Yonatan Sindel/Flash90

סוער בוועדה המסדרת: מאיר פרוש כינה את היו"ר עידית סילמן "ילדה קטנה"

חברי הכנסת מסיעות האופוזיציה דרשו לעלות הצעות חוק לוועדה המסדרת - בניגוד לעמדת הקואליציה, מה שגרם לחילופי דברים, צעקות, והוצאת ח"כים מהדיון • "האביר קאביר", כינתה ח"כית מהליכוד את הח"כ מימינה, ומאיר פרוש הצטרף לחגיגה
 • "לא מתאוששים מהאבל" אם הכלה בטור מרטיט

  תוכן מקודם

 • "המשפחה הגיעה לפת לחם" גדול הדור במכתב המלצה

  תוכן מקודם

 • האימון שלך שווה יותר עם GO >>

  תוכן מקודם

 • " החופש הנורא ביותר בחיי " חני בעדות קשה

  תוכן מקודם

דיון סוער היום (שני) בוועדת המסדרת של הכנסת, כאשר מי שניהלה את הדיון הפעם היא חברת הכנסת עידית סילמן ממפלגת ימינה, שדחתה את בקשות האופוזיציה לעלות חוקים להצבעה במליאה.

יו"ר הציונות הדתית ח"כ בצלאל סמוטריץ' הגיש בקשה לוועדה – למתן פטור מחובת הנחה להצעת חוק יסוד ההגירה. לדבריו, הוא "ימנע איחוד משפחות בצורה הרמטית ואחראית הרבה יותר מהוראת השעה המחוררת שהקואליציה מבקשת לקדם. אין לי ספק שמי שהכריזו שאסור לשים שיקולים פוליטיים מעל טובת המדינה יסייעו לנו בקידום החוק החשוב הזה לטובת המדינה".

גם ח"כ סטרוק דרשה להוסיף לסדר היום הצעת חוק – בעקבות הפרסום שלפיו 6 ערבים מלוד חשודים במעורבות ברצח יגאל יהושע. "פניתי ליו"ר הועדה בבקשה להוסיף לסדר היום בקשה לפטור מחובת הנחה לחוק ביטול אזרחות או תושבות למחבלים ישראלים. החוק הזה, שעליו חתומים 44 ח"כים, חיוני יותר מאי פעם לחיזוק ההרתעה".

ח"כ יעקב אשר ביקש להעלות גם את הצעת החוק שלו, שמבקשת להקים קרן כלכלית שתפצה את משפחות ההרוגים כפי שבוצע אחרי אסון ורסאי. "לא נענית לבקשה שלי", הוא אמר ליו"ר הוועדה ח"כ סילמן. "אני שוב פונה אם פיכם וליבכם שווים ואכפת לכם מההרוגים ומהנפגעים, אני רוצה תשובה. את מביעה דחייה".

כבר אתמול פנה אשר ליו"ר הוועדה וביקש להוסיף את ההצעה לסדר היום באומרו: "הצעת החוק זוכה לקונצנזוס נרחב וחתומים עליה נציגים מרוב סיעות הבית ובכך נוכל להביא בשורה לאותן משפחות המתמודדות יום יום עם השלכות האסון הנורא".

במהלך הדיון, התפתח עימות סוער בין חברי הכנסת מהקואליציה לאופוזיציה. ח"כ קטי שטרית (הליכוד) אמרה כי "יש לנו עדיין טראומה מהישיבה הקודמת". ח"כ סילמן ענתה לשטרית: "את לא יכולה להשתמש במילה בפוסט טראומה לדיון הקודם, אנחנו נכבד את הפוסט טראומטיים".

ח"כ יוראי להב הרצנו (יש עתיד) תקף את ח"כ אורית סטרוק (הציונות הדתית) ואמר לה: "נו, דברי כבר". סטרוק מצידה ענתה: "סליחה, מה זה 'דברי כבר? אתה לא תדבר אליי ככה". ח"כ הרצנו ענה: "בואי נתקדם". ח"כ מירב בן ארי התערבה: "מה הוא כבר אמר לך, 'דברי כבר?'". ח"כ מיכל רוזין (מרצ) הוסיפה:"חזרת עם אנרגיות".

ח"כ גלית דיסטל אטבריאן (הליכוד) כינתה את ח"כ אביר קארה (ימינה) בתואר "האביר קאביר". בדיון ביקשה "להביע את מחאתי בשם גוש של שני מיליון בני אדם – מסורתיים, דתיים, חרדים שקולם איננו נשמע בתקשורת ובכנסת".

במהלך עימות בדיון, טענה יו"ר הוועדה ח"כ עידית סילמן: "הייתי מורה, הכל מתוקתק אצלי". ח"כ יעקב אשר עקץ בתגובה: "השאלה היא מי מנהל בית הספר פה".

ח"כ מאיר פרוש (יהדות התורה) התעמת עם סילמן וטען כי היא לא מאפשרת לו לדבר. במהלך הויכוח ביניהם, אמר פרוש כי סילמן מתנהגת כמו "ילדה קטנה". היא התעצבנה: "אל תקרא לי ילדה קטנה" ולבסוף, הוא הוצא מהישיבה.

כתבות קשורות

עם משפחות ההרוגים באסון מירון: יעקב שוואקי בקליפ חדש - "יבוא היום" • צפו
זינוק בתחלואה: 3,161 נדבקים ביום; 217 במצב קשה - 9 נפטרו
תיעוד: אדמו"רים ורבנים בניחום אבלים אצל האדמו"ר מרימנוב
הילולת כ"ק האדמו"ר משומרי אמונים זצ"ל בראשות בנו האדמו"ר שליט"א
האדמו"ר ממכנובקא בעלזא בעליה לציון הרה"ק רבי אהרן מבעלזא זי"ע
התכנסות רבתית של כלל בחורי קרעטשניף בארץ הקודש
שר האוצר איווט ליברמן: "נגייס בלי בושה ח"כים מהמשותפת שיתמכו בתקציב"‎‎
מעמדו של נתניהו בליכוד נחלש? נציגתו לוועדה למינוי שופטים הובסה בבחירות
גורם ביטחוני תוקף את נתניהו: "תמך בברית הגנה עם ארה"ב - אין גבול לציניות"
מכין את הקרקע: בנט כינס את השרים והביא את המומחים שתומכים בהגבלות
שיא יומי מדאיג: 2,441 ישראלים אובחנו מאז חצות כחיוביים לנגיף הקורונה
הפקת לקחים ממבצע שומר החומות: בעיר אשקלון יופעלו שני אזורי התרעה

2 תגובות

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן