Olivier Fitoussi/Flash90

שר הביטחון על האיום מצפון: "הניסיונות לחבל בשקט בגבולותינו לא נעלמים"

בטקס האזכרה לחללי מלחמת לבנון השנייה הוסיף גנץ: "במבצעים הבאים או חלילה המלחמות, כשנצטרך להגיע שוב לעומק האויב, כוחות צבא היבשה, שמבוססים על סדיר ומילואים – יהיו חלק מרכזי בלחימה". ריבלין: "שקט שנמשך כבר חמש עשרה שנה"
 • "נקרע לי הלב" הפרמדיק שטיפל ברב פרוש ז"ל

  תוכן מקודם

 • "יצליחו בלימודם בזמן הבעל"ט" ברכתו המרגשת של הגאון הרב פינקל

  תוכן מקודם

 • "איבדנו בעל, אבא וסבא אהוב" משפחת פרוש מתאבלת

  תוכן מקודם

 • שלא ישמע עוד שוד ושבר בגבולו ויזכה לבריאות הנפש ואריכות ימים

  תוכן מקודם

שר הביטחון, בני גנץ, נאם היום (חמישי) בטקס האזכרה לחללי מלחמת לבנון השנייה, במעמד נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין, בהיכל הזיכרון הממלכתי בהר הרצל. גנץ התייחס לחשיבותו של צבא היבשה ואמר: "במבצעים הבאים או חלילה המלחמות, כשנצטרך להגיע שוב לעומק האויב, הכוחות הללו, שמבוססים הן על סדיר והן על מילואים – יגיעו מיד ובעוצמה, ויהוו חלק מרכזי בלחימה. נפעיל אותם אם הדבר יידרש".

שר הביטחון הוסיף: "לא בקלות דעת, אך בידיעה והבנה שיכולת ההכרעה של צבא היבשה, נדרשת, שרירה, קיימת ומוכנה למשימות שניצבות לפנינו. אנו מייחלים כמובן לשלום ולרגיעה, אך מוכנים להפעיל את מלוא היכולת אם נידרש לכך בכל זירה ובהן הזירה הלבנונית". לדבריו, "הניסיונות לחבל בשקט בגבולותינו לא נעלמים מעיננו, ואנו פוקחים עיניים, פועלים בשגרה, ומוכנים לפעילות נרחבת גם בחירום."

גנץ פנה לנשיא ריבלין שזהו טקס הזיכרון הממלכתי האחרון שישתתף בו כנשיא ואמר: "פעם אחר פעם, התייצבת בטקסים כדי לעמוד לצד המשפחות השכולות. היית שם למען הפצועים, פגועי הגוף ופגועי הנפש, רבים מהם ממלחמת לבנון השנייה שאותם אנו מחבקים גם היום ולהם אנו מחויבים. קבעת את ביתך כבית כל השבטים בחברה הישראלית. ובתוך כך, גם כבית עבור בני המשפחות השכולות היקירות שלנו. בשמי, בשמן של המשפחות השכולות, פצועי צה"ל ומערכת הביטחון כולה, אני מודה לך על כך."

כאמור, טקס האזכרה לזכר חללי מלחמת לבנון השנייה התקיים בהיכל הזיכרון הממלכתי לחללי מערכות ישראל בהר הרצל שבירושלים השתתף נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין שהיה הראשון לשאת דברים: "חמש עשרה שנים חלפו מאז מלחמת לבנון השנייה. מלחמה בה איבדנו 44 אזרחים – בהם ילדים, נשים וקשישים – 121 חיילי צה"ל, הטובים שבלוחמינו, אשר חירפו נפשם במשימת ההגנה על תושבי הצפון ומדינת ישראל כולה", אמר הנשיא.

"מלחמת לבנון השנייה הייתה מלחמה בה גילו לוחמי צה"ל עוז רוח, נחישות ודבקות במטרה. ההקרבה ומסירות הנפש של הלוחמים והמפקדים חיפו פעמים רבות על כשלים וליקויים שנחשפו ותוחקרו אחר כך – במוכנות, בכשירות, במלאים ובציוד. גם החברה האזרחית הישראלית התגלתה במלוא עוצמתה. בעמידה איתנהובסולידריות עמוקה – איש כלפי רעהו", אמר נשיא המדינה והוסיף: "34 ימים נמשכה המערכה אשר הביאה שקט לגבול הצפון".

"שקט שנמשך כבר חמש עשרה שנה. שקט חיוני, יקר מפז. שקט שאתם, בני המשפחות השכולות, שילמתם את מחירו הכבד עד מאד".לאחר מכן התייחס ריבלין לאיומים מצד לבנון ואיראן: "אנחנו מעריכים ומוקירים, את השקט, אבל איננו שאננים. איננו מתמכרים לשקט מהצפון. אנחנו יודעים שהאיום עדיין חמור".

כתבות קשורות

מהומה בכנסת: בן גביר סירב לקרוא לאחמד טיבי 'אדוני' - והוצא באלימות
"מניפולציה זולה": באופוזיציה מסבירים מתי יקזזו את הח"כ החולה
מפולת סלעים בהודו לעיני המצלמות: 9 תיירים נמחצו למוות • צפו
האיום הראשון על תקציב המדינה: האולטימטום של הורביץ ותשובת האוצר
החזאי אורי בץ: אני מקווה שאתבדה בתחזית על החום הצפוי
בכיר 'כחול לבן' מפתיע: הממשלה הקודמת התנהלה טוב יותר עם הקורונה
אחרי שהפרו קיזוז וברקע סערת חוק הדיינים: האופוזיציה לא תקזז ח"כ חולה
תקלה: מבודדים שוחררו בטעות - והדביקו אחרים בנגיף הקורונה
דרעי וגפני תקפו את כהנא: "אנטיוכוס, יש לך מגמה להחריב את היהדות" • צפו
גזירת 'מס הכלים החד-פעמיים' - מגיעה למליאת הכנסת
נתניהו צחק על בנט: "בספר 'איך לנצח את הקורונה', צריך להיות עמוד אחד"
עשור לאביב הערבי: מהומות ברחובות תוניסיה לאחר השתלטות הנשיא

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן