

 • אם אתה משמח את שלי

  תוכן מקודם

 • "אבא עזב אותי בגיל 4" ניכור הורי או נטישה?

  תוכן מקודם

 • מזעזע: נסע לפרנס את משפחתו ונפטר בחו"ל מדום לב

  תוכן מקודם

מלך מרוקו, מוחמד השישי, שלח היום (רביעי) אגרת ברכה מיוחדת לראש הממשלה, נפתלי בנט, לרגל כניסתו לתפקיד. באגרת ששלח, כתב מלך מרוקו: "אני שמח לשלוח אליך ברכות חמות ואיחולי הצלחה לרגל היבחרך לראש ממשלת מדינת ישראל".

מוחמד השישי הוסיף באיגרת ששלח: "אני מנצל את ההזדמנות הזו כדי להדגיש בפניך, כי ממלכת מרוקו נחושה להמשיך בתפקידה הפעיל ובמאמציה הטובים לקדם שלום צודק ובר קיימא במזרח התיכון, אשר יבטיח לכל עמי האיזור חיים זה לצד זה בבטחון, יציבות וידידות".

ראש הממשלה, נפתלי בנט הגיב לברכה ואמר: "אני מודה להוד מלכותו, מלך מרוקו מוחמד השישי, על ברכתו החמה ומבקש להביע את הערכתי הרבה כלפיו. ישראל רואה במרוקו ידידה ושותפה חשובה במאמצים לקידום השלום והבטחון באיזור. אפעל להדק את יחסי ישראל-מרוקו בכל התחומים, למען רווחתם ושגשוגם של שני העמים, שהידידות ביניהם ארוכת שנים".

בהמשך כתב בנט כי "ישראל רואה במרוקו ידידה ושותפה חשובה במאמצים לקידום השלום והביטחון באזור. אפעל להדק את יחסי ישראל-מרוקו בכל התחומים, למען רווחתם ושגשוגם של שני העמים, שהידידות ביניהם ארוכת שנים".

בתוך כך, גורמים שגרירות המצרית בישראל ולמשרד החוץ ניסו להסביר מדוע טרם התקבלו ברכות דומות ממצרים ומירדן. גורם בכיר בשגרירות מצרים בישראל אמר לעיתונאי דניאל סיריוטי ב'ישראל היום' כי אין מדובר בהתעלמות מכוונת: "סביר להניח שבימים הקרובים תשוגר ברכה לרה"מ הנכנס בנט, אולם צריך להבין את השיקולים שלנו. היו לנו יחסים טובים מאוד עם ממשלות נתניהו, שהתבססו בעיקר בתחום הביטחון והמודיעין".

הבכיר המצרי הוסיף: "רק לאחרונה התחלנו לקדם עם הממשלה הקודמת את התוכנית לעידוד התיירות מישראל לשארם א-שייח', ואנחנו מקווים שהתהליך הזה יימשך". לדבריו, "ההנהגה בקהיר מודעת לעוינות שיש ברחוב המצרי כלפי ישראל, שאף גברה לאחר המבצע הצבאי בעזה, וגם למאמצי התיווך המצריים. כאשר המצב יירגע, גם הברכות יגיעו".

דברים דומים אמר לעיתון גורם בכיר במשרד החוץ הירדני: "ב-12 שנות שלטון נתניהו, היחסים בין ישראל וירדן הידרדרו לשפל חסר תקדים, והיה לא מעט דם רע בין נתניהו למלך עבדאללה. דווקא עם יאיר לפיד יש למלך יחסים מצוינים, אפשר אפילו לומר שהם חברים טובים". למרות הדברים, אותו בכיר הוסיף כי הציבור הירדני לא מחבב את ישראל ואת בנט שנתפס "כקיצוני יותר מנתניהו" כלשונו. לדבריו, "לאחר שהמצב יתבהר ונבין מהי המדיניות של הממשלה הזו, יגיעו גם הברכות".

האגרת של מלך מרוקו מצטרפת לשורת מנהיגים מרחבי העולם שבירכו את ראש הממשלה בנט לרגל כניסתו לתפקיד, בהם: נשיא ארצות הברית, נשיא רוסיה, נשיא אוקראינה, נשיא ארגנטינה, נשיא ברזיל, נשיא קזחסטן, נשיא הרפובליקה הדמוקרטית של קונגו, יורש העצר וראש ממשלת בחריין, קנצלרית גרמניה, קנצלר אוסטריה, ראש ממשלת בריטניה, ראש ממשלת הודו, ראש ממשלת קנדה, ראש ממשלת איטליה, ראש ממשלת הונגריה, ראש ממשלת יוון וראש ממשלת מלטה.

כתבות קשורות

זינוק בתחלואה: 3,161 נדבקים ביום; 217 במצב קשה - 9 נפטרו
שר האוצר איווט ליברמן: "נגייס בלי בושה ח"כים מהמשותפת שיתמכו בתקציב"‎‎
מעמדו של נתניהו בליכוד נחלש? נציגתו לוועדה למינוי שופטים הובסה בבחירות
גורם ביטחוני תוקף את נתניהו: "תמך בברית הגנה עם ארה"ב - אין גבול לציניות"
מכין את הקרקע: בנט כינס את השרים והביא את המומחים שתומכים בהגבלות
שיא יומי מדאיג: 2,441 ישראלים אובחנו מאז חצות כחיוביים לנגיף הקורונה
הפקת לקחים ממבצע שומר החומות: בעיר אשקלון יופעלו שני אזורי התרעה
לקראת ישיבת הקבינט: משרד הבריאות ירחיב את רשימת המדינות האדומות
הכנסת כמרקחה • גפני הוצא מהמליאה, דרעי צלף בבנט: "חתיכת שקרן"
שר הביטחון: איראן מפעילה עשרות כטב"מים בשמי המזרח התיכון
בלב ירושלים: חבלנים נטרלו פצצות מתקופת מלחמת 'ששת הימים'
גפני תוקף שוב את בנט: "אתה לא יודע לעשות כלום, לך הביתה"

תגובה אחת

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן