Share on whatsapp
תגובה על כל בלון? לא אצל בנט – זעם בעוטף:

Yonatan Sindel/Flash90

תגובה על כל בלון? לא אצל בנט – זעם בעוטף: "אנחנו בסוף סדר העדיפויות"

24 שריפות נגרמו ביומיים האחרונים מבלוני התבערה העזתיים • לאחר מבצע שומר החומות אמרו בצה"ל כי יגיבו על כל פעילות מכיוון עזה, אולם נראה שבממשלה החדשה החליטו לאמץ מדיניות הכלה • חקלאי מניר עם: "לא נוכל לשקם בשל שנת השמיטה"
 • מהילדות המאושרת ועד הרגע הנורא מכל

  תוכן מקודם

 • לא סתם ברכה זו גזירה לכל דבר ועניין

  תוכן מקודם

 • "המשפחה הגיעה לפת לחם" גדול הדור במכתב המלצה

  תוכן מקודם

 • ודאי כל התורמים יזכו למידה כנגד מידה שצאצאיהם יהיו בריאים בנפשם

  תוכן מקודם

ביום שלישי פרצו יותר מ־20 שריפות, ולהן נוספו עוד ארבע אתמול, בשער הנגב ובאשכול, כולן נגרמו כתוצאה מבלוני תבערה ששוגרו מרצועת עזה. אולם, למרות הצהרות מערכת הביטחון בתום מבצע 'שומר החומות' כי יגיבו על כל פעילות מכיוון עזה, גם שיגור בלוני תבערה, נראה שממשלת בנט החליטה לאמץ מדיניות הכלה של שיגורי בלונים לעוטף.

אמש דיווחנו שדווח הדרג המדיני שוקל האם להגיב על כל שיגור של בלון נפץ לשטחה ואף להחריף את התגובה בכל פעם שבלון פוגע בעוטף, מדיניות שעלולה להוביל לימי קרב נוספים שיכללו שיגור רקטות לעבר ערי ויישובי ישראל. לבין אפשרות שלישית להכיל את האירוע. אם נשפוט לפי חוסר התגובה של צה"ל הלילה (בין רביעי לחמישי), נראה שראש הממשלה החדש נפתלי בנט שנהג להכריז מעל כל במה שיוביל מדיניות קשיחה מול עזה, החליט "להכיל" את שיגור הבלונים אמש.

רוב השריפות שפרצו ביומיים האחרונים אמנם לא גרמו לנזק, אך החשש מורגש היטב בקרב החקלאים בגזרה, לדעתם רק תגובה קיצונית תוביל להרתעה. למור וייץ, מגדל לימונים ותפוזים מקיבוץ ניר עם, נגרם נזק ענק מבלוני התבערה כאשר כמעט 400 עצים שנשרפו כליל והותירו 10 דונם של אדמה חרוכה. בשיחה עם 'ישראל היום' הוא אור: "בעוד כשלושה חודשים מתחילה שנת השמיטה, ואנחנו לא יכולים לשקם את החלקה הזאת ולנטוע עצים מחדש".

הוא מוסיף כי "אכלנו אותה עכשיו לשנתיים. השריפות עושות הרבה יותר נזק מטיל. אי אפשר לכבות את השריפה כשהיא בוערת". לדבריו, "יש גם את העצים שנפגעו מהחום של האש, ולא יהיה לנו יבול. זה עוד נזק שנוכל לגלות רק בעוד חודשיים".

עוד הוא מסביר כי האתגר בשריפה בפרדס שונה משריפה בשדה חיטה שבו אפשר לחצוץ בעזרת כלים הנדסיים בין מוקדי האש. "הכבאים מחכים עד שהאש תרד מעט ורק אז מתחילים לכבות, וגם לא כל כך נתנו להם להיכנס לפה, כי זה קו ישיר לעזה", מציין וייץ.

על תגובה מצד הצבא הוא מגחך: "מה שהפציצו זה מקומות נטושים עם דיונות, כדי להראות ש'דין בלון כדין קסאם', אבל תכלס כלום. לא חשבתי לרגע שיהיה שקט. ידענו שהתגובות ימשיכו להיות התגובות האלו, תושבי העוטף הם בסוף סדר העדיפויות".

כתבות קשורות

בתגובה להפרחת בלוני התבערה: צה"ל תוקף יעדי טרור ברצועת עזה • צפו
סער ממשיך לקדם את החוק לחסימת נתניהו: "קביעה ערכית של המחוקק"
מבוכה דיפלומטית: מה חושב השגריר החדש על איחוד האמירויות?
יולדת שלא חוסנה חלתה בקורונה ומצבה קריטי; זינוק במספר החולים הקשים
"אל תגידו לי זה לא יקרה": 7 טבעו למוות תוך 24 שעות - כולל ילד חרדי
בתגובה לבלוני התבערה: ישראל מצמצמת את מרחב הדיג ברצועה
אם זה לא היה עצוב: צפו בנאום של יאיר לפיד נגד שרים בלי תיק
הותר לפרסום: עובד במשרד החוץ נסע לאיראן ונחקר על ידי שב"כ
השוטרים נדהמו: הערבים הסיעו 5 טלאים קשורים בתא מטען של רכב • צפו
התאונה בחזור ממירון: הרגע בו עלה האוטובוס על גדר ההפרדה • צפו
טרור הבלונים חוזר: צפו בתיעוד מהצד הפלסטיני ומהשריפות בישראל
בימים הקרובים - מזג אוויר ללא שינוי, בהמשך השבוע הטמפרטורות יעלו

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן