Share on whatsapp

Hadas Parush/Flash90

ה"צדיק" של איווט ליברמן מסביר מדוע הסתכסך עם אריה דרעי

הוא חרדי המתגורר בעיר בני ברק ונחשב לאחד מחמשת האנשים הכי קרובים לשר האוצר החדש, איווט ליברמן • הוא מספר מדוע החליט הבוס לעשות הכל כדי להדיח את נתניהו מראשות הממשלה, ומה קרה עם החבר הוותיק - אריה דרעי
 • 31 יתומים נישאים בחודש תמוז

  תוכן מקודם

 • אם אתה משמח את שלי

  תוכן מקודם

 • הכנות אחרונות למופע 'חבורת תריג בין הזמנים 2'

  תוכן מקודם

 • לא סתם ברכה זו גזירה לכל דבר ועניין

  תוכן מקודם

קוראים לו אבי אבוחצירא, ותפקידו הרשמי כיום הוא יועץ של ראש העיר ירושלים, משה ליאון. בעבר עבד רשמית עבור איווט ליברמן, ועד היום הוא נחשב לאחד מחמשת האנשים הכי קרובים ליו"ר ישראל ביתנו, שר האוצר החדש.

בכתבה מקיפה על הכוורת של ליברמן, כותבת אנה ברסקי המפרסמת את הכתבה היום (שישי) בעיתון מעריב כי ליברמן קורא לאבוחצירא בתואר "הצדיק". לדבריה, "התואר "צדיק" אינו הלצה, אלא דרגת כבוד עליונה מפי ליברמן".

חושפת אנה ברסקי בשם "יודעי דבר" המספרים שלא מזמן, באחד המפגשים עם החבורה הוותיקה של ליברמן מימי הליכוד, הסביר אבוחצירא את כל השתלשלות היחסים והאירועים בין ליברמן לנתניהו, ובין ליברמן והחרדים.

לפי הפרסום בעיתון מעריב, לגבי נתניהו, אמר אבוחצירא ש"האיש עשה טעות אסטרטגית כאשר רימה את איווט בתקופת כהונתו כשר הביטחון ובהתייצבותו החד-צדדית לצידם של דרעי, ליצמן וגפני בכל הוויכוחים שהיו לאיווט עם המפלגות החרדיות. עם כניסתו של איווט למשרד הביטחון, היו סיכומים ברורים עם נתניהו, והדגל שלו היה, כמובן, רצועת עזה וחמאס. נתניהו הבין שאם ליברמן אכן יחסל את אסמאעיל הנייה ויצליח מול חמאס, הוא זה שיהפוך לראש הממשלה, ושום כוח לא יעצור אותו. לכן, נתניהו פשוט חתר תחתיו מהרגע הראשון של איווט כשר הביטחון עד לפיצוץ, כאשר בניגוד לעמדתו של איווט, הוא החליט להיכנע לחמאס ולהגיע להסדרה".

עוד הסביר אבוחצירא לנוכחים במפגש כי "הברית עם החרדים קרצה לנתניהו, כי בניגוד לשאר המפלגות הם לא מתערבים בנושאי חוץ וביטחון. לכן גם כאן איווט הבין שדרכו חסומה, וכל ניסיון להשיג הישג כלשהו בנושא דת־מדינה בתוך הקואליציה עם ביבי והחרדים פשוט נועד לכישלון מראש. למרות שגם נתניהו וגם דרעי מכירים שנים רבות את איווט ואת אופיו, הם כנראה היו בטוחים שבמצבו הנוכחי אין מה לחשוש ממנו – וטעו בגדול".

"המסמר האחרון בידידות ובשיתוף פעולה של עשרות שנים היה שורה ארוכה של תלונות אנונימיות שהוגשו למשטרה ולמס הכנסה נגד איווט ושני בניו. מי שהגיש את אותן תלונות השתמש בשירותיהן של חברות חקירה פרטיות, כשהחשבון שולם בידי מקורות עלומים בחו"ל. איווט משוכנע עד היום כי ביבי מעורב בעניין, כשבאותו רגע הוא הפך מיריב פוליטי לאויב שאין לו סליחה ומחילה".

על הטריז ביחסים עם דרעי סיפר אבוחצירא כי "דרעי, חבר הנפש לשעבר של איווט, מכר כנראה את ליברמן אצל נתניהו ועדכן אותו בדבר שיחות אישיות שהתנהלו ביניהם. כשזה נודע לאיווט, דרעי נשרף באותו רגע לחלוטין". אבוחצירא העיד כי אין טעם בניסיונות סולחה משום ש"איווט לא שוכח ולא סולח".

כתבות קשורות

הרב יוסף חיים אוהב ציון • מעלת יום ט"ו באב
מתנגדי חיסונים מפגינים מול ביתו של בנט; המשטרה עצרה חמישה מפגינים
סיום מסכת אלו מציאות בתלמוד תורה בעלזא בית שמש
ט"ו באב: מרן שר התורה בחן אתרוג כמנהג אביו מרן ה'סטייפלער' זי"ע • גלריה
בסמוך ליישוב אביתר: עשרות פלסטינים מתעמתים עם כוחות צה"ל • צפו
יובא לאישור הממשלה בשבוע הבא: כל מה שצריך לדעת על התקנות החדשות
לאחר הסערה בשל מינויו לשר בממשלה: אבידר הודיע כי הוא התחסן נגד הקורונה
בנט ממשיך בריסוק הסטטוס קוו: כך מקדמת הממשלה תחב"צ בשבת
מצנח רחיפה התרסק בגליל התחתון - הטייס נהרג • צפו
ומשפע מצות תפילין • שמחת הבר מצוה לבן המשפיע רבי צבי אלימלך פריזנד
חיזבאללה על התקיפות הישראליות: "הפרה מחדש של ריבונות לבנון"
משרד הבריאות: עלה ל-81 מספר החולים שמצבם מוגדר קשה

9 תגובות

 1. בושה וחרפה שהוא נותן לגיטימציה ו"הסברים" להתנהגות המחפירה של ליברמן. לתקוע את המדינה לכ"כ הרבה זמן, לשסות ולהתיר את דמו של הציבור החרדי ע"י אמירות, ראיונות וסרטונים אנטישמיים אפלים, ולבסוף להקים כזאת ממשלה כי הוא החליט שנתניהו הוא זה שהלשין עליו, או כי פגעו בכבודו וכד'. הכי מצחיק לומר שבגלל שלא נתנו לו לחסל את חמאס (הכי ריאלי בעולם…) לכן הוא חבר לעבאס. מפחיד עם מי יש לנו עסק…
  אבל כמובן? לב מלכים ושרים וכו'

 2. בושה וחרפה שהוא נותן לגיטימציה ו"הסברים" להתנהגות המחפירה של ליברמן. לתקוע את המדינה לכ"כ הרבה זמן, לשסות ולהתיר את דמו של הציבור החרדי ע"י אמירות, ראיונות וסרטונים אנטישמיים אפלים, ולבסוף להקים כזאת ממשלה כי הוא החליט שנתניהו הוא זה שהלשין עליו, או כי פגעו בכבודו וכד'. הכי מצחיק לומר שבגלל שלא נתנו לו לחסל את חמאס (הכי ריאלי בעולם…) לכן הוא חבר לעבאס. מפחיד עם מי יש לנו עסק…
  אבל כמובן, לב מלכים ושרים וכו'

 3. איך אמר פעם צדיק. אל תגיד היה חור במכנססים אז המטבעות נפלו דרכו.
  אלא תגיד: השם רצה שלא יהיה לי מטבעות אז נהייה חור במכנס.

 4. עם אבוחצירא אין מה לעשות, זה אינטרסים ואי אכפתיות. אבל לעניות דעתי צריכים להציב אולטימטום למר משה ליאון – או קשר עם ליברמן או איתנו.

 5. אם כל הכבוד לדרעי
  הילדים שלי לא אשמים שליברמן מסית נגדם
  ואם על הכבוד לביבי
  דרעי היה צריך לדעת שהלשנה כזאת תביא להסטה נגד הציבור שבחר בך (אולי באמת הגיע הזמן לפרוש אלי ישי היה מצויין)

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן