Noam Revkin Fenton/Flash90

יוסי דגן: "קורא לרה"מ בנט להבהיר כי אין הקפאת בנייה; נאבק בכל הקפאה"

דגן קורא לבנט שלא לעצור את הבנייה ביו"ש זאת לאחר הדיווחים הערב על הקפאת בנייה עתידית בלחץ האמריקנים. בדבריו אמר דגן, "הציבור בישראל מצפה לתנופת בנייה. הכדור מעולם לא היה בידי וושינגטון הוא תמיד היה ונמצא ויהיה בירושלים. אצל ראש הממשלה"

כתבות נוספות בנושא:

נתניהו יהיה העד המרכזי בפרשת הצוללות; עו"ד טוען: מי יסתבך בפרשה?
גזירת המעונות: מעוז לשרה - "כיצד תמנעי אפליית ילדים של משפחות לומדי תורה?"
"מגוחך; המקום היחיד במדינת ישראל שסגור לפעילויות הוא כנסת ישראל"
הסופה 'אלפיס' בדרך: השלג ייערם בירושלים והסביבה, אך ייעלם במהירות
 • את יכולה לרכוש מקצוע מבוקש מהבית ולקבל תעודה תוך 3 חודשים לפרטים לחצי>>>

  תוכן מקודם

 • על מה זועק המקובל ר' גמליאל רבינוביץ? צפו

  תוכן מקודם

 • כלה יתומה משחזרת: אני יודעת שהתפילות של אבא שמרו עלי מלמעלה

  תוכן מקודם

 • קורע לב: ששת היתומים שנותרו לבד חושפים את מסכת היסורים של אביהם

  תוכן מקודם

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, הגיב הערב לדיווחים לפיהם ממשלת ישראל בלחץ הממשל בארה"ב הסכימה לדחיית ישיבת אישורי הבניה ביו"ש.

"‏אני קורא לרה"מ נפתלי בנט, להבהיר בצורה שאינה משתמעת לשני פנים, כי הממשלה בראשותו לא תעשה שום סוג של הקפאת בנייה ביהודה ושומרון ובירושלים", אומר הערב דגן.

לדבריו, "כחצי מיליון אזרחים המתגוררים ביהודה ושומרון ועוד ארבע מאות אלף המתגוררים במזרח וצפון ירושלים, הם לא סוג ב' במדינה הזו, וירושלים ויהודה ושומרון זה לב מדינת ישראל וחובה על כל ממשלה לבנות אותם. אני מקוה שהדיווח לא נכון וקורא לראש הממשלה להבהיר זאת ולאשר בניה".

דגן הוסיף כי "התירוץ והטיעון הלחץ האמריקני לא תפס ולא היה נכון בממשלות הקודמות בראשותו של בנימין נתניהו – ובאותה מידה בדיוק הם לא נכונים בממשלה בראשותו של נפתלי בנט.
כפי שגם אני אישית וכל ההתיישבות וכל המחנה הלאומי נאבקנו בעוז כנגד כל הקפאת בנייה בממשלות הקודמות – נאבק במלוא העוז כולנו ונעמוד כחומה בצורה כדי שלא תהיה שום סוג של הקפאת בנייה ביהודה ושומרון ובירושלים בממשלה הזו.

הציבור בישראל מצפה לתנופת בנייה גם בממשלה הזו, גם בממשל הזה, הכדור מעולם לא היה בידי וושינגטון הוא תמיד היה ונמצא ויהיה בירושלים. אצל ראש הממשלה" – הבהיר דגן.

כזכור, מוקדם יותר היום דווח כי ראש הממשלה נפתלי בנט ושר הביטחון בני גנץ עוצרים את התכנסות מועצת התכנון העליונה ביהודה ושומרון, שהייתה אמורה להתכנס גם לפני למעלה מחודש, וזאת בשל דרישה שהועברה לראש הממשלה בנט מוושינגטון. המשמעות היא הקפאה מוחלטת של בנייה עתידית ביהודה ושומרון מאחר שכל עוד המועצה לא מתכנסת לא ניתן לאשר תוכניות חדשות. גורמים בהתיישבות אמרו כי "מדובר בכניעה לתכתיבים אמריקניים".

על פי הנוהל, המועצה העליונה לתכנון ולבנייה ביו"ש אמורה להתכנס כל שלושה חודשים על מנת לאשר תכניות חדשות, פיתוח תשתיות ומבני ציבור בישובים. ראשי היישובים ביו"ש ממתינים להתכנסות זו המהווה ציון דרך חשוב בפיתוח היישובים ודרכי הגישה אליהם. מדובר למעשה במועצה המקבילה לוועדה הארצית לתכנון ולבנייה, רק שסמכויותיה נוגעים כמובן לאזור יהודה ושומרון. המועצה כפופה למנהל האזרחי שבמשרד הביטחון.

מועד ההתכנסות התקופתי של המועצה היה אמור להיקבע כבר לפני למעלה מחודש, בזמן הממשלה הקודמת. ואולם, ההתכנסות נדחתה על ידי שר הביטחון גנץ שסירב לכנסה עד לכינונה של ממשלה חדשה. כעת, משכוננה ממשלה חדשה, ציפו ביהודה ושומרון כי המועצה תתכנס. אלא שכאמור, שוב נמנעה התכנסות המועצה. הפעם בשל הוראה של ראש הממשלה המונע את ההתכנסות בשל הוראה שקיבל לעשות כן מהממשל האמריקני, כך על פי גורמים בהתיישבות.

על פי הדיווח ב'ישראל היום' גורמים בהתיישבות מביעים תסכול לא רק מעצירת התכנון, מה שיביא לעצירת הבניה בהמשך, אלא גם לנוכח שתיקתם של מי שאמור היה להרעיש בקולי קולות נגד ההקפאה: ראשי מועצת יש"ע.

לדבריהם, מרגע שהחליט יו"ר מועצת יש"ע, דוד לחיאני, להצטרף למפלגת תקווה חדשה, אין לו יכולת אמיתית לבקר את הממשלה. במקביל, הם אומרים, קרבתו של מנכ"ל מועצת יש"ע יגאל דילמוני, לראש הממשלה נפתלי בנט, מונעת גם ממנו לצאת בקריאה ברורה נגד המציאות הזאת. במידה שהמועצה לא תתכנס בקרוב, מתכוונים גורמים ביישובים לצאת למחאה של ממש נגד הממשלה.

בהתיישבות אומרים עוד כי בעוד שמועצת התכנון לא מתכנסת לאשר בנייה ליהודים, הבנייה הערבית באזור נמשכת ללא הפרעה וכמעט ללא פיקוח. רק בשבוע שעבר, הם אומרים, נבנה כביש חדש באזור הר גילה, ללא אישורים.

מלשכת בנט נמסר כי "אין כל לחץ אמריקני. המועצה לא התכנסה מאז שנכנס ג'ו ביידן לתפקידו, וזה כולל גם את התקופה שבה הייתה הממשלה הקודמת בתפקידה. יש רצון מאז נכנס הממשל החדש בארה"ב לגבש נוהל בנושא ולאחר שיגובש תחזור המועצה לפעילות".

הכתבות המעניינות ביותר

עיריית נוף הגליל מובילה בחיזוק מוסדות חינוך בפני רעידות אדמה
זקן הפוסקים תקף בחריפות את הממשלה: "מלאך המוות מנהל מלחמה גדולה" • צפו
"רשעים": דונלד טראמפ זועם בעקבות זימון בתו היהודייה להעיד נגדו
החיסון הרביעי יעיל פי שלושה בהגנה ממחלה קשה לעומת השלישי
תיעוד הזוי: החיות קפאו מגל הקור הקיצוני בטורקיה • צפו
אסור לנו להתעלם: ארבעה עשר יתומים זועקים ומתחננים ללחם
משה קליין בסינגל קליפ חדש: "בואי בשלום"
תיעוד מקסדת השוטר: כך נעצר המחבל בתוך המרכול • צפו
"רשיון להרוג נערי גבעות": התיק נגד השוטרים מהרג אהוביה סנדק ייסגר
הטקס יצא משליטה: מכות בפרלמנט בעת השבעת הנשיא • צפו
מרהיב: ריקוד הזרזירים לפני הנחיתה לשנת הלילה
הדירוג המלא של 'פורבס': אלו הישראלים הכי עשירים בעולם
השר יועז הנדל נגד החרדים בקואליציה: "ישבתי עם ליצמן ואחרים"
ארגון הבריאות העולמי: אומיקרון עשוי לבשר על תחילת סוף המגפה
אולמרט ביקש מבית המשפט: בדיקות פסיכיאטריות למשפחת נתניהו
התעופה תושבת? רשת ה-G5 עשויה לפגוע במדידת גובהי הטיסות
הפינגווין צילם: כך הוא נהנה מארוחת סרדינים בלב ים • צפו
מרטיט: הניגון שניגנו האדמו"רים לפני אמירת מאמר חסידות

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

Hide picture