מנכ"ל NSO, שלו חוליו, צילום: יח"צ NSO

מנכ"ל NSO: "יש יד מכוונת לקמפיין נגדנו, אני מאמין שמדובר בקטאר או ב-BDS"

בעקבות הפרסומים כי תוכנת "פגסוס" של החברה בראשותו שימשה לפריצת מכשירים סלולריים של מנהיגים ועיתונאים, שלו חוליו דוחה את הטענות ומתחייב לשתף פעולה עם כל חקירה בפרשה • "יש עליהום על הסייבר הישראלי", הוא טוען
 • "הם עברו מספיק בחיים, תעזרו לי לשמח אותם" ברכי מתחננת לעזרה

  תוכן מקודם

 • "אמא, מי יברך אותנו בערב יום כיפור?" יתומי משפחת טימסיט מסרבים להינחם

  תוכן מקודם

 • "עניה סוערה" העבירו את שמכם לתפילת שר התורה ביום הושענא רבה.

  תוכן מקודם

 • "עניה סוערה" העבירו את שמכם לתפילת שר התורה ביום הושענא רבה.

  תוכן מקודם

"נשמח מאוד אם תהיה חקירה של הפרשה, כדי שנוכל לנקות את השם שלנו", כך אומר שלו חוליו, מנכ"ל חברת NSO, בראיון לישראל היום בעקבות הפרסומים בשורת עיתונים ברחבי העולם שקשרו את תוכנת "פגסוס" של החברה לפריצה סיטונית שביצעו ממשלות שונות לטלפונים הסלולריים של פוליטיקאים, עיתונאים ופעילי זכויות אדם.

הראיון המלא לפרשן לענייני צבא וביטחון יואב לימור, יפורסם ביום שישי במוסף "ישראל השבוע" של "ישראל היום", ובו מוסיף חוליו: "אין ולא היה לנו שום קשר לרשימה שפורסמה, ואם יתברר שהיה איזה לקוח שעשה שימוש לרעה במערכת שלנו למעקב אחר עיתונאים או פעילי זכויות אדם – הוא ינותק מייד. הוכחנו את זה בעבר, כולל עם הלקוחות הכי גדולים שהיו לנו, שהפסקנו לעבוד איתם".

חוליו סבור כי מדובר בקמפיין מאורגן. "זה נראה כאילו מישהו החליט ללכת לנו על הראש. הסיפור הזה הוא לא סתם. יש עליהום על הסייבר הישראלי באופן כללי. הרי יש כל כך הרבה חברות סייבר מודיעין בעולם, אבל כולם מתמקדים רק בישראלים. לעשות כזה קונסורציום של עיתונאים מכל העולם ולהכניס פנימה את 'אמנסטי' – זה נראה כאילו יש פה יד מכוונת".

"אני מאמין שיש שם או את קטאר, או BDS, או גם וגם. בסוף זה תמיד אותם הגופים. אני לא רוצה להישמע עכשיו ציני, אבל יש מי שלא רוצה שייבאו לפה גלידות או שייצאו מפה טכנולוגיות. בעיניי זה לא מקרי שבאותו שבוע מנסים למנוע מחברת 'סלברייט' להנפיק בבורסה, מפרסמים תחקיר על חברת 'קנדירו' ואז על חברת 'קוודרים', ועכשיו אנחנו. זה פשוט לא עושה שכל שזאת רק מקריות שהכל קורה ביחד".

לשאלה אם לא נעשה שימוש לרעה במערכת כמו שאתה טוען ולמה הוא לא פותח הכל ומראה לכולם שהכל בסדר, ענה חוליו: "כי יש ענייני סודיות, ועניינים של ביטחון לאומי ושל הסכמים מסחריים של המדינות שאנחנו עובדים איתן, ואני לא יכול לצאת ולהגיד 'את זה עשינו ואת זה לא עשינו'. אבל שיבוא גורם מדינתי – כל גורם, בכל מדינה – ואני מוכן לפתוח בפניו הכל, שייכנס, שיחפור מלמעלה למטה. תפאדל, שיבואו".

חוליו מתחייב בראיון לשתף פעולה עם כל חקירה או בדיקה, של כל גורם. הוא אומר כי גם החברה עצמה בודקת כל מידע שהגיע אליה, ועד כה שללה את כל הטענות שנשמעו בימים האחרונים בהקשר של פריצה לטלפונים של נשיא צרפת, ראש ממשלת בלגיה, מלך מרוקו ועיתונאים צרפתים. "אנחנו בוחרים בקפידה את הלקוחות, ואנחנו עושים איתם הסכמים מאוד חזקים, שמאפשרים לנו – במידה ויימצא כי נעשה שימוש לרעה – לנתק להם את המערכת. היו חמישה לקוחות שניתקנו להם את המערכת בשנים האחרונות".

חוליו מגדיר את פגסוס "תוכנה שמצילה חיים", וטוען כי בעולם שבו שיחות מוצפנות מקצה לקצה אין כיום אלטרנטיבה אחרת למאבק בפשיעה חמורה ובטרור. הוא דוחה את הטענות כי המניע היחיד של החברה הוא כספי, ואומר כי NSO סירבה למכור ל-90 מדינות ברחבי העולם מחשש שיעשו שימוש פסול ב"פגסוס".

כתבות קשורות

מתקפה חריפה: "בנט נתן נאום ריק מול אולם ריק ובזבז מילים ריקות"
בנט נואם באו"ם על הממשלה: "החל כטעות פוליטית והפך למטרה לאחדות"
עֽוֹמְסֵֽי עֲרָבָֽה לְהַקִּֽיף מִזְבֵּֽחַ: הושענא רבה בכותל ובפסגת הר הזיתים • תיעוד
אֲנִי וָהוֹ הוֹשִׁיעָה נָּא: הושענא רבה באתרא קדישא מירון על ציון הרשב"י
בשמחת בית השואבה בביתר עילית: חולה קורונה מאומת
לשאוב דליים של שמחה לכל השנה: קצר ולעניין על שמחת תורה • צפו
אוּשְׁפִּיזִין קַדִּישִׁין: 3 ח"כים מספרים בסוכה של מי היו רוצים להתארח
הבחירות בגרמניה: ניצחון דחוק לסוציאל-דמוקרטיים - "שולץ היה הימור נכון"
רעידת אדמה חזקה בכרתים: דיווח על הרוג אחד ו-9 פצועים • צפו
מנכ"ל משרד הבריאות לבתי החולים: לא ניתן למנוע טיפול רפואי מאדם ללא תו ירוק
גנץ אישר שורת מינויים במטה הכללי: האלוף תומר בר ימונה למפקד חיל האוויר
כִּי בַסֻּכּוֹת הוֹשַׁבְתִּי • עריכת השולחן לכבוד החג בחצה"ק ספינקא
בשולי העצרת הכללית: בנט נפגש עם שרים מבחריין ואיחוד האמירויות
החל מהיום: לא יבוצעו טסטים לנבחנים שלא יציגו תו ירוק בתוקף או בדיקת קורונה
וְהָיוּ לַאֲחָדִים בְּיָדִי • האדמו"ר משאץ אשדוד בנענועים
בחסדי שמים: שיפור במצב הלוחמים שנפצעו קשה ליד ג'נין
אחרי יותר מחודש שלא כונס ובצל הביקורת: קבינט הקורונה יתכנס בראשון
עימותים אלימים וירי חי בדרך לקבר יוסף בשכם: שני לוחמים נפצעו • צפו

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו