David Cohen/Flash90

לאחר שוועדת החקירה לאסון הר מירון אושרה: אלו האנשים שייחקרו

לאחר שהממשלה אישרה היום את הקמתה של וועדת חקירה לאסון הר מירון עולה מהנתונים כי מספר אנשים בכירים יוזמנו לחקירה. על פי הדיווח, מפכ"ל המשטרה, השר לביטחון פנים לשעבר ורב הכותל והמקומות הקדושים הם רק חלק מהאנשים שייחקרו
 • לא סתם ברכה זו גזירה לכל דבר ועניין

  תוכן מקודם

 • הכנות אחרונות למופע 'חבורת תריג בין הזמנים 2'

  תוכן מקודם

 • 31 יתומים נישאים בחודש תמוז

  תוכן מקודם

 • "איבדנו בעל, אבא וסבא אהוב" משפחת פרוש מתאבלת

  תוכן מקודם

הממשלה אישרה היום (ראשון) בישיבתה הראשונה את הצעתו של שר הביטחון בני גנץ להקים ועדת חקירה ממלכתית לאסון הנורא שהתרחש בליל ל"ג בעומר בהר מירון.

על פי הדיווח שמתפרסם הערב ב'חדשות 12' הוועדה שתוקם תבחן את מעורבותם ואחריותם של לא מעט גורמים בכירים, בהם השר לביטחון פנים לשעבר אמיר אוחנה ומפכ"ל המשטרה רב-ניצב יעקב שבתאי.

אחד מהאנשים הבולטים שייחקרו הוא הרב שמואל רבינוביץ', יו"ר ועדת החמישה, הרב ייבדק על האפשרות שלא דאג להסדרת תהליכי התכנון והבנייה של מתחם מירון. יצוין כי הוא החל בשבועות האחרונים לדאוג לבנייה במתחם, אולם קדמה לכך שנה שלמה אבודה.

מי שעוד ייחקר הוא מנכ"ל המרכז למקומות קדושים, יוסי שווינגר. הטענה נגדו היא שהוא ניהל בצורה רשלנית את ההילולה ברמה הפנימית, שאינה קשורה באבטחה. שווינגר, שקרא לכמה שיותר אנשים לפקוד את ההר בימים שלפני האסון, כבר נחקר במשטרה בחשד להמתה בקלות דעת.

במוקד החקירה יעמוד גם השר לביטחון הפנים לשעבר אמיר אוחנה, שמהטענות נגדו עולה כי אישר לכאורה תוכניות שלא תאמו בסופו של יום את גודל האירוע. לרוב השר לביטחון הפנים לא מעורה בכל הפרטים, אולם במקרה זה אוחנה קיים ישיבות בנושא והכיר את התוכניות. כמו כן, אוחנה אף ביקר בעצמו במירון לפני האסון הכבד.

על פי הדיווח, הוועדה תדון גם בעניינם של שני בכירים נוספים, השרים לשעבר אריה דרעי ויעקב ליצמן, שלטענת הוועדה לחצו והיו מעורבים בהפצת האירוע והרחבתו.

מפכ"ל המשטרה, רב-ניצב יעקב שבתאי, ייבדק האם אישר תוכניות שאינן תואמות את גודל האירוע לאחר שגם הוא, כקודקוד המשטרה, היה מעורה בכל הפרטים.

בכיר המשטרה השני ששמו צפוי לעלות בוועדה הוא ניצב שמעון לביא מפקד המחוז הצפוני, שלקח אחריות על האירוע אולם לא את האשמה. לטענת הוועדה לביא הגיש תוכניות שאינן מתאימות לאירוע, לא פיקח כראוי על תוכניות ולא עצר את זרימת המשתתפים להר בזמן אמת.

כתבות קשורות

דרעי: "בנט רוצה להקים מדינת כל אזרחיה; איבדנו את הדמוקרטיה"
רוב הציבור: בנט מכר את אידיאולוגיית הימין כדי להיות ראש ממשלה
סמוטריץ: "זה תקציב שמשקף סולם עדיפויות ערכי חילוני שמאלני"
קטין ערבי זיהה יהודי יוצא מבית כנסת, רדף אחריו ודקר אותו עם סכין
אירוע חמור: אזרח גנב ניידת שחנתה ממונעת ליד תחנת משטרה
ליצמן תוקף: "התקציב כולל גזירות רעב במסווה של רפורמות כלכליות"
גזירות התקציב: הטלת מסים חדשים, גל התייקרויות וביטול הנחות / פרשנות
מתיחות בשייח ג'ארח: ערבי פרץ לבית של יהודי ונורה ברגלו
החקלאים זועמים על אישור הרפורמה על ידי השרים: "ממשלת שינוי לרעה"
ראש הוועדה המייעצת ל-FDA: "החלטת ישראל על חיסון שלישי - טובה"
הממשלה אישרה את תקציב המדינה לשנים 2021 ו-2022; "חוזרים לעבוד"
בריטניה מעניקה גיבוי פומבי: "ישראל צריכה לעשות את השיקולים שלה"

תגובה אחת

 1. מטרות החקירה לפי התוכן שפורסם, מסיטות את ההתמקדות מהשאלה העיקרית והיא, מי נתן את ההוראה לשוטרים לחסום את היציאה מהמעבר ולא לתת לאנשים לצאת! (בניגוד למטרת החקירה מדוע לא חסמו את הכניסה, תוך התעלמות מהשאלה היותר משמעותית למה מנעו מאנשים לצאת ומי נתן את ההוראה).
  כמו כן, מי נתן הוראה לשים במעבר מחסום משטרתי מברזל, כפי שמופיע באחד הסרטונים שפורסם עם צינזור לא מוצלח של המשטרה, כאשר לרגע קט שפספסו רואים את המחסום (ומיד אחר כך נחתך הקטע בסרטון בו מופיע המחסום).
  ובאותו עניין, מדוע למרות זעקות המוני האנשים שהם נחנקים, עדיין המשיכו השוטרים לחסום ולא לתת לאנשים לצאת.

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן