Jamal Awad/Flash90

העמותה ה"חינוכית" סירבה להתנתק מגורמי טרור גם במחיר תרומה של מיליונים

עמותה פלסטינית הפועלת במזרח ירושלים ויתרה על מימון של מיליוני שקלים מארגונים אירופיים בשל סירובה לא ליצור קשר עם גורמי טרור. בימין זועמים: "מציאות בה ארגונים פלסטיניים פועלים באין מפריע בירושלים בירת ישראל תוך קיום קשרים אדוקים עם ארגוני טרור היא בלתי נסבלת"

כתבות נוספות בנושא:

הווארט של בנט לשבת - והבדיחה של גנץ היישר מהבידוד • צפו
כמעט 70 אלף מאומתים ביממה האחרונה; מספר החולים קשה ממשיך לטפס
שובר שתיקה: ניר ברקת מתייחס לראשונה לעסקת הטיעון של נתניהו
תקיפת פעילי השמאל ע''י רעולי פנים: המשטרה פתחה בחקירה; במועצת יש''ע גינו
 • על מה זועק המקובל ר' גמליאל רבינוביץ? צפו

  תוכן מקודם

 • היתומים הרכים יחד עם האלמנה מתחננים לעזרה רגע לפני שהבית קורס

  תוכן מקודם

 • רוצים לדעת עוד על מעלות תיקון שובבי"ם?

  תוכן מקודם

 • עדות מזעזעת: "זה שורף את הגוף מבפנים"

  תוכן מקודם

עמותת בורג' א־לקלק הפועלת בעיר העתיקה בירושלים היא ארגון בעייתי במיוחד שאנשיה מקושרים לפעילות חתרנית נגד ישראל. בורג' א־לקלק מפעילה פעילות חברתית חינוכית ולאומנית אשר משמשת כמרכז קהילתי פלסטיני בירושלים. כיום, העמותה נשענת על תמיכות מגופים אירופיים פלסטינים וטורקיים והקפי פעילותה הכספית גדולים במיוחד.

עמותת בורג' א־לקלק מגדירה עצמה כגוף פלסטיני הרואה את עצמו כמחזק את הזהות הפלסטינית בירושלים.לפני כשנה, האיחוד האירופי הכניס לראשונה שינוי מהותי לחוזי מימון גופים פלשתיניים, ולפיו כל שיתוף פעולה עם ארגוני טרור יביא להפסקה חד-צדדית של מימון פעילויות מצד האיחוד האירופי. ("מימון מותנה״).

השבוע עמותת בורג' א־לקלקז, שאינה עמותה ישראלית לכאורה על אף השימוש במונח זה, פירסמה הודעה בא היא דוחה קבלת מענק כספי בסכום של כ-ארבעה מליון שקלים וזאת בשל התנגדותה לסעיף בחוזה המתנה את קבלת המענק באיסור לשתף פעולה עם גורמי טרור.

העמותה סירבה לקבל את המענק הכספי וביטלה את ההסכם עם הסוכנות לפיתוח של ממשלת צרפת לקבלת מענק בסכום המתקרב ל 4 מיליון שקלים. בהודאה שפרסמה העמותה נאמר: "התאחדות הקהילתית בורגא־לקלק חוזרת ומדגישה את דחייתה המוחלטת של מימון מותנה המשפיע על קדושת המאבק הלאומי הפלסטיני"

עוד נאמר : "האיחוד האירופי נקט צעדים והחלטות המחייבים את כולם לדחות לחלוטין את כל הסחטנות הפוליטית התלויה במימון המותנה". לדברי העמותה: "ההסכם החדש של האיחוד האירופי מגדיר את המפלגות הפלסטיניות כמפלגות טרור, וזה מה שאנחנו דוחים לחלוטין שכן המפלגות הפלסטיניות שלנו הן המרכיב הפוליטי המקורי של עמנו".

העמותה מציינת כי הסכמתם של חלק מהמוסדות "למימון מותנה" ולוויתורים בעניין זה תביא להגברת ההתקפות הציוניות על המוסדות הלאומיים ולא תעצור אותם, ואף תאלץ אותם להפר את ההסכם. לאחר מכן, ישראל תפגע בהם בתלונה על הפרת ההסכם למימון מותנה.

מהאגף למחקר בשפה הערבית של תנועת "אם תרצו" נמסר בתגובה כי: "מציאות בה ארגונים פלסטיניים פועלים באין מפריע בירושלים בירת ישראל תוך קיום קשרים אדוקים עם ארגוני טרור היא בלתי נסבלת. כאשר נחשף המימון האירופי העצום לאותם ארגונים הפועלים דה פקטו להחלשה ריבונות ישראל בבירתה, המצב הופך לבלתי נסבל על אחת כמה וכמה. מקרה של ארגון בורג' אללקלק חושף לעיני כל כיצד מחזיקים אותם ארגונים מסוכנים כבשגרה בחבל משני קצותיו: גם לקבל מיליונים מאירופה וגם להמשיך לעבוד בצמוד לארגוני הטרור. אנו קוראים לממשלת ישראל לעמוד על המשמר בדבר כל תרומה המתקבלת ממדינה אירופאית עבור ארגונים פלסטיניים מתוך הבנה כי ריבונות אינה פריבילגיה ואינה קוריוז כי אם נשמת אפה של כל מדינה".

מאור צמח יו"ר ארגון לך ירושלים אמר כי: "ברגע שהאגודה בורג' א־לקלק מודה בקושי שלה שלא לשתף פעולה עם גורמי טרור מציאות זו מחייבת את ישראל להוציא צו סגירה מנהלי לאגודה ולא לאפשר כל פעילות שלה בירושלים. אני קורא לגורמים הרלבנטיים לחקור במידי את מקורות המימון של האגודה המדובר בעשרות מיליוני שקלים שלא מדווחים כחוק וחלקם ממקורות בעיתיים לכאורה".

הכתבות המעניינות ביותר

פנינים לפרשת השבוע • הרב יוסף חיים אוהב ציון • צפו
בנט: "הורים יקרים - שמח לבשר לכם שהודעות 'הורים יקרים' מגיעות לסיומן"
עם אלות ואבנים: פעילי שמאל הותקפו על ידי רעולי פנים סמוך לשכם • צפו
צפו בגלריה המושלגת: מסע גדולי ישראל לציון החפץ חיים בראדין
המפכ''ל נגד היועמ''ש: "לא נאפשר פגיעה בשיטות עבודת המשטרה"
האזינו: 'חדשות JDN' וגאולה FM במשדר שינעים לכם את ההכנות לשבת
פרסום ראשון • פרוגרמה, הקצאת כיתות, ושפ"ע: ההסכם הקואליציוני בבית שמש
המאבק על חוק הגיוס: עדיף כלום מאשר "הרע במיעוטו" / שמואל קרמרסקי
רוצה להתקדם בחיים? תלמד לקבל ביקורת!
הדרמה במפלגת הליכוד: האם דווקא השגריר ארדן יכבוש את הראשות?
האמונה בטוב ה' היא הכלי לקבל את כל שפע התורה • הרב יחיאל מאיר צוקר • צפו
למרות שהוא מחוסן 4 פעמים: שר הביטחון גנץ נדבק בקורונה
בגור חגגו בשמחת האדמו"ר ואיראן חיסלה את טראמפ • עשרת הסרטונים הנצפים
הכול דיבורים: מנהיגים ורוח ועסקה אין / יוסף טיקוצ'ינסקי
פרשת יתרו • המגיד הירושלמי רבי אשר דרוק • צפו
השיעור השבועי: פרשת יתרו • הרב נתנאל אביסרור
פרשת יתרו • צפו בשיחתו של רבי בן ציון מוצפי שליט"א
הרמב"ם היומי • הלכות שגגות פרק ה' • צפו

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

Hide picture