Yonatan Sindel/Flash90

פרופ' אש: "לא יודע אם הייתי ממליץ לקיים חתונה בספטמבר"

מנכ"ל משרד הבריאות הטרי סיפר כי ישראל תהיה חלוצה במתן החיסון השלישי וכי בארה"ב ובבריטניה ממתינים לראות את התוצאות של המהלך בישראל. בתוך כך, חשש להתפרצות קורונה בטקס חילופי הנשיאים לאחר שאחת העובדות אובחנה כחיובית
 • ודאי כל התורמים יזכו למידה כנגד מידה שצאצאיהם יהיו בריאים בנפשם

  תוכן מקודם

 • 31 יתומים נישאים בחודש תמוז

  תוכן מקודם

 • גם מעדן שוקולד אמיתי וגם גלילי וופל קראנצ'י? בואו להכיר מקרוב >>

  תוכן מקודם

 • 12 יתומים זעקו השבוע ברוך דיין האמת וכעת הם זועקים אליך

  תוכן מקודם

המנכ"ל משרד הבריאות הנכנס, פרופ' נחמן אש, אמר הערב (ראשון) כי הוא אינו חושב שבגל הנוכחי ישראל תגיע לממדי התחלואה של הגלים הקודמים, אולם כשנשאל לגבי קיום אירועים רבי משתתפים וחתונות השיב: "זה על כרעי תרנגולת. עוד מוקדם לדעת, לא יודע אם הייתי ממליץ לקיים חתונה בספטמבר".

המנכ"ל הטרי סיפר את ההתלבטות בישראל לגבי מנת החיסון השלישית וטען כי ישראל תהיה חלוצה במתן החיסון השלישי וכי בארה"ב ובבריטניה ממתינים לראות את התוצאות של המהלך בישראל: "מנה שלישית זו התלבטות של כל העולם", אמר פרופ' אש. "כל העולם מתלבט בזה. אנחנו צריכים לראות מחקר. אין מחקר שקובע שיש ירידה בחיסוניות אחרי חצי שנה. ההחלטה תהיה מקצועית ולא נחפזת כדי למנוע התפרצות יותר גדולה".

"החלטנו לחסן במנה שלישית מדוכאי חיסון. נוציא את ההנחיה היום או מחר לקופות ונתחיל לחסן אותם במנה שלישית". המשיך פרופ' אש: "יש מחלות מסוימות שמתאפיינות בפגיעה במערכת החיסון. לגבי מנה שלישית לבני 60 ומעלה, עוד נשקול את העניין. אני צריך לראות את כל הטיעונים וזה יובא לשולחני. אני עדיין לא יודע".

המנכ"ל משרד הבריאות הנכנס הוסיף כי "גם במספרים הנמוכים עכשיו צריך להוריד את התחלואה". לדבריו, "התועלת גדולה יותר במספרים הנמוכים. כרגע החלטת הקבינט היא לעקוב אחרי החולים קשה. אחרי שהבטחנו את האספקה בתחילת אוגוסט, נחדש את החיסונים שהפסקנו בסוף השבוע ואני מקווה שאנשים יבואו להתחסן".

לגבי חידש התו הירוק אמר פרופ' אש: "אנחנו עוד מתחבטים ודנים בזה. השיקולים הם מורכבים גם בהיבט הפרקטי – איך אפשר לעשות הרבה בדיקות, על חשבון מי ואיך אפשר לאכוף". על ההיערכות לקראת פתיחת שנת הלימודים אמר: "אנחנו נערכים. ככל שנצליח להוריד את התחלואה, אני מקווה שזה יקרה".

פרופ' אש שלל את הטענות שנשמעו גם משרים בממשלה לפיהן גורמי המקצוע מלחיצים את הציבור: "אנחנו מעדיפים לחיות עם המגפה. אנחנו לא מייצרים היסטריה, באמת שלא. העלייה במספר המאומתים התחילה עוד לפני שעלה מספר הבדיקות. אנחנו לא היסטריים ואנחנו עושים הכול בשיקול דעת. אנחנו בהתפרצות ואני לא חושב שנגיע לממדים של הגלים הקודמים".

בתוך כך, עובדת שנכחה בטקס החילופין של נשיאי המדינה אובחנה היום כחיובית לקורונה, כך דווח הערב בחדשות 13. לפי הדיווח, העובדת מצוותו של נשיא המדינה היוצא ראובן ריבלין נמצאה חיובית לנגיף וגרמה לחשש מהדבקה המונית בבית הנשיא, משום ששהתה בקרבת עובדים רבים.

עוד דווח כי בעקבות המקרה, עשרות עובדים בבית הנשיא שנכחו בטקס שנערך בשבוע שעבר נשלחו לערוך בדיקות קורונה, חלקם יצאו שליליות. כמו כן, גם נשיא המדינה יצחק הרצוג ערך בדיקה וקיבל תוצאה שלילית.

כתבות קשורות

"חיזוק הקשרים עם הרשות": ישראל תגדיל משמעותית את מכסת העובדים הפלסטינים
בכיר רוסי: "לקראת חילופי השלטון הוחלט לסכל תקיפות ישראליות בסוריה"
משרד הבריאות נערך לתת חיסון שלישי כבר בשבוע הבא • מה תופעות הלוואי?
שיא תחלואה נוסף וזינוק בחולים קשה - 314 מתחילת החודש
בנט, גנץ וליברמן סיכמו: זה יהיה תקציב הביטחון בשנת 2022
פרופ' אש מגנה את המתקפות על אלרעי פרייס: "עושה את עבודתה במסירות"
לאחר פסילת חוק ההסדרה - המדינה לבג"ץ: "נהרוס 2 בתי קבע ביישוב עלי"
גפני בנאום חריף נגד רה"מ: "נפתלי בנט הוא הרוצח של חולי הקורונה" • צפו
אחרי הכישלון הצורב של הקואליציה: חוק הדיינים אושר סופית
'חוק נתניהו' גרם למתיחות בין ראה"מ לשר המשפטים: "כך לא מתנהגים"
גנץ לעם האיראני: "מעריכים אתכם, אך נאבקים באיום הגרעין של הממשל"
בכירים בקבינט הקורונה נגד ד"ר אלרעי פרייס: "לא מספקת נתונים"

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן