Olivier Fitoussi/Flash90

נתניהו: "בנט רה"מ ייצוגי – תוך 3 שעות נכנע לאולטימטום של עבאס" • צפו

"אם מנסור עבאס עבאס יגיד לבנט לעמוד על רגל אחת, למחוא כפיים ולשים ידיים על הראש - בנט יבצע", אמר רה"מ לשעבר ותקף את מחליפו, "בנט נכנע לאולטימטום ומכר לעבאס את הנגב. בנט לא התעקש, לא נלחם, הוא אפילו לא ניהל משא ומתן למראית עין"
 • 12 יתומים זעקו השבוע ברוך דיין האמת וכעת הם זועקים אליך

  תוכן מקודם

 • "אדם אציל נפש" התגובות על פטירתו של פרוש

  תוכן מקודם

 • אם אתה משמח את שלי

  תוכן מקודם

 • הכנות אחרונות למופע 'חבורת תריג בין הזמנים 2'

  תוכן מקודם

ראש האופוזיציה וראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו נשא היום (שני) דברים בפתח ישיבת סיעת הליכוד, והתייחס לסיכומים שהושגו בין רה"מ נפתלי בנט לח"כ מנסור עבאס. "אתמול בצהריים רע״מ הציבה עוד אולטימטום לבנט: הם דרשו להעביר את הסמכויות בעניין הנגב למשרד הרווחה, על מנת שרע״מ תשלוט בפועל בנושא זה", פתח נתניהו והמשיך לתאר, "אם בנט לא יכנס – רע״מ לא תצביע עם הממשלה".

רה"מ לשעבר תקף את מחליפו, "תוך שלוש שעות בנט נכנע לאולטימטום ומכר לעבאס את הנגב. בנט לא התעקש, לא נלחם, הוא אפילו לא ניהל משא ומתן למראית עין כפי שהוא נוהג לעשות מעת לעת". נתניהו הוסיף: "את מה בנט ימכור בפעם הבאה כשעבאס יאיים עליו, או כשטיבי או עודה יאיימו עליו, או שניהם?".

"על מה בנט יוותר אז? האמת הפשוטה: לבנט יש רק 6 מנדטים כראש ממשלה. במציאות כזאת כל ח״כ אנטי-ציוני בממשלה הוא ראש הממשלה בפועל. בנט יהיה חייב להמשיך להיכנע לכל תכתיב של המפלגות הערביות והפוסט-ציוניות כדי להישאר בשלטון".

ראש ההממשלה לשעבר הדגיר עד כמה בנט לנתון לסחיטה, "כשמנסור עבאס דרש 50 מיליארד שקלים – בנט נכנע. אם מנסור עבאס ידרוש לעצור הריסת מבנים לא חוקיים – בנט כבר נכנע. אם מנסור עבאס עבאס יגיד לבנט לעמוד על רגל אחת, למחוא כפיים ולשים ידיים על הראש – בנט יבצע". נתניהו סיכם: "בנט הוא ראש ממשלה חלש וסחיט שממלא תפקיד יצוגי בממשלה הפלסטינית-ישראלית הראשונה בתולדות המדינה, כדבריו של אחמד טיבי".

נתניהו התייחס לדיווחים על פגישתו של בנט עם עבדאללה מלך ירדן: "בנט נפגש עם המלך עבדאללה לפני שבוע וחצי. חשוב מאוד. אבל שם כנראה הוא לא הבין שכשהוא נותן לו מים, עבדאללה במקביל נותן נפט לאיראן. עבדאללה לצערי הסכים להעביר צינור נפט מעיראק, שנשלטת על ידי איראן, דרך ירדן – למצרים – ובכך לתת לאיראן כוח כלכלי עצום לפתח את הכלכלה שלה ובעיקר את תוכנית הגרעין שלה, תוכנית הכיבוש שלה ופעולות הטרור שלה".

"כנראה שההתרגשות לקראת הפגישה לא הבהירה לו שהוא צריך לדרוש דבר הפוך. המדיניות של המדינות הערביות כתוצאה מעליית ממשלה חלשה שלא עומדת מול תוכנית הגרעין של איראן, שאומרת לארה״ב ״לא יהיו הפתעות״ במבצעים שלנו, כולם מבינים את זה".

"לכן אין פלא שגם עומאן זזה לכיוון איראן והודיעה שהיא מבטלת את הליכי הנורמליזיציה עם ישראל. אני מזכיר לכם שהייתי בפגישה רשמית עם הסולטן הקודם שם בשנים האחרונות. עכשיו הכל זז לכיוון השני, בגלל החולשה. החולשה מרחיקה, העוצמה מקרבת, זו ממשלה חלשה שמבטלת לצערי רבים מההישגים שלנו ולכן זו עוד סיבה להפיל אותה". לסיום אמר: "חברי לאופוזיציה, נמשיך לעבוד יחד מאוחדים וחזקים, עד שנפיל את הממשלה הרעה הזאת – ובהקדם!".

כתבות קשורות

האופוזיציה בעתירה לבג"ץ: "הקואליציה שברה את כללי המשחק הדמוקרטיים"
איראן: מפגינים שרפו תמונה של המנהיג העליון חמינאי • צפו
מתקפה על השרה: "שני מיליון תלמידי ישראל שבויים בידי מכחישת קורונה"
אישור חוק הדיינים: "מי שיבחר את הדיינים החדשים אלו אנשים לא ערכיים"
"חיזוק הקשרים עם הרשות": ישראל תגדיל משמעותית את מכסת העובדים הפלסטינים
בכיר רוסי: "לקראת חילופי השלטון הוחלט לסכל תקיפות ישראליות בסוריה"
משרד הבריאות נערך לתת חיסון שלישי כבר בשבוע הבא • מה תופעות הלוואי?
שיא תחלואה נוסף וזינוק בחולים קשה - 314 מתחילת החודש
בנט, גנץ וליברמן סיכמו: זה יהיה תקציב הביטחון בשנת 2022
פרופ' אש מגנה את המתקפות על אלרעי פרייס: "עושה את עבודתה במסירות"
לאחר פסילת חוק ההסדרה - המדינה לבג"ץ: "נהרוס 2 בתי קבע ביישוב עלי"
גפני בנאום חריף נגד רה"מ: "נפתלי בנט הוא הרוצח של חולי הקורונה" • צפו

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן Hide picture