Share on whatsapp

אילוסטרציה. Wisam Hashlamoun/Flash90

דוקר היהודי בבית ג'אלא הורשע בניסיון רצח: "רציתי לדקור ולהרוג אותו"

שופטי ביהמ"ש הצבאי ביהודה הרשיעו את המחבל אחמד מסאלמה בניסיון לרצח, לאחר שדקר יהודי מספר פעמים באמצעות סכין יפנית בבית ג'אלא • עורך הדין של הפצוע: "המדד לכוונת רצח אינו רק גודל הסכין או סוגו, אלא מעשיו ומניעו של המחבל"
 • "איבדנו בעל, אבא וסבא אהוב" משפחת פרוש מתאבלת

  תוכן מקודם

 • "המשפחה הגיעה לפת לחם" גדול הדור במכתב המלצה

  תוכן מקודם

 • הכנות אחרונות למופע 'חבורת תריג בין הזמנים 2'

  תוכן מקודם

 • 12 יתומים זעקו השבוע ברוך דיין האמת וכעת הם זועקים אליך

  תוכן מקודם

שופטי ביהמ"ש הצבאי יהודה במחנה עופר הרשיעו את המחבל אחמד נאפז מוחמד מסאלמה, שדקר יהודי בבית ג'אלא לפני כשנתיים וחצי, בעבירת ניסיון לרצח והחזקת סכין. בהחלטתם כתבו השופטים "צבר הראיות מוכיח ברמה שמעבר לספק סביר את כוונת הנאשם לגרום למותו של המתלונן".

התקיפה אירעה בנובמבר 2018, סמוך לחנות מכולת בבית ג'אלא. המחבל זיהה את הקונה היהודי יוצא מהחנות, ודקר אותו באמצעות סכין יפנית בראשו ובפניו לא פחות מתשע פעמים. הפצוע הצליח להיחלץ מהמחבל כשהוא שותת דם, והמחבל נמלט מהזירה. בני משפחתו הסגירו אותו לכוחות הביטחון.

בהחלטתם התייחסו השופטים רס"ן אבי וסטרמן, רס"ן ד"ר שי פרבר ואב"ד סא"ל ראני עמאר לכוונת הנאשם בעת ביצוע הפיגוע "הראיה העיקרית המצביעה על כוונת הנאשם היא אמירתו כי בדרכו לבית ג'אלא מצא סכין יפנית על הרצפה. הוא הגיע לבית ג'אלא סמוך לסופרמרקט.. וראה בחור שמגיע לכיוון רכב בעל לוחית זיהוי צהובה ופותח אותו, ו"הבנתי שבעל הרכב יהודי".

בהכרעת הדין תיארו בפירוט כיצד דקר את היהודי באכזריות. "בהמשך אמר (המחבל) כי אם הבחור היה ערבי לא היה תוקף אותו, וכי תקף אותו כיוון שהוא יהודי ו"היהודים כבשו את אדמתי. באותה שניה רציתי לדקור אותו ולהרוג אותו".

בהמשך שינה המחבל את גרסתו, אולם השופטים דחו אותה כי "עדותו של הנאשם בפנינו לא עוררה אמון. מדובר בגרסה כבושה אשר לא ניתנו טעמים ראויים לכבישתה, ויש לדחותה".

עוד הוסיפו השופטים "מדבריו (של המחבל) עולה כי הרקע למעשה הוא לאומני. הנאשם הודה בחקירתו באופן ברור בקיומה של כוונה להמית.. התביעה הוכיחה מעבר לספק סביר את התקיימות היסוד הנפשי של כוונה להמית בנאשם, ויש להרשיעו בעבירה של ניסיון לגרימת מוות בכוננה (המקבילה לניסיון לרצח), וכן בעבירה של החזקת סכין".

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו המלווה את הפצוע מסר "אנו מברכים על הכרעת הדין הערוכה לפי השכל היישר. מחבלי הטרור פועלים כל העת להשמידנו בכל אמצעי הנקרא לידיהם, באכזריות ובתאוות רצח".

"המדד לכוונת רצח אינו רק גודל הסכין או סוגו אלא מעשיו ומניעו של המחבל, אשר ברור לכל בר דעת מה כוונותיו. אנו נמשיך ללוות את הפצוע ולדרוש שיינתן למחבל ענישה מחמירה ומרתיעה".

כתבות קשורות

הרב יוסף חיים אוהב ציון • מעלת יום ט"ו באב
מתנגדי חיסונים מפגינים מול ביתו של בנט; המשטרה עצרה חמישה מפגינים
סיום מסכת אלו מציאות בתלמוד תורה בעלזא בית שמש
ט"ו באב: מרן שר התורה בחן אתרוג כמנהג אביו מרן ה'סטייפלער' זי"ע • גלריה
בסמוך ליישוב אביתר: עשרות פלסטינים מתעמתים עם כוחות צה"ל • צפו
יובא לאישור הממשלה בשבוע הבא: כל מה שצריך לדעת על התקנות החדשות
לאחר הסערה בשל מינויו לשר בממשלה: אבידר הודיע כי הוא התחסן נגד הקורונה
בנט ממשיך בריסוק הסטטוס קוו: כך מקדמת הממשלה תחב"צ בשבת
מצנח רחיפה התרסק בגליל התחתון - הטייס נהרג • צפו
ומשפע מצות תפילין • שמחת הבר מצוה לבן המשפיע רבי צבי אלימלך פריזנד
חיזבאללה על התקיפות הישראליות: "הפרה מחדש של ריבונות לבנון"
משרד הבריאות: עלה ל-81 מספר החולים שמצבם מוגדר קשה

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן