טיוטה אוטומטית

מחלקת קורונה. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

סקר: רוב הציבור חושב שתפקוד הממשלה במשבר הקורונה "רע" • כמה יצייתו לסגר?

מסקר עולה ש-51% מהנשאלים סבורים שמדיניות הממשלה היא האחראית למצב התחלואה • כמה השיבו שראש הממשלה לשעבר נתניהו ניהל את המשבר טוב יותר וכמה חושבים שבנט • ומה הציון שנותן הציבור לבנט בהשוואה לנתניהו?‎
 • 8 ילדים מבקשים עזרה: נשארנו לבד בלי אמא

  תוכן מקודם

 • "עניה סוערה" העבירו את שמכם לתפילת שר התורה ביום הושענא רבה.

  תוכן מקודם

 • "אמא, מי יברך אותנו בערב יום כיפור?" יתומי משפחת טימסיט מסרבים להינחם

  תוכן מקודם

 • "עניה סוערה" העבירו את שמכם לתפילת שר התורה ביום הושענא רבה.

  תוכן מקודם

רוב הציבור בישראל לא מרוצה מתפקוד הממשלה בניהול משבר הקורונה, כך עולה מסקר שפורסם הערב (חמישי) ב'חדשות 12'. הסקר שמתפרסם על רקע מספר המאומתים היומי והחולים הקשים ההולך ועולה, כמו גם אזהרות הממשלה מפני הטלת סגר בחגי תשרי

מהסקר שערך מכון "מדגם" בראשות מנו גבע בשיתוף iPanel מגלה כי הציבור חושב שתפקודה של ממשלת בנט-לפיד עד כה בניהול המשבר הינו רע. לשאלה "כיצד אתה מעריך את תפקוד הממשלה בטיפול במשבר הקורונה הנוכחי?", 54% הנשאלים השיבו שהתפקוד הוא "בסך הכל רע" כאשר 23% מהם סבורים שהטיפול הוא "רע מאוד" ו-31% השיבו שהטיפול הוא "די רע". מנגד, רק 37% סבורים שהטיפול במשבר הוא בסך הכל טוב כאשר 31% סבורים שהוא "די טוב" ו-6% בלבד שהוא "טוב מאוד".

הסקר אף בדק את התוצאות לפי חלוקה פוליטית וכך עלה כי 70% ממי שמגדירים את עצמם ימין סבורים שהטיפול במשבר הוא "בסך הכל רע" ורק 24% שהוא "בסך הכל טוב". לעומתם, 55% ממי שמגדירים את עצמם מרכז-שמאל סבורים שהטיפול הוא "בסך הכל טוב" לעומת 34% שסבורים שהוא "בסך הכל רע".

עוד נשאלנו את המשתתפים בסקר "מי לדעתם מנהל טוב יותר את משבר הקורונה?" 44% השיבו שראש הממשלה לשעבר נתניהו עשה זאת טוב יותר, 23% סבורים שראש הממשלה המכהן בנט מנהל טוב יותר את המשבר ו-15% מהנשאלים סבורים שאין הבדל ביניהם בניהול משבר הקורונה. 11% השיבו אף אחד מהם ו-7% לא יודעים.

לשאלה "כיצד אתה מעריך את תפקודו של נפתלי בנט במהלך משבר הקורונה", כלל המדגם העניק לראש הממשלה את הציון 4.88 מתוך 10. ראש הממשלה לשעבר, בנימין נתניהו, זכה לפי המדד הזה לציון גבוה יותר: 6.36 בממוצע מתוך 10.

נתונים מעניינים עולים ביחס לשאלה "האם לאור מצב התחלואה מקורונה צריך או לא צריך לדעתך להטיל סגר לבלימת המגפה?", 46% מהמשתתפים בסקר סבורים שלא צריך להטיל סגר, זאת לעומת 40% שסבורים שצריך. 14% לא יודעים. אך מה שמעניין זאת העובדה שרוב התומכים בסגר הם אנשי ימין.

עוד נבדק האם במידה ויוחלט על הטלת סגר, האם הציבור יציית להנחיות הממשלה? 78% השיבו שכן, 11% שלא ו-11% לא יודעים. תוצאות אלו הם על אף התוצאות של השאלה הבאה אשר בדקה מי אחראי למצב התחלואה הנוכחי וממנה עלה כי רוב הציבור חושב כי זו דווקא הממשלה הנוכחית.

כך, רוב הנשאלים בסקר סבורים כי בחירת המדיניות של "חיים לצד הקורונה" של הממשלה הנוכחית היא הביאה במידה רבה למצב התחלואה הנוכחי. 51% סבורים שמדיניות זו הביאה למצב הזה במידה רבה ואף רבה מאוד, ואילו 44% חושבים שמדיניות זו הביאה למצב התחלואה הקיים במידה מועטה או כלל לא הביאה לכך.

באשר לדעת הציבור על החיסון נגד הקורונה וכמה מתכוונים להתחסן במנה שלישית של החיסון עלו מהקסר הנתונים הבאים: לשאלה "האם החתסנת כנגד קורונה?" 84% מהנשאלים בסקר השיבו שעשו זאת בשתי מנות, 14% לא התחסנו ו-2% השיבו שהתחסנו רק במנה הראשונה.

בקרב בני 60 ומעלה שנשאלו האם התחסנו במנה השלישית, 49% השיבו שקבעו תור אבל עדיין לא התחסנו, 21% כבר התחסנו ו-21% עדיין מתלבטים אם להתחסן. 4% מהם לא מתכוונים להתחסן במנה השלישית ו-4% נוספים העידו שלא התחסנו בשתי המנות. 1% לא יודעים אם יתחסנו.

לגבי השאלה האם בני 18 עד 60 יילכו להתחסן במנה שלישית נגד קורונה אם יוצע להם? השיבו 64% שילכו – זאת לעומת 10% בלבד שלא יילכו. 18% מקרב הנשאלים בקבוצות הגיל הללו השיבו שלא התחסנו עד כה בשתי המנות הקודמות.

הסקר נערך עבור חברת החדשות. עורך הסקר: מדגם ייעוץ ומחקר בראשות מנו גבע. מועד איסוף הנתונים: 5/8/2021. אוכלוסיית המחקר: מדגם מייצג של כלל האוכלוסייה בישראל בגילאי 18 ומעלה. מספר המשיבים בפועל: 500 מרואיינים במדגם מייצג + עיבוי בני 60 ומעלה. מספר המתבקשים להשתתף: 3,497. טעות הדגימה המרבית: 4.4%+. שיטה סטטיסטית: הסקר בוצע בשיטות סטטיסטיות מקובלות. שיטת הדגימה: דגימת שכבות ובתוך השכבות דגימה אקראית. אופן ביצוע הסקר: אינטרנטי.

כתבות קשורות

הודעת האזהרה של התנועה האסלאמית ושיפור במצבו של הלוחם • סיכום חדשות החג
במסגרת עבודות שנעשו ללא היתרים: 6 נפצעו בקריסת קיר באתר בנייה בכפר כנא
"נסחף אל שובר הגלים": השוטרים חילצו את הגולש שנשקפה סכנה לחייו • צפו בתיעוד
בעקבות העלייה בתחלואה: "פייזר" הגישה ל-FDA בקשה רשמית לחסן ילדים
רה"מ בנט תקף את בכירי משרד הבריאות: "לא רואים את התמונה המלאה"
מתקפה חריפה: "בנט נתן נאום ריק מול אולם ריק ובזבז מילים ריקות"
בנט נואם באו"ם על הממשלה: "החל כטעות פוליטית והפך למטרה לאחדות"
בשמחת בית השואבה בביתר עילית: חולה קורונה מאומת
אוּשְׁפִּיזִין קַדִּישִׁין: 3 ח"כים מספרים בסוכה של מי היו רוצים להתארח
הבחירות בגרמניה: ניצחון דחוק לסוציאל-דמוקרטיים - "שולץ היה הימור נכון"
רעידת אדמה חזקה בכרתים: דיווח על הרוג אחד ו-9 פצועים • צפו
מנכ"ל משרד הבריאות לבתי החולים: לא ניתן למנוע טיפול רפואי מאדם ללא תו ירוק
גדו"י, אתגרים, היסטוריה ואקטואליה • מגזין החג המלא של 'חדשות JDN'
גנץ אישר שורת מינויים במטה הכללי: האלוף תומר בר ימונה למפקד חיל האוויר
בשולי העצרת הכללית: בנט נפגש עם שרים מבחריין ואיחוד האמירויות
החל מהיום: לא יבוצעו טסטים לנבחנים שלא יציגו תו ירוק בתוקף או בדיקת קורונה
בחסדי שמים: שיפור במצב הלוחמים שנפצעו קשה ליד ג'נין
אחרי יותר מחודש שלא כונס ובצל הביקורת: קבינט הקורונה יתכנס בראשון

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו