מעל דוכן כנסת המינים: מחאה על הפגיעה בגאב

צילום: איציק ו.

מעל דוכן 'כנסת המינים': דרישה לחקירה ומחאה על הפגיעה בגאב"ד ירושלים • צפו

ח״כ מש״ס מחה מעל דוכן הכנסת על הפגיעה השלכת רימון ההלם על גאב״ד העדה החרדית הגרי״ט ווייס שליט״א ע״י שוטרים וקרא לשר לביטחון הפנים עומר בר-לב לחקור את האירוע, "מקורביו מוסרים כי חלון רכב המיציבושי שבו נסע הגאב"ד כמעט התנפץ מהרימון"
 • רוצה לזכות אחרים ולזכות בעצמך? הכנס עכשיו>>

  תוכן מקודם

 • מהילדות המאושרת ועד הרגע הנורא מכל

  תוכן מקודם

 • "אמא, מי יברך אותנו בערב יום כיפור?" יתומי משפחת טימסיט מסרבים להינחם

  תוכן מקודם

 • קיום מצוות שמיטה בהידור: לא שכירות. לא שותפות. בעלות אמיתית!

  תוכן מקודם

ח״כ משה אבוטבול מש״ס מחה מעל דוכן הכנסת על הפגיעה בגאב"ד ירושלים הגאון רבי יצחק טוביה וייס שליט״א על ידי שוטרים. אבוטבול אף קרא לשר לביטחון הפנים עומר בר-לב לחקור את השלכת רימון ההלם על גאב״ד העדה החרדית הגרי״ט ווייס שליט״א ע״י שוטרים.

״בלשכתי בכנסת התקבלו תלונות רבות על מקרה מצער מאוד שהיה ודורש את תשובותיו של השר לביטחון פנים עומר בר לב", פתח אבוטבול את נאומו, "המדובר במרן גאב"ד העדה החרדית הגאון רבי יצחק טוביה וייס שליט״א שהגיע ביום רביעי שעבר לאזור גוש עציון ליד מושב נווה דניאל, שם התקיימה עצרת מחאת ענקית בהשתתפות של יותר מאלף איש מאנשי 'העדה החרדית' נגד חפירות קברים המתקיימות במקום".

ח"כ אבוטבול נתן רקע לאירוע המביש, "מדובר בעבודות הנעשות במקום לצורך הרחבת כביש המנהרות. לדברי אנשי העדה החרדית במקום נמצאו מערות קבורה עתיקות ע"י 'רשות הארכיאולוגיה', ולטענתם מדובר בקברי ישראל מימי בית שני".

"כזכור לפני כמה חודשים היו מתקיימות שם מידי יום הפגנות סוערות ע"י אנשי העדה החרדית עד שהפסיקו את החפירות במקום. אלא שלפני שבוע נראו במקום שוב ארכיאולוגים מלקטים את העצמות עבור המשך החפירות במקום, וכמובן ההפגנות התחדשו".

"אנשי 'העדה' אירגנו מחאת ענק לאותו היום. ואכן למקום הגיעו יותר מאלף איש כבר משעות הבוקר, בהמשך הגיעה למקום שיירת רכבים, שבהם ישבו בין השאר; גאב"ד ירושלים הגאון הרב יצחק טוביה ווייס ומקורביו, וכן הגאון הצדיק רבי יעקב מאיר שכטר, האדמו"ר ממשכנות הרועים, הגה"צ רבי יהושע דוד טורצ'ין, רבה של קהילת הפרושים וכן חברי הבד"ץ ומורי ההוראה של העדה החרדית. עם הגעתם של רכבי הרבנים החל ציבור המוחים להתאסף סביב רכבם של הרבנים תוך כדי אמירת תהילים, ראוי לציין שרכבם של הרבנים היה במרחק משטח העבודה כך שעם הגעתם של הרבנים, החלו ההמון לזרום לכיוון הפוך משטח העבודה, כך שכוחות המשטרה ששמרו על שטח אתר בניה, היו צריכים להיות מרוצים מהנעשה, אך ללא סיבה נראית לעין החלו השוטרים בירי רימוני הלם לעבר רכבם של הרבנים, כאשר בין השאר פוצצו כמה מהם גם על רכבו של הגאב"ד!".

"מקורביו של הגאב"ד מוסרים כי חלון רכב המיציבושי שבו נסע הגאב"ד כמעט התנפץ מהרימון והגאב"ד נבהל מאוד מהנעשה. חוץ מכך שמדובר באחד מגדולי הדור, הרי מדובר בזקן שנמצא בגיל תשעים וחמש, ומאיפה שמענו כזאת לזרוק רימון הלם ולהבהיל זקנים? וחוץ מזה הרי הרכב היה רחוק מהכביש ולא היה בכלל סיבה לפזר את ההתקהלות סביב רכבו של הגאב"ד שרק היה שם עבור אמירת תהילים, ולא הפרו את הסדר בכלל, חוץ מכוחות המשטרה שהם היו אלו שעמדו על הכביש בסמוך, וגרמו לחסימתה".

"ואני מזכיר שמחאתם היא על שמירת קברי אבותינו והתנגדות לעבירה החמורה של חילול ובזיון שוכני עבר שצרות רעות ורבות עלולות להגיע לאחר עבירה של חילולי קברי מתים".

"אף פעם לא ראינו התנהגות אגרסיבית שכזו במחאות האלימות של הערבים, ובוודאי שאף פעם לא השליכו רימון הלם לעבר רכבו של שייח' ערבי. התנהגות ברברית של המשטרה. מקרה זה דורש תשובות מידיות על התנהלות המשטרה. ואני שואל את שר הבט״פ עומר בר לב, עד היכן הוא קו בר לב למניעת מקרים חמורים אלו שיכלו להסתיים בהרג! היכן הרגש היכן האחריות ?? מצפה לתשובות והתנצלות דחופה״.

Share on email
שתפו במייל

כתבות קשורות

חיפושים נרחבים: בן 30 נעדר לאחר שנכנס למים בחוף לא מוכרז בכנרת
מתגרה במערב: צפון קוריאה שיגרה טיל בליסטי מרכבת • צפו בניסוי
המחבלים שנתפסו והבניין שקרס • עשרת הסרטונים הנצפים של השבוע
מחדל הבריחה מהכלא: סוהר הגיע לתא בזמן שהמחבל חפר את המנהרה
ונשמרתם: תוך שעות 3 נפצעו במהלך בניית הסוכה - אחד במצב קשה
משלוח של דלק הגיע ללבנון; צעיר ביצע ירי של טיל RPG לשמחה • צפו
ביום כיפור: לוחמי מג"ב עצרו ערבים שיידו אבנים סמוך לביתוניא
עם תרגול ירי: סיום קורס במנגנוני הביטחון של חמאס בעזה • תיעוד
אברהם פריד עם מחרוזת ממיטב שירי ר' יום טוב הערליך • צפו
היסטוריה בחלל: הטיסה הראשונה המאויישת באזרחים המריאה • צפו
בכירים נגד פרויקטור הקורונה: "העבודה במחיצתו לא נעימה"
דרמה בבני ברק: 2 בנייני מגורים פונו מיושביהם מחשש לקריסה • צפו
זביידי לעו"ד: "החיילים היכו אותי מכות נמרצות; שברו לי עצם בלחי ושני צלעות"
"נביא לבחירת דיינים נפלאים": השר מפרסם את הלו"ז בו תתכנס הוועדה למינוי דיינים
בסמוך לגבעת שמואל: נהג שככל הנראה היה שיכור דרס רוכב אופניים למוות
חיים יוסי בנט והערשי רוזנבאום במחרוזת סוחפת במיוחד
רבבות ישראלים ב-500 מניינים פתוחים של שלוחי חב"ד • צפו
סמוך לכניסת יום הכיפורים: ערבי תושב הרשות ביצע פיגוע דקירה ביפו

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

Hide picture