חיים צח/ לע"מ

רה"מ בנט בהצהרה מנתב"ג: "מתייחסים למצב כאל התפרצות קורונה מחודשת"

ראש הממשלה נפתלי בנט מסר הערב הצהרה לתקשורת בנתב"ג זאת ברקע התפרצות של נגיף הקורונה במספר מוקדים ברחבי הארץ בין היתר במודיעין ובנימינה. בנט אמר כי הוא "ממליץ לשוב ולעטות מסכות במקומות סגורים" וקרא לוותר על נופש בחו"ל

כתבות נוספות בנושא:

אחרי התעלמות נתניהו - בנט תוקף: "ערעור על לגיטימיות הממשלה - דבר מסוכן"
שינוי דרמטי ביחס החרדים לממשלה? "הפגישה עם שקד בהוראת גדו"י"
מהו התו הירוק החדש? • כל מה שצריך לדעת לקראת תחילת האכיפה בראשון
לקראת מלחמת אזרחים? הצגת מנהיג נוצרי בתור היטלר ימ"ש ואיומים הדדיים
 • דווקא אחרי תקופת הקורונה- הכנס שיעזור לך לגייס מתורמים חדשים>>>

  תוכן מקודם

 • איך מזהים השקעה שווה ולמי אסור להשקיע?

  תוכן מקודם

 • מבצע מדהים! 150 זוכים במארז עמק מפנק עד הבית, לחצו פה!

  תוכן מקודם

 • יש לכם סיכוי לקבל מארז עמק מפנק, הכנסו עכשיו!!

  תוכן מקודם

ברקע החשש מכניסת הווריאנט ההודי (דלתא) של נגיף הקורונה לישראל, ראש הממשלה נפתלי בנט מסר הערב (שלישי) הצהרה לתקשורת בנתב"ג. בנט קרא להורים לחסן את ילדיהם, "לפחות במנה הראשונה של החיסון – עד 9 ביולי – שכן לאחר מאחר תוקף החיסונים יפוג".

בפתח דבריו אמר בנט כי ערך סיור בנתב"ג וקיים דיון הערכת מצב עם שרי הבריאות, התחבורה וביטחון הפנים. "זן הדלתא, הזן ההודי, מתפשט באופן מואץ ברחבי העולם. עם קצב הדבקה הרבה יותר גבוה ממה שהכרנו. הוא מידבק בכ-50% יותר מזן הקורונה המקורי ואנחנו רואים התחלה של התפשטות בתוך ישראל. לא תמיד אנחנו יודעים לאתר את המקור. הוא מדביק גם אנשים שהתחסנו. אפשר להתחסן ולהידבק".

בנט הוסיף: "אני מבקש ממי שלא צריך לצאת לחו"ל – שלא ייצא". לדבריו, "אירוע ההדבקה בבנימינה מקורו במשפחה שהגיעה מחופשה בקפריסין, ייתכנו שינויים משמעותיים ביציאה לארץ ובכניסה אליה. אם אפשר לוותר על הנופש – אני ממליץ שלא להזמין". עוד אמר כי "אנחנו קוראים באופן רשמי לכל הילדים ובני הנוער מגיל 12 ומעלה להתחסן בהקדם האפשרי. יש המון פייק ניוז. אני את ילדיי אחסן".

ראש הממשלה המליץ לציבור לעטות מסכות במקומות סגורים וציין, כי אם יעלו המספרים – זו תהיה הנחייה מפורשת. "לא צריך להיכנס לבהלה, אבל חייבים לכבות את הדבר הזה. בואו לא נידרש לסנקציות. בתוך המדינה אני קורא – בואו נכבד את הדבר הזה, זה תלוי רק בהתנהגות שלכם. לא רוצים לחזור לסגר כללי".

בנט קרא בהצהרה להימנע מנסיעות לחו"ל שאינן חיוניות, כדי למנוע עלייה נוספת בתחלואה. "רוצה לבקש – מי שלא צריך לצאת לחו"ל, שלא ייצא לחו"ל. האירוע בבנימינה מקורו בטיסה משפחתית לקפריסין, מדינה שאיננה אדומה – והנה נדבקו בזן הדלתא. מה שחיוני זה בסדר. אם לא צריך – תטיילו בארץ". הוא התריע מפני שינוי בהנחיות במקרה של המשך ההתפשטות: "ייתכנו שינויים במדיניות הכניסה והיציאה מהארץ. אם אפשר לוותר על הנופש בחו"ל – אל תזמינו".

עוד הוסיף רה"מ, "כל האינדיקציות המדעיות בישראל ובעולם מלמדות שהסכנה מהמחלה גבוהה לאין ערוך מהסיכון של החיסון. יש המון 'פייק ניוז' אבל אנחנו נוקטים במדע, בעובדות. בארצות הברית, כ-2-2.5 מיליון ילדים כבר התחסנו ולא ראינו מסות של תופעות לוואי. אני יכול להגיד לכם, כאבא לילדים בגיל הזה, אני את ילדיי הולך לחסן. שרת הפנים עדכנה אותי שאת ילדיה היא כבר חיסנה".

"אני רוצה לתת לכם את תמונת המלאי – החיסונים שבידינו, רובם יפוגו עד סוף חודש יולי. המשמעות היא שכדי להשלים את שני החיסונים, צריך להגיע לחיסון הראשון עד ה-9 ביולי. יש לנו מלאי מספק לכולם, אבל מי שלא יתחסן עד ה-9 ביולי, כבר אין לנו חיסונים להמשך, וחבל. לכן, אני מבקש, כרגע קצב ההתחסנות הוא לא טוב, רק 2,000 בני נוער מתחסנים ביום, וכדי לעמוד ביעד שלנו אנחנו צריכים 20,000. בעברית פשוטה: אני קורא להורים – צאו באופן מיידי, תתאמו מול קופת החולים, אתם יודעים כבר את הנוהל, לכו להתחסן כדי שתספיקו בוודאי את החיסון הראשון לפני ה-9 ביולי. כהורה אני לא מחכה, מחר אני ניגש ועושה את זה. כי אם החיסון הראשון לא יקרה עד ה-9 ביולי, כבר לא נוכל לחסן, כי התוקף יפוג".

בנט הוסיף, "אני ממליץ, ואני אומר את זה בשם אנשי המקצוע: בואו נחזור לחבוש מסכות במקומות סגורים. אני מנחה את שרי הממשלה, את מנהיגי הציבור, מהרגע הזה במקומות סגורים לחבוש מסכה. הסיבה היא שזו עוד לא הנחיה מחייבת, כי אנחנו רוצים לראות במשך כמה ימים רציפים אם אנחנו מעל קו ה-100 מאומתים ביום. עכשיו אנחנו מדברים על 125, אבל אנחנו רוצים לראות שזה לא פיק נקודתי. כשאנחנו נראה שזה רצף, ולהערכתי זה יהיה המצב, זאת תצא כהנחיה מחייבת".

"לגבי בידודים – לצערי יש הפרות מסיביות של בידוד. אני מבקש מאזרחי ישראל, בוודאי ממי שחוזר מחו"ל – תקפידו על הבידוד. אנחנו מאריכים את הגיוס של 270 פקחים לצורך הזה". בנט הוסיף, "הייתה לקונה, שילד שמפר בידוד, בגלל שהוא לא נושא באחריות וההורים שלו לא נשאו באחריות, אז אף אחד לא נשא באחריות. אז את הלקונה הזאת אנחנו סוגרים – הורים שילדיהם יפרו בידוד, הם יישאו באחריות המלאה, אם הילדים מתחת לגיל 12. אבל בואו לא נידרש לסנקציות, אנחנו מדינה אחת".

כתבות קשורות

אחרי התעלמות נתניהו - בנט תוקף: "ערעור על לגיטימיות הממשלה - דבר מסוכן"
שינוי דרמטי ביחס החרדים לממשלה? "הפגישה עם שקד בהוראת גדו"י"
מהו התו הירוק החדש? • כל מה שצריך לדעת לקראת תחילת האכיפה בראשון
לקראת מלחמת אזרחים? הצגת מנהיג נוצרי בתור היטלר ימ"ש ואיומים הדדיים
שבוע אחרי שבוע: שוב פיגוע בתוך מסגד באפגניסטן • צפו
בלי בושה: ליברמן משנה את החוק כדי שלא ייאלץ לדאוג לבריאות הציבור
בהנחיית משרד המשפטים: איווט ייאלץ להשתתף בישיבות קבינט הקורונה
חשש לזליגת חומר ביטחוני סודי מוועדת החוץ והביטחון לידי גורמים עוינים
במשרד הבריאות מזהירים: "התחלואה עלולה לעלות שוב בחורף"
אסיר ציון בכלא הליכודי / יוסף טיקוצ'ינסקי על ההחלטה של אדלשטיין
הממשלה המעופפת: "חבורת נהנתנים שהסתערו על מנעמי השלטון"
מתקפת הסייבר על בית החולים: ההאקרים דורשים 10 מיליון דולר
נשיא ארה"ב לשעבר ביל קלינטון אושפז בטיפול נמרץ עקב זיהום בדמו
תיעוד מטורף: טייס מצרי צילם את עצמו תוקף חוליית דאע"ש • צפו
סוכל ניסיון פיגוע יידוי בקבוקי תבערה במחסום המנהרות; מחבל נהרג
נתניהו התעלם במכוון מנפתלי בנט; ראש השב"כ: "כאן אין פוליטיקה"
ללא סיווג ביטחוני, בעלות יקרה יותר: קומבינת אב הבית של נפתלי בנט
גפני הבהיר לנתניהו: "לא נסכים להמשך החרם על ועדות הכנסת"

2 תגובות

 1. הוא שקרן מי שמאמין להבטחות של הבחירות לא יאמין להבטחה שייחסן את ילדיו ואמר ששרים אחרים אמרו לו שהם כבר חיסנו את שאר ילדיהם בקיצור שקרן

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו