למרות ההבטחות – הקואליציה החלה בקידום חוק שימנע מנתניהו להתמודד על תפקיד רה

Amit Shabi/POOL

הקואליציה החלה בקידום חוק שימנע מנתניהו להתמודד על תפקיד רה"מ

שר המשפטים חשף כי בכוונת ממשלת בנט לקדם חוק פרסונאלי נגד ראש הממשלה לשעבר נתניהו וטוען: "לא הייתי מתחיל בזה בלי להיות מתואם עם בנט". על מנסור עבאס אמר כי הוא "מאנשי הציבור היותר מעניינים, חשוב לתת לזה צ'אנס"

כתבות נוספות בנושא:

תקרית חריגה: מפציצים אמריקאים במבט מתוך מטוס קרב רוסי • צפו
הפרקליטות: תושבי לוד שהגנו בגופם על השכונה והרגו מתפרע נהגו כחוק
שר המשפטים לשעבר נגד גדעון סער: "מאבקים פוליטיים צריכים להתנהל בקלפי"
הממשלה מקדמת בניית אלפי דירות בהתיישבות היהודית - ולפלסטינים
 • ראש בראש מול הביטוח הלאומי

  תוכן מקודם

 • איך מזהים השקעה שווה ולמי אסור להשקיע?

  תוכן מקודם

 • איך עושים כל־כך הרבה כסף מסטארט־אפ?

  תוכן מקודם

 • אובחנה עם OCD וקיבלה 59,000 שקל! / אובחן עם דיכאון וקיבל 52,000 שקל!

  תוכן מקודם

יו"ר תקווה חדשה, גדעון סער, חשף כי בכוונת ממשלת בנט לקדם חוק פרסונאלי נגד ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו. במהלך ראיון לעיתון 'ידיעות אחרונות' אמר סער כי החל לקדם את החוק בתמיכת רה"מ בנט. מדובר בהצעת חוק עליה דובר ערב הקמת הממשלה המבקשת למנוע מיו"ר הליכוד את האפשרות להתמודד על ראשות הממשלה, הצעה שזכתה בצדק לביקורת רבה ולחשש מפגיעה קשה בדמוקרטיה הישראלית.

כעת מכריז סער כי הוא החל לקדם את החוק: "הנחיתי השבוע את הדרג המקצועי במשרד המשפטים להכין הצעת חוק שלפיה נשיא המדינה לא יטיל את תפקיד הרכבת הממשלה על נאשם בפלילים. אני מתכוון להגיש את הצעת החוק הזו לכנס החורף של הכנסת או למושב החורף והיא תחול מהבחירות לכנסת ה-25. גם בהגבלת הכהונה למקסימום שמונה שנים, כמו שהתחייבנו, נעסוק להערכתי במושב החורף הקרוב".

המראיין, יובל קרני, שאל האם הוא מתואם עם בנט בנושא הזה? סער: "צאו מנקודת הנחה שלא הייתי מתחיל בהליך הזה בלי להיות מתואם עם ראש הממשלה. אני מזכיר מה הנורמות שחלות במדינת ישראל בנושא: ראשי ערים שמוגש נגדם כתב אישום יוצאים להשעיה. ואני מזכיר שראשי ערים נבחרים בבחירות ישירות ולמרות זאת המחוקק קבע בקונצנזוס רחב שצריך להשעות אותם אם הם נאשמים בפלילים".

עוד תהה המראיין האם "חוק נתניהו" שכזה לא פוסל את חברי הליכוד שבחרו את המועמד שלהם לראשות הממשלה? יגידו שזה לא דמוקרטי. יו"ר תקווה חדשה השיב: "כל מפלגה רשאית לבחור את נציגיה אבל כבר ראינו שניהול המדינה על ידי מי שהוגש נגדו כתב אישום מייצר העדפת אינטרסים אישיים על טובת המדינה".

לדבריו: "ראינו את זה בהרבה מאוד סוגיות כולל בזה שלא הובא מינוי פרקליט מדינה לאישור ממשלה ובתמונה המפורסמת מיום פתיחת משפט נתניהו, כשהוא השתלח במערכת המשפט ושרי הממשלה עמדו מאחוריו. לכן, ברור שלא נכון להציב את המדינה במצב דומה בעתיד. מדובר בנורמה כללית שתחול על כולם. קיימתי התייעצויות במשרד המשפטים וברור לי שההצעה שנביא תעמוד בכל המבחנים החוקתיים, ואני מתכוון לקדם את ההצעה הזאת".

בהתייחס לבחירתו להקים ממשלה עם העבודה, מרצ ורע"מ אומר סער: "אני לא מוכן לקבל את הסטנדרטים הכפולים שמטילים מגבלה בהקמת קואליציה רק על מי שאינו נתניהו", לדבריו, "כולם זוכרים כיצד נתניהו חיזר אחרי רע"מ. אבו-יאיר פתח בתהליך הזה. רק שהוא אמר למנסור עבאס, 'רק אני אוכל לעשות את זה'. אז זה לא רק הוא".

"אני חייב להגיד שלא הכרתי את מנסור עבאס. נפגשתי איתו לראשונה לפני כחודש לשיחה שנמשכה שעתיים. אני מתרשם, ואני שם לרגע את הפערים האידיאולוגיים בצד, שהוא ביצע מהלך אמיץ. אני גם רואה בהתנהלות שלו הרבה מאוד תבונה. הוא בעיניי מאנשי הציבור היותר מעניינים היום. כל השנים באנו בטענות כלפי המפלגות הערביות – למה אתם לא עוסקים באזרחים ערביי ישראל? למה אתם תמיד מתעסקים בנושאים של הרשות הפלסטינית? ופעם ראשונה בא מנהיג של מפלגה ערבית ואומר: אני רוצה שיתוף פעולה שבסיסו הנושאים האזרחיים. אני חושב שחשוב לתת לזה צ'אנס".

כשנשאל על חאן אל-אחמר השיב: "הנושא נמצא על הפרק כבר למעלה מעשר שנים. אני מכיר את העניין הזה של האופוזיציה, שתוך חודש כבר היינו צריכים לבצע את כל הדברים שהם לא ביצעו. נתניהו לא טיפל בנושא הזה 12 שנה. שנית, עמדתי בסוגיה הזאת לא השתנתה, אבל זה בסדר אם הממשלה תקיים דיון ותקבל החלטות. ידענו מראש שיש בה גישות שונות ומחלוקות והם יבואו לידי ביטוי. עמדתי שונה מעמדתו של שר החוץ לפיד. אבל לקיים דיון בממשלה שקיימת חודש זה לגיטימי".

כתבות קשורות

תקרית חריגה: מפציצים אמריקאים במבט מתוך מטוס קרב רוסי • צפו
הפרקליטות: תושבי לוד שהגנו בגופם על השכונה והרגו מתפרע נהגו כחוק
שר המשפטים לשעבר נגד גדעון סער: "מאבקים פוליטיים צריכים להתנהל בקלפי"
הממשלה מקדמת בניית אלפי דירות בהתיישבות היהודית - ולפלסטינים
המו"מ ייכשל? חיל האוויר הישראלי חזר לתרגל תקיפה באיראן
"שוקינג. היועץ המשפטי לממשלה תומך בחוק שיתן לו כח להדיח ראש ממשלה"
הסקר שמביך את בנט: מי צריך להנהיג את הציבור הדתי לאומי?
"בושה וחרפה": חבר בקואליציה משכנע את האירופאים לפעול נגד ישראל
רעולי פנים: כך עצרו בטורקיה את "המרגלים של המוסד" • צפו
רק תרגיל: רוסיה שיגרה טיל בליסטי מתוך צוללת בלב ים • צפו
מנדלבליט על 'חוק נתניהו': "לא פרסונלי - הולך בתלם פסיקת בית המשפט העליון"
טמפרטורות רגילות לעונה עד שבוע הבא; בהמשך תחול ירידה • תחזית
חודש לאחר ההפרדה: התאומות הסיאמיות שהיו מחוברות בראשן - השתחררו
5 תאים נפרדים ודיווח על היעדרות: פרטים חדשים על 'רשת המוסד'
דלתא פלוס? לראשונה מפרוץ המגפה תיירים מחוסנים יוכלו להיכנס לישראל
דחייה נוספת בגזירת ליברמן: ביטול סבסוד המעונות לילדי אברכים נדחה בשבועיים
שנים אחרי סיכול המפכ"לות: כתב אישום הוגש נגד גל הירש בגין עבירות מס
מטוס רה"מ: לפיד הטיל ווטו על "כנף ציון" ו-750 מיליון ש"ח עומדים בנתב"ג ללא שימוש

2 תגובות

 1. סער ובנט הנוכלים הלאומים הגדולים בכל הזמנים יחד עם איוון ועבאס והמשותפת חבורת טרוריסטים מעוותים רודפי בצע כסף וכבוד חברים לתומכי שהידים רוצחי חיילים . חבורת כסף וכסף כמו איוון הצורר ויונית לוי ודנה וייס ומצליח ראשי הנחש הרקובים והמצחינים ברוב שנאת ימניים וחרדים . פשוט טפשים מעוותי מוח

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו